folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Soru: Nasıl Rambo Gibi Çelik Gibi Oluruz?

Soru: Nasıl Rambo Gibi Çelik Gibi Oluruz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar belki Rambo biraz abartı olabilir ama bu tarz filmlerde özellikle bourne serisi veya herhangi özel kuvvet konu filmlerdeki insanlar gibi çelik gibi bir dirence sahip oluruz adamlar o kadar kurşun yarası alıyor veya patlamalardan sağ çıkıyor ama her türlü ayakta kalmayı başarabiliyorlar kendinilerini bir şekilde iyileştirecek ve hayatta kalacak kadar prefesyonel yeteneklere sahip oluyorlar. o kadar acı çekerken hala ayağa kalkacak kadar çelik gibi sinirlere sahip oluyorlar. bunları geçtim hadi biraz abartı film olduğu için mma dövüşcüleri olsun normal insanın hemen bayılacağı bir yumruk olsun veya kafaya darbe alsın yine dimdik ayakta duruyorlar her yanı kan götürürken müsabakaya devam edebiliyorlar o kadar acıya rağmen gıkı çıkmıyor.

C10H15N tarafından 16/Haz/23 15:36 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

adrenalin ??

BALIK.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

adı üstünde film yani senaryo.... gerçekte kurşun yiyipte dimdik ayakta duran görmedim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kevlar gömlek  

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

çok basit. nasıl mesela; ağırlık kaldırdıkça kuvvetleniyoz dayak yedikçe de dayak yemeye alışırız (: yaralar bile normal insana göre daha çabuk iyileşir. bu sırada zaten güçlenme antremanları yaparız güçlendikçe kaslara dışarıdan gelecek her darbeye de alışırız. 

mesela ben; kazamdan sonra bilincim yokken sol ayağımdan ve sağ kolumdan kas gevşetme ameliyatları olmuşum olmuşum, kendime geldiğim ilk zamanlar sol ayağım beni hiç taşımıyordu sol ayağıma basacağım an beyin taşımayacağını anlıyordu hemen titremeye başlıyordu ve sağ ayağımı yere basma ihtiyacı duyuyordum ben üzerine gittim güçlensin diye masaya falan tutunarak tek sol ayağımın üstünde durdum sonra sonra sol ayağım daha iyi hale geldi (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Sadece fiziksel olarak düşünme. Kendini psikolojik olarak hazırladığın bir çok şeye dayanabilirsin.

Filmin birinde şöyle bi cümle vardı.

"Acıyı kabullen. Başka türlü dayanamazsın."

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

adı üstünde film yani senaryo.... gerçekte kurşun yiyipte dimdik ayakta duran görmedim

Gercekte kursun, yiyip birkac dakika boyunca vuruldugunun farkinda olmayan adam bile gordum (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Kursun yiyen gorduysen bile filmlerden etkilenip yere atmistir kendini. Diz kapaklarindan ya da kafandan falan vurulmadigin surece yere dusmen icin bir sebep yok hocam.

muaythaist bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

Gercekte kursun, yiyip birkac dakika boyunca vuruldugunun farkinda olmayan adam bile gordum (:

Bunun sebebi de adrenalin hormonu :P

end tarafından 16/Haz/23 21:26 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 1314 Toplam Mesaj: 8
rambo