Yazılım Test Araçları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Merhabalar;

Elimdeki bir yazılımı test etmek istiyorum performans hata raporları oluşturduğu loglar ve buna benzer şeyleri sizden ricam bana bunları yapabileceğim araçları söylermisiniz.

bu arada yazılım exe haline geldikten sonra test etmek istiyorum kodlama aşamasında değil

furkiak tarafından 09/Haz/15 09:04 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toglamyth
    toglamyth's avatar
    Erkek

intellij veya eclipse için metrics pluginleri bulabilirsin. bir de findbugs var. ama bunlar farklı alanlarda test ediyorlar yazılımı. web uygulaması is selenium diye birşey var.

www.64bitlabs.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

konuyu bir kezdaha uplayayım:

var olan bir yazılım örneğil chromu açtığımdan itibaren hangi dosyaya ne yazdı ramden ne kadar yedi  hata raporu verdimi bunlar gibi şeyleri test edebileceğim program arıyorum

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

teste bakış açın farklıymış hocam :)

eğer yazılımı sen geliştiriyorsan zaten neyi nereye yazdığın belli değil mi? ha boyutlar farklı olabilir onu kontrol edebilrisin bir şekilde, yani kendi loglama sistemini yazabilirsin.

Ancak bana göre daha önemlisi unit testleri iyi yapmaktır.

@trampfd konuya bekleniyorsun :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

teste bakış açın farklıymış hocam :)

eğer yazılımı sen geliştiriyorsan zaten neyi nereye yazdığın belli değil mi? ha boyutlar farklı olabilir onu kontrol edebilrisin bir şekilde, yani kendi loglama sistemini yazabilirsin.

Ancak bana göre daha önemlisi unit testleri iyi yapmaktır.

@trampfd konuya bekleniyorsun :)

hocam yazılımı ben yapmıyorum yapılmış bir yazılımı winrar chrome gibi herhangi bir yazılımı test etmek istiyorum :D 

ram e işlemciye ne hangi işlemde ne kadar yük bindiriyor log ları nereye alıyor sisteme dosya yazıyormu reg kayıtlarında değişiklik yapıyormu hangi iplerle iletişim kuruyor kısacası herşeyini görmek istiyorum smartbear falan denedim biraz ama başka varmı merak ettiğim o 

furkiak tarafından 07/Tem/15 11:43 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 856 Toplam Mesaj: 5
yazılım test araçları