folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Taşıt Kredisi - Satış Haftasonu Gerçekleşirse (Para Transferi?)

Taşıt Kredisi - Satış Haftasonu Gerçekleşirse (Para Transferi?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Yaşadığım ilden başka bir ile araç almak için gideceğim.
    taşıt kredisine başvurdum onaylandı.

Taşıt kredisinde olay noter satışı gerçekleştikten sonra karşı tarafa banka ödeme yapıyormuş.

Ben cuma akşamı binip gitsem cumartesi günü satışı yapsak noterden ödeme hesaba nasıl geçecek? 

Banka: Halkbank..

bir bilen var mıdır?

duruma göre pazar akşamı gideceğim. haftasonu tatilinde halledemez miyim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek

Hocam selamlar,

yakın zamanda model yükseltmek ve değerini koruması adına bende aracı değiştirdim bir kısmı içinde taşıt kredisi kullandım.

Eğer mobil bankacılık yada web üzerinden başvuru yaptıysan ve onaylandıysa buna güvenip işlem yapmaya kalkma, şubeden yapılacak işlemler farklı oluyor.

Öncelikle Vakıfbank üzerinden ve Halkbank üzerinden onaylı kredi başvurularım vardı tutarları vermediler. Yapıkredi bankası ile 2 iş gününde halledebildim işlemleri.

Haftasonu satışı yapamazsın, haftaiçi mesai saatlerinde olmalı, öncelikle satış oluyor noterden oradan sana kağıt veriliyor o kağıt ile bankaya gidiyorsun tekrar bir onay ve sonrasında ödeme karşı tarafa geçiyor.

kolay gelsin.

ayrıca taşıt kredisi kullandığın için araç kaskosunun ilk seferini banka üzerinden yapmanı isteyecekler, dışarıdan da yaptırabiliyorsun ama farklı prosedürleri var kapsamı ve tutarları önceden öğren ona göre dışarıdan yaptıracaksan hazırlı ol.

Komutan tarafından 28/Nis/23 09:47 tarihinde düzenlenmiştir

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Halkbanktan çektim ben de aralıkta taşıt kredisi.

Prosedürler çok yokuşa sürüyor. Yamulmuyorsam, satışı ben pazartesi alayım (mesai bitiyor bankaya belgeleri yetiştiremiyorum muhabbeti olmuştu) ödemeyi bankaya belgeleri salı günü vereyim öyle geçsinler satıcının hesabına dedim. Olmazzz dediler devir ve ödeme aynı gün olmalı. Deviri önce alırsan ertesi gün ödeme yapamayız gibi bişey demişlerdi.

Sen mesai saatlerinde yetiştirmeye çalış hacım..

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek

Ben de geçen hafta vakıftan çektim hocam. çok fazla kağıt kürek işi çıkardılar, bir sürü imza falan attım. bu işlemleri hallettin sadece ödeme kısmı mı kaldı yoksa bankacıyla konuşup ön onay gibi birşey mi geçti aranızda. ön onay gibi falansa bahsettiğim gibi çok kağıt kürek işi var. o nedenle hafta sonu pek mümkün görünmüyor.

ama nöbetçi noter olayı çıktığı için bankalar buna alternatif çözümler üretmiş olabilir. mesai bitmeden bankacına ulaşırsan daha net bilgi alabilirsin

Toplam Hit: 939 Toplam Mesaj: 4
taşıt kredisi