folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ses Kartı Hakkında Yardım

Ses Kartı Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

Asus notebook kullanıcısıyım garanti süresi bitti. tam bunun üstünede ses kartım bozuldu galiba. şimdi soruma geçelim

bilgisayar açılıyor ve ses var gözüküyor, yani win 7 deki ses simgesine tıklayınca yeşil birşey varya o oynuyor. buna göre driver problemi değil.

bilgisayarın ilk açılışında "bir jak takıldı" diyor. ama ben ne mikrofona ne hoparlör çıkışına hiç birşey takmıyorum. buna göre sorun donanımsal olabilir. jaklarda temassızlık veya gevşeme olmuş olabilir. ama hoparlörden ses çıkmıyor yani jaklarla alakalıysa neden ses çıkmıyor.

birde bu sorun olmadan önce kulaklık taktğımda kulaklığa ses vermiyordu. sadece bilgisayarın kendi hoparlöründen ses alabiliyordum. ek birşey takınca ses gidiyordu. şimdi kendi seside gitti. başka birşey takıncada ses gelmiyor.

bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Papa_DoG
    Papa_DoG's avatar
    Erkek

Hangi Model Asuslarda Genelde Ses Kartı Jaglar la Aynı veri Yolunu Kullanır Jag zarar Görürse Eğer Ses Alamazsın Ses Kartın Sağlamdır... Ama Ses Kartın Arızalı Olsa w7 de Ses İconunda Çarpı işareti Çıkar ki Sende Öyle Bİrşey Yok Sanırım ayrıca Harici Hoparlor vs Bağlayınca ses Alıyormusun ve Jag girişinde Kırmızı Işık varmı ?? Varsa Elinde Eğer Cd den Çalışan İşletim Sistemleri pc ni onlarla Boot et yani Çalıştır ve Sonra ses Almayı Dene Eğer ALırsan yazılımsal Bir Sorun Demektir Şayet Alamazsana Donanımsaldır... Bilgisini Verirsen tekrar Yardımcı Olabilirim...

Gerçek Düşünki İmkansızı Başar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

x59sr model hocam tamam bi iki yazlmsal işletim sistemiyle dener tekrar sorarım. harici hoparlör falan bağlayınca ses alamıyorum. birde jag girişinde ışıkda yok.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

sorununuz donanımsal hocam.

jack girişleriniz 2yönlü çalışırlar yani bir nevi anahtar vazifeside görürler.

girişte bir jak olmadığında ses kendi hop. ne yönlendirilir.

jack takıldığı zaman ise devre kesilir ve bağlantı jack çıkışına geçer.

sizinkide bu olay şuan bir jack takılı gibi davranıyor ve hop. giden iletimi kesip oraya yönlendiriyor.

eskisinin yerine uyan bir sağlam jack girişi ile deiştirirseniz sorununuz hallolucaktır.

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:
    -----------------------------

sorununuz donanımsal hocam.

jack girişleriniz 2yönlü çalışırlar yani bir nevi anahtar vazifeside görürler.

girişte bir jak olmadığında ses kendi hop. ne yönlendirilir.

jack takıldığı zaman ise devre kesilir ve bağlantı jack çıkışına geçer.

sizinkide bu olay şuan bir jack takılı gibi davranıyor ve hop. giden iletimi kesip oraya yönlendiriyor.

eskisinin yerine uyan bir sağlam jack girişi ile deiştirirseniz sorununuz hallolucaktır.

-----------------------------

teşekkür ederim hocam banada öyle geldi genede bir sorayım dedim.

Toplam Hit: 1441 Toplam Mesaj: 5