folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Sohbet Uygulaması Yapmak İçin En İyi Yönetim Nedir ?

Sohbet Uygulaması Yapmak İçin En İyi Yönetim Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isoT
    isoT's avatar
    Erkek

PHP ile yapılmış bi websitesinde kullanıcıların anlık olarak birbirleriyle sohbet etmelerini sağlamak için en sorunsuz yönetim nedir ?

neleri araştırmalıyım?

mesajları veritabanına yazdır her 3-5 sn. de bir ajaxla kontrol et demeyin lütfen.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

en profesyonel yöntem node.js ile yapmaktır

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

bana sorarsan hiç kendin uğraşma sohbet konusu eski bir konu dolayısyla bir sürü yazılmış uygulama mevcuttur google'dan arattır en iyisini indir editle, ayrıca php ile yapıyorsan ajaxla 3-5 saniyede bir kontrol ettirmekten başka yolda yok gibi:)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isoT
    isoT's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

hiç tecrübem yok. çok fazla olmasada hatrı sayılır bi javascript bilgim var. sıfırdan başlayıp işin içinden çıkabilirmiyim ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isoT
    isoT's avatar
    Erkek
    Arlong bunu yazdı

bana sorarsan hiç kendin uğraşma sohbet konusu eski bir konu dolayısyla bir sürü yazılmış uygulama mevcuttur google'dan arattır en iyisini indir editle, ayrıca php ile yapıyorsan ajaxla 3-5 saniyede bir kontrol ettirmekten başka yolda yok gibi:)

çok amele işi oluyor hocam öyle.

en azından 3-5 sn. de bir request yollamaktan daha stabil bir yöntem vardır kesin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    isoT bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

hiç tecrübem yok. çok fazla olmasada hatrı sayılır bi javascript bilgim var. sıfırdan başlayıp işin içinden çıkabilirmiyim ?

server tabanlı javascripttir. biraz farklılıkları var. senin araştırman gereken node.js + socket.io dur. nowjs diye bi sınıf vardı güzeldi ama geliştirmeyi bıraktılar sanırım. hali hazırda node.js ile yazılmış chat uygulamasıda bulabilirsin sanırım araman lazım. ayrıca node.js yi her hostta çalıştıramazsın

edit: node.js de öyle 3-4 saniyede request olmaz sadece paket gönderildiği an request olur. reverse connection mantığı vardır facebook chatte bunu kullanıyor

Cosmic tarafından 14/Mar/13 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı
    isoT bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

server tabanlı javascripttir. biraz farklılıkları var. senin araştırman gereken node.js + socket.io dur. nowjs diye bi sınıf vardı güzeldi ama geliştirmeyi bıraktılar sanırım. hali hazırda node.js ile yazılmış chat uygulamasıda bulabilirsin sanırım araman lazım. ayrıca node.js yi her hostta çalıştıramazsın

edit: node.js de öyle 3-4 saniyede request olmaz sadece paket gönderildiği an request olur. reverse connection mantığı vardır facebook chatte bunu kullanıyor

aynen cosmic'in dedigi gibi. örnek projede oalrak mesela

https://github.com/yusufdoru/chatys

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı
    isoT bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

mysql'de reserver connection dediğin olayın olmadığını biliyorum ben yanlışda biliyor olabilir, bu nnod.js tam olarak ne işe yarıyor acaba jquery gibi framework falan mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isoT
    isoT's avatar
    Erkek

hocam sitenin bi kısmını node.js bi kısmını normal olarak nasıl halletcem açıkcası biraz zor gözüktü gözüme.

başka bi yol çıkmazsa bakıcam sağolasınız.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

websocket + php ile yapabilirsin. illa nodejs olacak diye bir şart yok.

ftw
Toplam Hit: 1007 Toplam Mesaj: 10