folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Turknet İnternete Bağlanamıyorum ( DSL Ve İnternet Işığım Yanıyor)

Turknet İnternete Bağlanamıyorum ( DSL Ve İnternet Işığım Yanıyor)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Arkadaşlar. Türknetten internet kullanıyorum. Bu hafta 2 defa aynı sorun ile boğuşuyorum. İlk sorunu arayan müşteri temsilcizi hattı güncelliyorum diyerek statik ip değiştimi yaparak sorunu çözmüştü ama bu son sefer oluşan aynı sorun için sadece ilgili birime kayıt açtılar.

Sorunum şu. Modemde tüm ışıklarım yanıyor dsl ve internet ışşığım yanıyor ama telefondan wifi bağlandıımda internet yok diyor. Bİlgisayardan kablolu bağlansamda wifidan bağlansamda internet yok diyor. Websitelerine giremiyorum. manuel elle dns girince yavaşta olsa sıkıntılıda olsa internet çıkışı anlık oluyor. teamvewer vb hizmetler çalışıyordns girmeden. Benim anladığım dns servislerinde sorun var gibi.

Modem değişimi yaptım bina ankastreden modeme yeni kablo çektim düzelme olmadı. İlk arıza oluştuğu gün başka bir kişinin bozulan (adaptör bozulduğundan tt modem kendini koruma moduna almıştı power ışığı yanıp sönüyor sabitlemiyordu modem sıfırladım dsl geldi internet yanmadı acaba sorun var mı yokmu bakmak için modem kurlumu yaptım ve sorununu çözdüm ve modemi öyle teslim ettim)modemine kendi kullanıcı adımı girmiştim ve silmeyi unuttum. Bu durumuda anlatmıştım ilk müşteri temsilcisine çocuk güncelleme yapıyorum güncelleme yapıyorum dedi 2 defa dsl ışığı gitti ve internetdüzeldi ve statik ip adresim değişti, çocuğa statik ipadresim değişmiş dediğimde güncelleme yapacağımı belirttim sizin onayınızla yaptım dyerek delirtti beni. İkinci aarıza bugün oluştuğunda arıza kaydı açtım ve beni arayan müşteri temsilcisine statik ip adreismi değiştirmeden sorunumu çözüm lütfen iş yeriyim ve statik ip adresine ihtiyacım var dedim ve modem olayını anlattım kullanıcı adı şifremi değiştirebilir misiniz dedim kız ilgili birime kayıt açıyorum dedi size akşam dönüş yapacaklar dedi ve 6 saattir hala dönüş yapan olmadı. Daha önceden bu sorunu yaşayan oldu mu. Sorun nedir nasıl çözebilirim.

TurkNet internet kullanıcısıyım (statik IP kullanıyorum işim gereği). Bu hafta modem kurulumum doğru ve sorunsuz iken bir anda internete giremez oldum ve modem kaynaklı sorun olabileceğini düşünüp modem değiştirdim fakat aynı sorun devam etti ve modem kaynaklı olmadığını anladım. Bina içi kablo sorunu olmaz ama belki vardır diyerek kablomu değiştirdim ve sorunum düzelmedi. Manuel DNS değiştirdiğimde internete çıkış yapabiliyorum bu durumu da belirttim. TurkNet'e kayıt açtım müşteri temsilcisi aradı beni ve hattımı yenileme yapacağını söyledi ve 2 yenilemeden sonra internet girme sorunumu düzeltti (statik IP numaram değişti), statik IP'den dolayı bayağı bir sinirlendim haklı olarak. Bugün sabah internetim vardı iş yerimden müşterime gittim ve geri döndüğümde aynı sorunla karşılaştım ve online işlemlerden kayıt açtım bir müşteri temsilcisi ulaştı ve müşteri temsilcisine statik IP adresimi değiştirmeden sorunun çözülmesini istedim iş yeri olduğumu ve işlerimin aksadığını belirttim ilgili birime kayıt açacağını belirtti ve başka bir arkadaşın bana ulaşacağını belirtti ve hala ulaşan kimse yok sorunumu çözen yok çözmeye de çalışan yok. Zam yaparken her türlü şartı göz önünde bulundurup seri bir şekilde 12 aylık sürede 3 zam gerçekleştirebiliyorken, sorun olduğunda neden sorunun çözümünü bulamıyorsunuz. Müşteri hizmetleri numaranızdan kimseye ulaşamıyoruz. En azından aranmayacaksam bu saate kadar beni iş yerimde boşuna neden beklettiniz.

Şikayet vara yazdığım şikayet bu.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Cloudflare dns adresşerini deneseydin birde

IPv4 için: 1.1.1.1 ve 1.0.0.1

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Denedim hepsini hatta dnsbench programınıda denedim nafile.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Modemin keenetic mi hocam? Keenetic extra dsl vardi bende onda bu sıkıntıyı yasamistim turknet benim hattimda

_ICEMAN_
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Modemde tüm ayarlar yanlış olsa bile dsl ışığının yanması lazım. Telekomdan ekip gelip hattı krondan atlama yapacaklar düzelmezse santralciler gelip osilosjop ile frekansı ölçüp kablonun kusurlu yerlerini düzelticekler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ilk paragrafi okudum sadece sorun tanidik geldi.

bir iki ay once tam dedigin gibi hersey normal ama internete giremiyorduk.

