folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şeyh Uçmaz; Mürit Uçurur!

Şeyh Uçmaz; Mürit Uçurur!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murtedd
    murtedd's avatar
    Erkek
    Çok sevdiğim bir söz bu.
    Bir başka versiyonu da:
    Kraldan çok kralcı olmak..

Şeyhleri nasıl uçururlar ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek
    Evet dostum. Doğru diyorsun. Hiç uzağa gitmeye gerek yok. Ülkemizde bunlardan çok. Canı sıkılan bir tarikat kurmuş. Müritler de bu tarikatların şeyhlerini uçuruyor. İşte biz buna din sömürüsü diyoruz. Boşuna din afyondur demiyoruz. İnsanları öyle bir uyuşturuyor ki aynı bir morfin gibi. Bir daha ayıkması da zor oluyor. Allah peygamber diyor başka bir şey demiyor.  Bunları gördükçe gülesim geliyor. Kuş beyinleriyle yıllarını bu ülkeye vermiş bir öğretmene tebliğ yapıyorlar. Ve kalkıyor bir de bizi kuş beyinli ilan ediyor. Güler misin?...Ağlar mısın?...Demiyor bu karşımdaki bir öğretmen. Bilgi deneyim olarak acaba bir şey kapabilir miyim ondan diye düşünemiyor. İnanır mısın bilgili ve kültürlü insanları hayranlıkla izliyorum. Onlardan bu yaşıma rağmen bir şeyler kapmaya çalışıyorum. Aynı şeyi senin de yaptığını biliyorum. Bunları söylerken mutlaka bizden de bir şeyler kapmaya çalışanlar vardır. Okuyan,düşünen , sorgulayan insanlar onun için bu siteye geliyorlar. Bir de geliyorsan edebinle gel siteye. Efendice düşüncelerini savun. İşte bize musallat olanlar bu müritler...İman bunların gözlerini köreltmiş. Tebliğ diyor başka bir şey demiyor. Vay benim dinimi nasıl eleştirirsiniz. Başlıyor sövmeye. Adam düşünemiyor. Bu sitede bunlar ateistse en azından bizim gibi bunlar da insan. Bir insan olarak en azından saygı göstereyim demiyor. Tüm insanların aynı şekilde düşünmesi mümkün mü? İdrak edemiyor bunu. Bak görüyorsun. İnançlı olup saygı sevgi temelinde düşüncelerini savunan arkadaşlarımız var. Bari onları örnek alın. O da yok. O zaman kusura bakmasınlar böyle müritlerin bu sitede işleri olamaz. Ve kesinlikle böylelerine taviz verilmemelidir...Saygı ve sevgilerimle...

www.tekno50.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    flybatwin bunu yazdı:
    -----------------------------
    Evet dostum. Doğru diyorsun. Hiç uzağa gitmeye gerek yok. Ülkemizde bunlardan çok. Canı sıkılan bir tarikat kurmuş. Müritler de bu tarikatların şeyhlerini uçuruyor. İşte biz buna din sömürüsü diyoruz. Boşuna din afyondur demiyoruz. İnsanları öyle bir uyuşturuyor ki aynı bir morfin gibi. Bir daha ayıkması da zor oluyor. Allah peygamber diyor başka bir şey demiyor.  Bunları gördükçe gülesim geliyor. Kuş beyinleriyle yıllarını bu ülkeye vermiş bir öğretmene tebliğ yapıyorlar. Ve kalkıyor bir de bizi kuş beyinli ilan ediyor. Güler misin?...Ağlar mısın?...Demiyor bu karşımdaki bir öğretmen. Bilgi deneyim olarak acaba bir şey kapabilir miyim ondan diye düşünemiyor. İnanır mısın bilgili ve kültürlü insanları hayranlıkla izliyorum. Onlardan bu yaşıma rağmen bir şeyler kapmaya çalışıyorum. Aynı şeyi senin de yaptığını biliyorum. Bunları söylerken mutlaka bizden de bir şeyler kapmaya çalışanlar vardır. Okuyan,düşünen , sorgulayan insanlar onun için bu siteye geliyorlar. Bir de geliyorsan edebinle gel siteye. Efendice düşüncelerini savun. İşte bize musallat olanlar bu müritler...İman bunların gözlerini köreltmiş. Tebliğ diyor başka bir şey demiyor. Vay benim dinimi nasıl eleştirirsiniz. Başlıyor sövmeye. Adam düşünemiyor. Bu sitede bunlar ateistse en azından bizim gibi bunlar da insan. Bir insan olarak en azından saygı göstereyim demiyor. Tüm insanların aynı şekilde düşünmesi mümkün mü? İdrak edemiyor bunu. Bak görüyorsun. İnançlı olup saygı sevgi temelinde düşüncelerini savunan arkadaşlarımız var. Bari onları örnek alın. O da yok. O zaman kusura bakmasınlar böyle müritlerin bu sitede işleri olamaz. Ve kesinlikle böylelerine taviz verilmemelidir...Saygı ve sevgilerimle...

