Termal Putty

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WindayS
    WindayS's avatar
    Erkek

Geçen sene temmuz ayında dizüstü bilgisayarımın macununu vs değiştirdim. Ekran kartının etrafındaki bileşenlerde termal macun var sanıyordum dolayısıyla oraları temizleyip termal macun sürdüm. Fakat oralar için termal putty adında sakızımsı bir macun kullanılıyormuş. Türkiye' de satışı olmadığı için termal pad kullandım. Doğru kalınlığı seçemediğimden mi ya da doğru ölçülerle kesemediğimden mi bilmiyorum bilgisayar çok daha fazla ısınmaya başladı. Dolayısıyla bilgisayarda  performans kaybı var. Tekrar temizliyip termal pad sürdüğüm yerlere termal putty sürmeyi planlıyorum ve şöyle bir ürün buldum:

https://www.hepsiburada.com/cooler-force-12-8-w-mk-thermal-putty-20-gram-p-HBCV00005STRY3?magaza=KARECE&&wt_gl=cpc.6802-IT.pmax.camp20506957413adgr000000&gad_source=4&gclid=CjwKCAiA3JCvBhA8EiwA4kujZtt3TjjzgfpK8MthW2PvH9l_GR3pdHyxvEeQdLqaddhTOhrkXBPpZBoCBFAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bu ürünü daha önce test etmediğim için ürün hakkında bir fikrim yok, ürün hakkında bilgisi olanlar fikirlerini belirtirse çok iyi olur.

Yoğ yaw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Üniversite yıllarında çok ısınınca kapanan bir bilgisayarım vardi. Bilgisayarı açtıktan 5-6 saat sonra kapanıyodu genelde. Arkadaşım termal macun sürelim düzelir dedi. Sürdük sonra laptop yarım saatte bir kapanmaya başladı. Yeni laptop almak zorunda kaldım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Üniversite yıllarında çok ısınınca kapanan bir bilgisayarım vardi. Bilgisayarı açtıktan 5-6 saat sonra kapanıyodu genelde. Arkadaşım termal macun sürelim düzelir dedi. Sürdük sonra laptop yarım saatte bir kapanmaya başladı. Yeni laptop almak zorunda kaldım.

Sonunun bu şekilde bitmesi bir miktar dumura uğrattı beni :) 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WindayS
    WindayS's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

aman hocam korkutmayın :D

Yoğ yaw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WindayS
    WindayS's avatar
    Erkek

hocam termal macundan bahsetmiyorum, termal macuna benzeyen sakızımsı bir şey var termal putty(viskoz termal macun) deniyor . Türkiyede satılan tek bir marka thermal putty var o da yukarıdaki linkte. Yine de önerileriniz için teşekkür ederim.

Yoğ yaw
Toplam Hit: 269 Toplam Mesaj: 6
macun bakım temizlik