folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Ubuntu‘Da C‘Ye Erişim [Yardım]

Ubuntu‘Da C‘Ye Erişim [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

Değerli müritler, 2 gün önce windows 7'nin yanına ubuntu kurdum. Gayet memnunum ancak bir sorunum var. Ubuntu kurmadan önce hdd'im C ve D olmak üzere iki parça halindeydi. Ubuntuyu C'ye kurdum. Ubuntuyla D'ye ulaşabiliyordum fakat C'yi göremiyordum. Ben de ya tutarsa diyerek hdd birleştirdim windows 7 üzerinden. Ve hdd'i tek parça haline getirdim. Şimdi D olmadığı için sadece ubuntunun dosyalarını görebiliyorum. :D C'ye nasıl ulaşabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarasuZanu
    KarasuZanu's avatar
    Erkek

sistem>yönetim>"disk aracı" onu çalıştır karşına hardisk yapılandırma programı gelicek. hardiskini seçip bölümlerini görüntülüye bilirsin. eğer bölüm bir yere bağlı değilse birimi bağla diye bir yazı çıkacaktır altında. bağlıysa bağı kaldır yazar.

birimi bağladıktan sonra bağlantı aderesi yazan yerde kırmızı yazıyı tıkla sana klasör olarak açar :)

kolay gelsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    aferin sana güzel bir iş çıkarmışşın :) halbuki birazcık araştırma ile bu hataya düşmezdin. c:/ windows yüklü alan, önce windows kurulur. d:/ resimler müzikler filmler vs. için ayrılan depo alanı, bu alana hem linuxtan hem windowstan erişebilirsiniz. e:/ ubuntu yüklenecek alan. f:/ 2 gb boyutunda ubuntu için takas/swap/sanal bellek alanı olması lazımdı. bu şekilde hard disk önceden biçimlendirip ardından kuruluma başlanması en doğru seçenektir.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    -----------------------------
    aferin sana güzel bir iş çıkarmışşın :) halbuki birazcık araştırma ile bu hataya düşmezdin. c:/ windows yüklü alan, önce windows kurulur. d:/ resimler müzikler filmler vs. için ayrılan depo alanı, bu alana hem linuxtan hem windowstan erişebilirsiniz. e:/ ubuntu yüklenecek alan. f:/ 2 gb boyutunda ubuntu için takas/swap/sanal bellek alanı olması lazımdı. bu şekilde hard disk önceden biçimlendirip ardından kuruluma başlanması en doğru seçenektir.

Ya müzik arşivi var onları dvd'ye çekmeye üşendim. Windows üzerinden kurayım dedim zaten ilk tanışmam linuxla. bir sonraki yüklemede artık :)

KarasuZanu bunu yazdı:

sistem>yönetim>"disk aracı" onu çalıştır karşına hardisk yapılandırma programı gelicek. hardiskini seçip bölümlerini görüntülüye bilirsin. eğer bölüm bir yere bağlı değilse birimi bağla diye bir yazı çıkacaktır altında. bağlıysa bağı kaldır yazar.

birimi bağladıktan sonra bağlantı aderesi yazan yerde kırmızı yazıyı tıkla sana klasör olarak açar :)

kolay gelsin.

Yihu oldu. :D

Teşekkürler cevaplar için.

Toplam Hit: 2998 Toplam Mesaj: 4