USB To RS232 Converter Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Değerli yurttaşlar iyi günler.

Sunumlarda projeksiyon cihazını bilgisayara bağlarken kablosunu bağlamımıza yardımcı olacak hub'ın yeni aldığım legion y530'da olmadığını fark ettim. İade etmek yerine bir converterla meseleyi halletmeyi düşünüyorum. İşlevsel ve çok pahalı olmayan ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.

Edit: Ha bu arada o bağlantı noktası  HDMI mı yoksa r232 diye mi adlandırılıyor emin değilim. O yüzden konuda ne istediğimi tasvir ettim. Siz anladınız mevzuyu. 

literatur tarafından 22/Haz/19 14:44 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

xd hacı sen pc deki portun ve projektördeki portun fotoğraflarını atsana bi muhtemelen aradığın şey "hdmi to vga converter" ama emin olalım

şunun uçlarına ve pc ve projektördeki girişlere bak bi karşılaştır : https://urun.n11.com/adaptor-ve-cevirici/hdmi-to-vga-kablo-cevirici-donusturucu-goruntu-hdmi-bst-2094-P249085073?Renk+Seçimi=Beyaz&gclid=EAIaIQobChMI-5-eqIL94gIVWOR3Ch1sFACSEAQYASABEgKiyPD_BwE&gclsrc=aw.ds

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

r232 çok başka birşey vga olmasın :D

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek

Usb to rs232 converter arıyorsanız en sağlıklı data aktarımını DİGİTUS markalı converter ile yapabilirsiniz.

Arayan yok, Soranı skim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

usb to rs232 mi? görüntü mü alınacak bundan? 

anam daha neler öğrencem :| 

vga olmasın o? hdmi to vga falan?

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Benim laptopta da sadecce hdmi çıkışı var. VGA monitör bağlamak için Slink hdmi to vga çevirici kullanıyorum. Gayet başarılı. USB'den görüntü paylaşmak biraz sıkıntı olabilir. 

Aşağıdaki ürünü İzmir Necip Bilgisayardan 30 liraya almıştım

https://www.vatanbilgisayar.com/s-link-sl-hvs20-hdmi-to-vga-audio-usb-power-cevirici.html

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Reis sen hdmi girişini vga çevirecelsin. Diğer RS232 girişi com portlarda olur, onda da görüntü aktaramazsın.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

:[ Yahu niye ezdiniz bu kadar? En başta belirttim, isminden emin değilim diye. Bu girişler ve yanda iki usb hub var. Projektörlerin bilgisayara bağlanan o iğneli mavi kablosunu içine alacak nokta yok. Bunun hangisini buna çevirebilir ve hangi aparatlarla? İsimlerini de ayrıca belirtirseniz sevinirim.

Edit: Bu soldan dördüncü hdmi oluyor galiba. Bunu vga ya çevireceğim sanırım. Vgd diye aratınca bahsettiğim girişi buldum. Eğer doğruysam ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.

literatur tarafından 22/Haz/19 21:38 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1610 Toplam Mesaj: 8
hdmi rs232 legion y530