Boşuna din afyondur demiyoruz. İnsanları öyle bir uyuşturuyor ki aynı bir morfin gibi. Bir daha ayıkması da zor oluyor. Allah peygamber diyor başka bir şey demiyor.  Bunları gördükçe gülesim geliyor. Kuş beyinleriyle yıllarını bu ülkeye vermiş bir öğretmene tebliğ yapıyorlar.

İslamı bilmeden yorum yapma

ateist olduğun için de kimse seni öldürmez

ama ateistliğini takan olmayınca dikkat çekmek için de islama dil uzatma

askere giderken sacını kestiklerinde de yeni halime alışamadım deyip intihar etme.

imandan gözleri körelmiş insaların kalbi görüyor senin kollamana gerek yok

bilmeden konuşma sadece

bir öğretmen okumamış birinden çok fazla bilgili olma POTANSİYELİNE sahip olabilir ama o kişiden fazla şey bilmiyor olabilir de...

Edit: Yazını üçüncü defa okudum da gerçekten yazı şeklin güzel ama bu kadar cahil olunmaz ki

şu dediklerine baksana :

İnanır mısın bilgili ve kültürlü insanları hayranlıkla izliyorum. Onlardan bu yaşıma rağmen bir şeyler kapmaya çalışıyorum. Aynı şeyi senin de yaptığını biliyorum. Bunları söylerken mutlaka bizden de bir şeyler kapmaya çalışanlar vardır.

Senden öğrendiğim bir şey var yazısı bu kadar düzgün olabilen biri bile islam hakkında en ufak bir şey bilmeyen bir kara cahil olabilir.okumakla alakası yokmus.

her cümlen bir iftira yalan senin neyine cevap vereyimki ya git Allah aşkına işine ya ...

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dessas
    Dessas's avatar
    Erkek
    Allah hepnize hayırlı yolu buldursun, ne diyim..

hiphop-man hiphop-man miğfer eXplation!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Conquer
    Conquer's avatar
    Erkek

Dessas bunu yazdı:
    Allah hepnize hayırlı yolu buldursun, ne diyim..

hepimize demek istedin sanirim :)

Amin.

Hiçbir gerçek,bir şizofrenin yalanıyla başa çıkamaz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    bir ara benim imzamda yazıyodu bu söz

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

Tarikat edebtir. edebli olduğun sürece kendin mürit ; kendine şeyh de  olabilirsin  bu çok zordur..olamazsan. şeyh arar bulursun o seni terbiye eder.. pislikleri taşıyıcı olduğunu görmez.kalbi kabul etmez.allah ondan o yükü de almaz.tabi akıllı adam bunu düşünür. iğdrak etmeye çalışır. idrak edemeyip dünyadaki mevkisine güvenen çoktur.kendinde  güzellik arayan  o güzelliği oluşturan  iç organlarını hiç mi düşünmüyor.insana saygı duyuyorda onu yaratana neden saygı duymuyor.

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    bu konuya holünün açıklık getirmesini istiyoruz :|

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

uçururum holy dikkatli ol :P

dip not: -_-'

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    oradaki uçmak cismen degil ruhendir...huşu/kendinden geçmek/gönül rahatlıgı/manevi zevk v..b..

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
Toplam Hit: 1720 Toplam Mesaj: 10