folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder SIP-Voip Providers (Ucretli-Ucretsiz Genel Fiyat Kiyaslamalari)

SIP-Voip Providers (Ucretli-Ucretsiz Genel Fiyat Kiyaslamalari)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

telefon gereksinimlerimiz uzerine (gorusme kabulu , arama yapma vb..) faydali olabilecek bir kaynak. 

internet telefonu ve mesajlasma icin kullanilan Sip protokolu gerek yazilim/donanim uyumu, gerekse genis capli servis saglayici agi ile kimilerimiz icin skype vb. tarzi sistemlerden daha kullanisli.

buradan fiyat kiyaslamalarina ve pek cok saglayiciya ulasabilirsiniz http://progx.ch/home-voip-prixbetamax-3-1-2.html

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sağolasın hocam, çok kapsamlı bir şeymiş bu işe yarayacak baya :) türkiyedeki telefonlarda sağlam internet olsa ve bu sip olayını bi çok kişi bilse eminim whatsapp ın normal mesajları yok ettiği gibi, telefon görüşmeleri de yok olacaktır  ya da çok düşecektir.. Ama bizde ne hız hız ne de limitsizlik söz konusu.. Yurtdışında telefona bi uygulama yükledim, sip bilgilerini girdim, türkiyeyi o şekilde arıyordum aynı zamanda bilgisayarla da .. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Bende size böyle bir link vereyim..

http://backsla.sh/betamax

Bu nonoh falan var, bilen bilir, hepsi tek şirketin, farklı farklı isimlerle bir sürü site açıp farklı yerlerden müşteri kapma peşindeler.

Burada bütün fiyat tarifeleri var. En uygun olanı seçin, çünkü hepsinin programı da altyapısı da aynı :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

yakin gelecekte yayilacaktir hoca turkiyede'de, zaten gurbetciler ekonomik arama olayina hakim..

sipgate, terrasip, ovh, keyyo, ippi vb.. fiyatta yerlesik ev/is yeri telefon hattini gec, skype'in , viber out'un dahi eline vermis durumda.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Bende size böyle bir link vereyim..

http://backsla.sh/betamax

Bu nonoh falan var, bilen bilir, hepsi tek şirketin, farklı farklı isimlerle bir sürü site açıp farklı yerlerden müşteri kapma peşindeler.

Burada bütün fiyat tarifeleri var. En uygun olanı seçin, çünkü hepsinin programı da altyapısı da aynı :)

herhangi bir betamax kolonu is gorur , cok cazipler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

sağolasın hocam, çok kapsamlı bir şeymiş bu işe yarayacak baya :) türkiyedeki telefonlarda sağlam internet olsa ve bu sip olayını bi çok kişi bilse eminim whatsapp ın normal mesajları yok ettiği gibi, telefon görüşmeleri de yok olacaktır  ya da çok düşecektir.. Ama bizde ne hız hız ne de limitsizlik söz konusu.. Yurtdışında telefona bi uygulama yükledim, sip bilgilerini girdim, türkiyeyi o şekilde arıyordum aynı zamanda bilgisayarla da .. 

pttcellde sınırsız hocam internet al general mobile i normal hattini tak bide pttcell al 14 lira aylik 250 dk 250 sms sınırsız internet ben bu şekilde yaptım ve internette gayet hızlı skype ile görüşürken aynı zamanda evdeki bilgisayarıma tw den baglanabiliyorum hızı düşmüş halde iken bide ne seste kesilme azalma nede tw de donma oluyo 

bende bu voipleri anlayamadim şimdi bunlar için özel telefon mu almak gerekli?

GUS tarafından 11/Ara/13 15:36 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

belki ptt ye çok talep olmadığı için böyle yapıyor olabilir.. gerçi hala devletin olduğu için sıkıntı olacğını sanmıyorum ama artık iş işten geçti benim açımdan  :)

voip için özel telefona gerek yok (senin kast ettiğin voip li telefonlar) android ya da ios ya da neyse o işletim sistemi için bir tane sip yazılımı kuruyorsun. aldığın voip hizmetinin sip bilgilrini o uygulamaya giriyorsun, programad aylık kredini v.s. görebiliyorsun ve istediğin numarayı arayabiliyorsun (internet olması şart) ve aradığında ücret kredinden gidiyor. bu kadar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

belki ptt ye çok talep olmadığı için böyle yapıyor olabilir.. gerçi hala devletin olduğu için sıkıntı olacğını sanmıyorum ama artık iş işten geçti benim açımdan  :)

voip için özel telefona gerek yok (senin kast ettiğin voip li telefonlar) android ya da ios ya da neyse o işletim sistemi için bir tane sip yazılımı kuruyorsun. aldığın voip hizmetinin sip bilgilrini o uygulamaya giriyorsun, programad aylık kredini v.s. görebiliyorsun ve istediğin numarayı arayabiliyorsun (internet olması şart) ve aradığında ücret kredinden gidiyor. bu kadar

iyimiş o zaman bi ara bakim sip olayina :)

GUS tarafından 11/Ara/13 15:56 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1136 Toplam Mesaj: 8