"turknet , bu arada,  en lanet hemen kurtulman gereken bir firma. musteri hizmeti yok. zorla ulastiginda da zaten  sorununu cozmuyorlar."

50 tane adam geldi gitti , aradi ve sonunda...

"verdigimiz hizi modeminiz kaldirmiyor. eger hizi dusurursek duzelir dediler. ama tarifenizin altinida veremiyoruz" 

modem, son, yeni modem olmasina ragmen hatti kaldirmamasindan kaynakli dediler. diyeceksin  hic sorun yoktu da birden mi hizi kaldirmamaya basliyor

evet aynen oyle ..

teknik bir sey demisti ama unuttum.

kablonete gecildi. adamlar kendi kablosunu cekti yeni modem getirdi ve sorun kalkti.

yani yerinde olsam turknetten cikardim

adamlada bir taktik var sorunu cozemeyeceklerini bildikleri halde ve sen iptal edecegim dedigin halde  seni yeni fatura donemine kadar oyalayorlar. son faturayi da koparinca birakiyorlar.

1 ay 1 aydir kafasi var :)

e devletten iptal edersen, o ettigin tarihten sonra fatura yansitamiyorlarmis..

yoksa oyala babam oyala.. 

futurist tarafından 06/Kas/22 02:52 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek

türknette olduğum zamanlarda evdeki tv internete girmiyordu. telekomdayken giriyordu ama türknet e geçince girmiyordu. çözümü tv ye manuel ip ve dns vermekle çözdüm bunun gibi leptoplarda da sorun oldu. aslında modem türk telekomdayken de türknette de aynıydı ama sorunun sebebini anlamadım. türknet in verdiği hızlar iyi ama 2 defa fiyat artış yaptılar ve ocak ayında tekrar bir artış yapıcaklar yüksek ihtimalle o yüzden şuan türk telekom kullanıyorum  hız düşük ama herahngi bir problem olmadı şuana kadar. kullandığın cihazlara manuel ip ve dns girmeyi denedin mi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Modemim TP-Link TD-w9970 farklı sıfı 3 modem ile denedim ayn sorun var. dhcp kapatıp manuel bilgisayarlara ip atayarak denedim ayn sadece dns girince anlık giriyor gibi oluyor ama girmiyor. Güvenli internet profilinden kaynaklıdır dedim kapattım açtım online işlemlerde çözüm olmadı. Türknet bırak sorunu çözmeyi geri dönüş bile yapmıyor. İptal talebi girdim turktelekomdan alacağım intenreti yarın bağlanır evdede kullanıyordum onuda taşıyacağım farklı firmaya. Bekar evindede var bir tane oda taşınacak. Arkadaşta kullanıyordu oda aynı sorunlar ara ara oluyor bende dedi oda taşıyacak. Tek bir sorun çözmeme yüzünden 4 abonesi kabybediyor :D

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    mchacker bunu yazdı

Modemim TP-Link TD-w9970 farklı sıfı 3 modem ile denedim ayn sorun var. dhcp kapatıp manuel bilgisayarlara ip atayarak denedim ayn sadece dns girince anlık giriyor gibi oluyor ama girmiyor. Güvenli internet profilinden kaynaklıdır dedim kapattım açtım online işlemlerde çözüm olmadı. Türknet bırak sorunu çözmeyi geri dönüş bile yapmıyor. İptal talebi girdim turktelekomdan alacağım intenreti yarın bağlanır evdede kullanıyordum onuda taşıyacağım farklı firmaya. Bekar evindede var bir tane oda taşınacak. Arkadaşta kullanıyordu oda aynı sorunlar ara ara oluyor bende dedi oda taşıyacak. Tek bir sorun çözmeme yüzünden 4 abonesi kabybediyor :D

zaten  sorun sizde deyip kendileri modem getirdi yine olmadi :) 

tek bildikleri oyalamak.. hic uzatmadigin iyi olmus 

yoksa bugun yarin bir ay cozmediler. iptal etmek icin bile 10 gun ugrastik...

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

eski günlerim geldi aklıma.

allah kurtarsın, tez zamanda kurtul türknetten.

bir de genel olarak tüm firmaların kabloyla bağlanıp hız testi istemesi kadar salakça bir şey yok.

yıl olmuş 2023, benim evimdeki tüm cihazlar kablosuz, kabloyu nerden bulcam. laptopumda ethernet girişi yok, tabletimde ethernet girişi yok, cep telefonumda ethernet girişi yok...

türknet=mutsuzluk

2 yıl kullandım, iş görüşmesinin ortasındayken yaptı aynısını, o dakika değiştirdim.

De genio e de louco, todos temos um pouco!