folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder The Application İs İn Break Mode Hatası

The Application İs İn Break Mode Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

API'ye istek atınca bu hataya düşüyor cevap vermiyor sebebi ne olabilir? Stackoverflow'daki 1-2 çözümü denedim farklı hatalar vermeye devam ediyor.

https://prnt.sc/qgwg3p

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

üstteki continue butonuna bas, tekrar olursa tekrar bas.. sonra output'a bak, hatanin detayini o zaman görürsün..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

üstteki continue butonuna bas, tekrar olursa tekrar bas.. sonra output'a bak, hatanin detayini o zaman görürsün..

Continue basınca program duruyor hocam devam etmiyor çalışmaya.

https://paste.ubuntu.com/p/KCbdXDvRCM/

karmaşık biraz ama scrollbar kaymış burda.

https://gist.github.com/fpenbegul/d97ddb9c185016d4f581ca875fe6ef06

Just My Code' is enabled uyarısı var. stackoverflow'da bunu pasif hale getirin diye çözüm sunulmuş ama pasif hale getirince 

" system.web.pdb not loaded " hatası aldım.

Https tarafından 28/Ara/19 22:57 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

evet continue'ya basinca zaten duracak. Onu dememin sebebi, devam tusuna bastiktan sonra output da hatayi görebilirsindi. Cünkü ekledigin resimlerin hic bir anlami yok, bir sürü sebebi olabilir..

Hatayi aldiktan sonra hemen Windows Event Viewer'i ac. Windows Logs-> Application'i secip, sag taraftaki errorlara tiklayip asagisinda daha detayli bilgileri görebilirsin.. 

bunun haricinde debugda o metoda bir tane breakpoint koyup, adim adim ilerleyip nerede patladigina bakabilirsin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Yukarıdaki olay günlüğünde hatanın iss'den kaynaklandığını düşündüm ve iss'in ayarlarını kurcaladım ama hatanın POCO class'taki property'den kaynaklanabileceği sonradan aklıma geldi. Buradaki SendingDate property'sini düzeltince düzeldi hata. Ama neden iss kaynaklı gibi bir hata verdi böyle anlayamadım.

Yardımınız için ayrıca teşekkürler hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ilginc bi hataymis :) Ama IIS icinde olustugu icin yani runtime icinde olustugu icin bi sekilde iliskilendirilmis. Cozmene sevindim, bulunmasi baya zor görünüyordu.. Kolay gelsin

Toplam Hit: 1864 Toplam Mesaj: 6
c# mvc .net api