folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Server'ıyla Birlikte PHP IDE

Server'ıyla Birlikte PHP IDE

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lyzerk
    lyzerk's avatar
    Erkek

Merhaba,

PHP'de küçük bir uygulama geliştirmem gerek o yüzden işime yarayan bi IDE'ye ihtiyacım var, visual studio'da ki IIS express gibi işimi hızla görebileceğim fazla yükleme yapmadan kullanabileceğim IDE önerebilecek olan var mı ?

Teşekkürler 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam sanırım tüm php ciler oy kullanmaya gitmiş :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Merhaba hocam öncelikle benim önerim PhpStorm olacak JetBrains adlı şirket tarafından geliştiriliyor ve Intellij IDE'nin kökenlerini taşıyor. Eclipse'in atası diyebiliriz paralı versiyonu olduğu için performans sorunları büyük ölçüde giderilmiş. Ufak bir araştırma ile serial'e ulaşıp işini kolayca halledebilirsin. 2. olarak bu kendisi server içermez mantıklı olan da bu.

Server istiyorsan wamp, xampp gibi external bir şeyler kullanabilirsin. İstersen php.exe kendi içerisinde minimal bir geliştirici serverına sahiptir. Yine bir araştırma ile buna da kolaylıkla ulaşabilirsin

İyi çalışmalar diliyorum.

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lyzerk
    lyzerk's avatar
    Erkek

Merhaba,

Belirttiğiniz aşamalar zaten standart aklımda olan aşamalar ben sadece kaçamak çözüm üretmeyi istiyorum, zaman zaman php ile işim oluyor onun içinde server kurup ide kurup ayar yapıp başka şeylerle uğraşmak istemiyorum. Yani amacın 1 tıkla server ide vs hepsi kurulsun 1-2 saate işim görülsün sonra kaldırıyım gitsin.

Teşekkürler cevap için.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    lyzerk bunu yazdı

Merhaba,

Belirttiğiniz aşamalar zaten standart aklımda olan aşamalar ben sadece kaçamak çözüm üretmeyi istiyorum, zaman zaman php ile işim oluyor onun içinde server kurup ide kurup ayar yapıp başka şeylerle uğraşmak istemiyorum. Yani amacın 1 tıkla server ide vs hepsi kurulsun 1-2 saate işim görülsün sonra kaldırıyım gitsin.

Teşekkürler cevap için.

Öyle bir dünya yok hocam. Bu visual studio ile asp.net geliştirmeye benzemiyor ne yazık ki. En azında sunucu ile bütünleşik kurulan IDE ben görmedim.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Debug olayı çok önemli değilse (phpde debug yapan görmedim:)) koding.com'u kullanabilirsin. Gereken sadece modern bir tarayıcı.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Debug olayı çok önemli değilse (phpde debug yapan görmedim:)) koding.com'u kullanabilirsin. Gereken sadece modern bir tarayıcı.

eeeee hocam, benim gibi php kullanan insanların genellikle ilkel insanlar olduğu doğrudur ama o kadar da değil yani :D

xdebug felan zendDebugger felan kullanıyoruz arada. Debug yapıyoruz yani aga :D Ama işte bir visual studio'nun ayrıntılı debug işlevlerini, istesekte yapamıyoruz  :D

Java öğreneceğim zaten koymuşum php'ye, .net'e :D

Zaten öğren öğren bitmez, java SE, JSF, JSP, Swing, Spring, Spring MVC,

sadece JAVA EE ye girsen çıkılmaz zaten. Kurumsal işlere girersem ileride (ki php ile olacak iş değil) java lazım olacak sanırım.

DrKill tarafından 08/Haz/15 10:03 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lyzerk
    lyzerk's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Aradığım cevap buydu, teşekkürler hocam.

Diğer arkadaşlarada cevaplar için teşekkür ederim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

eeeee hocam, benim gibi php kullanan insanların genellikle ilkel insanlar olduğu doğrudur ama o kadar da değil yani :D

xdebug felan zendDebugger felan kullanıyoruz arada. Debug yapıyoruz yani aga :D Ama işte bir visual studio'nun ayrıntılı debug işlevlerini, istesekte yapamıyoruz  :D

Java öğreneceğim zaten koymuşum php'ye, .net'e :D

Zaten öğren öğren bitmez, java SE, JSF, JSP, Swing, Spring, Spring MVC,

sadece JAVA EE ye girsen çıkılmaz zaten. Kurumsal işlere girersem ileride (ki php ile olacak iş değil) java lazım olacak sanırım.

PHP ile az zaman uğraşmış birisi olarak, Java JSP i kendim kurcalaya kurcalaya öğreniyorum :)

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

C9.io ve koding.com incelemeni tavsiye ederim yalnızca php değil node.js gibi birçok farklı dili de içinde çalıştırabileceğin bir çalışma alanı sunuyorlar.

Unutmadan koding amerikan menşeili bir site coderlar türk.

Bir de codeanywhere var kullanmadığım için tavsiye edemem ama mobile kadar biçok desteği var.

Hepsi online.

En hızlı biçimde kendi bilgisayarında kodlama için de easyphp ve notepad++ yeter. Düşük ramli bilgisayarlarda bile biçok şey kodlayabilirsin.

Haricen visual studio eklentileri de var ancak php ile ilgili olanı pek anımsamıyorum node.js için olanı ise akıllı tamamlama olayında aşmış durumda php de aynıydı sanırsam run ve debug destekliyordu.

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 1145 Toplam Mesaj: 10
php ide server