folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Ufak Bir Android Program İsteği

Ufak Bir Android Program İsteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Uyumadan önce aklıma geldi. Eğer şöyle bir program yapılabilirse işime yarayacaktır.

Google chrome da eklenti yapıyoruz falan ya onun yerine kullanıcam. 

Program sdcard/settings.ini okuyacak içinde

Url = "" 

Javascript=""

Style=""

Tarzında değişkenler olacak. Program url sayfasını açacak sayfa yüklenince javascripti inject edecek varsa css i de inject edecek.

Birde program sürekli çalışacak ekran kapansa dahi kapanmamış gibi sürekli açık kalacak.  Mümkünse arkaplanda bile çalışsın.

http://stackoverflow.com/questions/19669659/inject-javascript-into-webchromeclient

şu yukarda belirttiğim şeyi yapması benim için yeterli olacaktır. 

view.loadUrl("javascript:{ISTEDİĞİ SCRİPT}");

Var mı yazabilecek hayrına?

PC eski eclipse, sdk falan uğraşamıyorum, kasıyor yoksa kendim yapmaya çalışırdım...

pSkpt tarafından 11/Eyl/15 12:32 tarihinde düzenlenmiştir

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Up olsun.

İmza...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

Uyumadan önce aklıma geldi. Eğer şöyle bir program yapılabilirse işime yarayacaktır.

Google chrome da eklenti yapıyoruz falan ya onun yerine kullanıcam. 

Program sdcard/settings.ini okuyacak içinde

Url = "" 

Javascript=""

Style=""

Tarzında değişkenler olacak. Program url sayfasını açacak sayfa yüklenince javascripti inject edecek varsa css i de inject edecek.

Birde program sürekli çalışacak ekran kapansa dahi kapanmamış gibi sürekli açık kalacak.  Mümkünse arkaplanda bile çalışsın.

http://stackoverflow.com/questions/19669659/inject-javascript-into-webchromeclient

şu yukarda belirttiğim şeyi yapması benim için yeterli olacaktır. 

view.loadUrl("javascript:{ISTEDİĞİ SCRİPT}");

Var mı yazabilecek hayrına?

PC eski eclipse, sdk falan uğraşamıyorum, kasıyor yoksa kendim yapmaya çalışırdım...

Usta şimdi sen webwiev arka planda acık mı tutmak istiyorsun amacını anlamış değilim + UP

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xen
    Xen's avatar
    Erkek

Usta konuyu ben tam çözemedim, biraz daha açıklayıcı bir şekilde yazarsan yardımcı olabilirim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

hocam bende anlamadım tam daha detaylı açıklarmısın

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xen
    Xen's avatar
    Erkek
    *JS DOSYASINI APP İÇİNDEN ÇEKECEK (local)
    *Bildiğim kadarıyla vebview fonksiyonu arkaplanda çalıştıramazsın fakat görünmez yapabilirsin arkada bu işlemler döner fakat uygulama yada ekran kapanırsa fonksiyon durur

WebView myWebView = (WebView) findViewById(R.id.webView); WebSettings webSettings = myWebView.getSettings(); webSettings.setJavaScriptEnabled(true); webSettings.setAllowUniversalAccessFromFileURLs(true); myWebView.setWebViewClient(new WebViewClient() { @Override public boolean shouldOverrideUrlLoading(WebView view, String url) { return false; } @Override public void onPageFinished(WebView view, String url) { super.onPageFinished(view, url); scriptyukle(view, "js/script.js"); // assets/js/script.js local konum burasi .js yi buraya gömüp çalıştıracağız
    // test view.loadUrl("javascript:setTimeout(test(), 500)"); } private void scriptyukle(WevView view, String scriptFile) { InputStream input; try { input = getAssets().open(scriptFile); byte[] buffer = new byte[input.available()]; input.read(buffer); input.close(); String encoded = Base64.encodeToString(buffer, Base64.NO_WRAP); view.loadUrl("javascript:(function() {" + "var parent = document.getElementsByTagName('head').item(0);" + "var script = document.createElement('script');" + "script.type = 'text/javascript';" + "script.innerHTML = window.atob('" + encoded + "');" + "parent.appendChild(script)" + "})()"); } catch (IOException e) { // TODO Auto-generated catch block e.printStackTrace(); } } }); myWebView.loadUrl("http://www.NEREYEYUKLICEN.com");
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

1. Telefonu dosyada tutmama gerek yok. Aşağıdaki kodu okutsam uzaktaki JS'yi inject edecek zaten.

!function(t,e,n){var r,o=t.getElementsByTagName(e)[0];t.getElementById(n)||(r=t.createElement(e),r.id=n,r.onload=function(){},r.src="http://pskpt.tk/xyz.js",o.parentNode.insertBefore(r,o))}(document,"script","pskpt");

2. Müzik çalarlar sürkeli çalıyor, telefon ekranını kapatsak bile. Bu yapacağımız browser arkaplanda sürekli çalışmaz mı bu şekilde?

Bahsettiğim şeyi @Xen yapmış gibi ama sürekli çalışma kısmını yapamaz mıyız?

İmza...
Toplam Hit: 2158 Toplam Mesaj: 7
browser android i̇nject