folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sizce Ne Yapmalıyım?

Sizce Ne Yapmalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thunder_storm
    thunder_storm's avatar
    Erkek

Sayın Tahribat ailesi, ben ege diş hek fakültesini kazandım ve bu sene ing geliştirmek için hazırlık okuyacam...Ya bilmiyorum belki genç olmamdandır yurt dışına gitmek gibi bir hevesim var.Orada çalışmak vb...Yeni bir ortama giricem ve benim için gerçekten farklı olcak.Diş hek desek hazılıkla birlikte 6 sene acaba gidebilir miyim?Aslında farklı kültürleri tanımak istiyorum.Ya da avrupa ülkelerinde iş bulabilir miyim?

we produced everything from myths...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    thunder_storm bunu yazdı

Sayın Tahribat ailesi, ben ege diş hek fakültesini kazandım ve bu sene ing geliştirmek için hazırlık okuyacam...Ya bilmiyorum belki genç olmamdandır yurt dışına gitmek gibi bir hevesim var.Orada çalışmak vb...Yeni bir ortama giricem ve benim için gerçekten farklı olcak.Diş hek desek hazılıkla birlikte 6 sene acaba gidebilir miyim?Aslında farklı kültürleri tanımak istiyorum.Ya da avrupa ülkelerinde iş bulabilir miyim?

hocam ben sana bildiğimi anlatayım benim kız arkadaşım viyanada okuyor viyana teknik ünv. oraya gidebilmek için avusturya konsolosluğuna başvuru yapıp ben o okulda okumak istiyorum diyorsunuz tabi burda kazandığın üniye kaydını yapıp dondurman gerekecek ve olurda dönme ihtimaline karşı her sene kaydını yenilemek istiyor fakat öğrenim dili almanca üniversite belli bir seviyeye gelmeden almıyor yani en az 2 sene almanca kasman gerekecek kurs fln tabi önerim bu değil bu sadece bir örnek diğer ülkelerde okuman nasıl olur bilemiyorum ama tabiki yurtdışında okumak dönünce işin hazır demek oluyor ama şunu unutma vize yenilemelerin olacak ev sıkıntısı çekebilirsin nasıl diyeyim bilirsinki oralarda öyle camlarda satılık kiralık yazmaz emlakcıda fena bir geçiririyor he diyorsanki kardeşim parada sıkıntı yok o zaman hay hay ama sadece orada geçinebilecek kadar ise biraz sorun olur diye umuyorum 6 senede bitirmen biraz zor olur türkçe bile insan sıkıntı çekerken yabancı dilde birde yabancı ülkeye gittiğin zaman kendi aşçın kendinin annesi kendinin babası oluyorsun yani biraz sıkıntılı iş bence otur sağlam bir araştır yabancı ülkede okuyanların facebook ve ya her hangi bir sosyal ağda türk öğrencilerin toplandığı yerler olur oralardan bir kaç kişi bul iyice araştır diş hek'de staj olayı var mı bilmiyorum tam olarak eğer olmazsa dil için stajını yurt dışını seçebilirsin ama temelli okumak için araştır derim hiç kolay iş değil çünkü hayırlısı olsun :)

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Ozel bir uni kazansaydin, yurtdisina git derdim. Ama suan kazandigin bolum ve uni gayet iyi. Azmedip bu alanda ilerleyebilirsin. Yurtdisina gidip kazanmakta var, kazandiklarini kaybederek geri dönmekte. Ve döndügünde sahip olduklarini geri bulamayadabilirsin.

Ama arkadasin dedigi gibi, kaydini yaptir, dondur, git 1 yil yurtdisina ve gör. Icinde kalmasin.

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    thunder_storm bunu yazdı

hic durma hafiz sektorde adam ariyorlar.

ver elini kanada .. yeni zelanda

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Yakın arkadaşlarımdan bir kaçı orada okuyor. İyi bölüm kazanmışsın tebrikler.

Ben sana boşver derim okurken yurt dışına gidip okulunu uzatma mezun olup paranı biriktir sonra zaten çıkarsın.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

ne yapmak istediğini tam anlayamadım, ege diş kazanmıssın. 1 yıl hazırlık var diyorsun olacak  6 yıl;

şimdi amacın hazırlıkta geçireceğin 1 yılı yurtdışında geçirip gelince de muafiyet sınavını geçerek direk bölüme devam etmekse hiç durma

(tabiki maddi imkanın varsa)

ama okulu  bırakıp yurtdışında yeni bir maceraya atılmak istiyorsan pek önermem, gayet güzel üniversitede gayet iyi bölüm kazanmıssın.yazık etme :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Kardeşim 5 yıllık üniversitenin yanında 1 yıllık hazırlık hiç bir şey değil.

Nasıl geçtiğini bile anlamazsın. Diş hekimliği fakültesini oku bitir iyi de bölüm diyorlar.

Sonra gidersin yurt dışına hem elinde mesleğinde olur.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek
    DawnOfDarkness bunu yazdı

Yurtdisina gidip kazanmakta var, kazandiklarini kaybederek geri dönmekte. Ve döndügünde sahip olduklarini geri bulamayadabilirsin.

Ne güzel söylemişsin hocam...

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thunder_storm
    thunder_storm's avatar
    Erkek
    rebellisch bunu yazdı

ne yapmak istediğini tam anlayamadım, ege diş kazanmıssın. 1 yıl hazırlık var diyorsun olacak  6 yıl;

şimdi amacın hazırlıkta geçireceğin 1 yılı yurtdışında geçirip gelince de muafiyet sınavını geçerek direk bölüme devam etmekse hiç durma

(tabiki maddi imkanın varsa)

ama okulu  bırakıp yurtdışında yeni bir maceraya atılmak istiyorsan pek önermem, gayet güzel üniversitede gayet iyi bölüm kazanmıssın.yazık etme :)

ya hocam ben biraz kararsızım ondan anlatamamış olabilirim...Hani diyorum hayata bir kere geldik.Dünya sadece bizim çevremiz demek değil ki...Gezmekte olur,kültürleri tanımak,çalışmak bunun gibi şeyler yapmak istiyorum.Kısaca ben bu çağda hayatımızın çok sıradan ilerlediğini düşünüyorum (Üni okumak iş sahibi olmak para kazanmak evlenmek çocuk sahibi olmak)Zaten eğitim sistemi sayesinde ne hayatı tanıyabildik ne kendimizi gelişitirebildik

we produced everything from myths...
Toplam Hit: 877 Toplam Mesaj: 9