folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Vista Olan Pc Ye Seven Kurmak Çift Sistem

Vista Olan Pc Ye Seven Kurmak Çift Sistem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur
    onur's avatar
    Erkek
    Merhaba müridler.Neti biraz karıştırınca xp ve vista aynı anda olabiliyor.Gerçi düşününce seven ve vistada olabilir.Fakat seven yeni bir sistem tam oturmadı.Ama ben seveni denemek istiyorum.Bende birde harici hard disk var .Şu anki vistayı bozmadan format vs atmadan  nasıl ikinci sistemi kurabilirim seveni yani ? Pcyi çok zorlarmı 2 gb ram pentium d inside  Burada sağolsunlar güzel linkler var onları indirsem vs.Yardımcı olursanız sevinirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Madem makinan iyi xp kur sanal olarakta windows 7'yi kur.İstediğin gibi kullan.Xp ve win7 birarada olur tabi.Yalnız boot menüsünde sorun çıkabilir.

Önce win7'yi kur.Sonra temiz bir partition'a windows xp'yi kur.Açıldığında boot menüsü(işletim sistemi seçme menüsü) çıkmıyorsa win7 cd'sini tak.cd'den önyükleme için bir tuşa bas.Sonra klavye ve dil seçeneklerine gel orayı geçince boot'lanmış olması lazım.xp ve win7 birarada olur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    edtit// klavye ve dil seçeneklerinden sonra yükleme yapma makinayı kapat.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur
    onur's avatar
    Erkek
    Dostum yardımın için çok teşekkürler ama bende vista kurulu orjinal vista.Seven için dediklerini yapabilirmiyim ?
Toplam Hit: 1141 Toplam Mesaj: 4