folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Teknoloji Fakülteleri İle İlgili Duyuru

Teknoloji Fakülteleri İle İlgili Duyuru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosplay
    Cosplay's avatar
    Erkek

Teknoloji Fakülteleri bünyesinde yer alan Mühendislik Programlarına mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu öğrenci ve mezunlarının YGS-1 puanı ile öğrenci kabul edilmesine Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir. 
    Bu nedenle, 2011-ÖSYS’de Teknoloji Fakültelerine sadece Lisansa Yerleştirme Sınavı (LYS ) puanı ile öğrenci kabul edilebilecektir. Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu öğrenci ve mezunları da Teknoloji Fakültelerine LYS puanı ile kabul edileceğinden, bu durumdaki adayların Lisansa Yerleştirme Sınavına (LYS) başvuru yapması gerektiğinin adaylara duyurulması uygun görülmüştür. 

http://www.yok.gov.tr/content/view/1027/

make total destroy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Meslek liselerine yeni bir darbe desen daha anlaşılır olur.

Anasını satıyım düz lisedeki adam eline lehim makinesi almıyor. Mühendisliğe gidiyor. Adam meslek lisesinde elektronikle uğraşıyor mühendisliğe gitmek istediğinde zorluk çıkarılıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

sorun yok iyi oldu.. myo ların kalitesi artar..

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Mühendislik fakültelerini bide böyle alttan becereceklerdi iyi oldu. TMMOB teknoloji fakültelerine karşı

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tüm sene meslek liseli öğrencileri öküz gibi çalıştırıp sınavdan sonra böyle bir açıklama yapıp çok büyük bir düşman kitlesi kazandılar :) hayırlı olsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

İyi olmuş birazda olsa okumalarını geliştirirler. Abi hangi meslek liseliyi görsem okumada zorluluk yaşıyor okudugunu anlamıyor yavaş okuyor vs. nadir kişiler var aralarında onları söylemiyorum. HeadBanger in dediği gibi myo kalitelerini yükseltirler...

Cagito ergo sum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

meslek lisesi mezunuyum teknoloji fakültesinde elektronik  bölümündeyim  muafiyet sınavınıda atlayıp mf4 puanı ile giren öğrencilerin olduğu sınıfta okuyorum

bunların hepsi hikaye tek bir amaç var para mimarlar mühendisler odasıda bu fakültelere karşı olan her mühendisde kendine  daha fazla rakip çıkmasını istemediği

için uğraşıyor işin siyasal bir yönü kaldığınıda düşünmüyorum  herşey para ama her zamanki gibi işini iyi yapan parasını kazanır yapamayan aç kalır herşey  bireye

bağlı insan kendine güveniyosa gerisi hikaye böyle şeylerle uğraşmaz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

2 şey burada aklıma gelen.

1)Bu karar yılın ortasında verildi. Yani çocuk hazirlanmiş sinava hatta sinava girmiş çıkmış rahatlamiş sınavını verdi diye. Sonra pat girmesi engellenmiş bölüme vakitte geçmiş daha lys ye nasıl hazırlansın.

2)Canlı canlı tanık oldugum olay sınavsız geçişlerden sonra üniversitelerin nasıl vasifsız elemanlar ile doldurulduğunu. Üniversitenin önünden geçemeyecek dingillerin nasıl istanbul ünibversitesimne doluşturuldugunu gördüm. Sınavsız üniversite saçmalığı ne kadar ahmakçaysa bu olayda öyle. İlk basamakla mühendismi yetişirmiş.

"bea"
Toplam Hit: 1577 Toplam Mesaj: 8