Yurt Disinda Turk SIM Karti Ve IMEI

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Muritler yurtdisinda yasiyorum. 2 ay falan once yeni telefon aldim e-simine yerel hattimi normal sim slotuna da turkcell hattimi taktim. Yurticine hic girmedim. biraz once mail geldi 120 gun surenin basladigina dair. Iyi de ben turkiye'de yasamiyorum. Benden niye cihaz kaydi istiyor? Benim cihaz kaydi yapabilecegim bir pasaport kaydim bile yok. Bu konuda bilgisi olan var mi? Internette benze bir durumu aradim ama herkes trde yasamis bu olayi gordugum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fark etmiyor. İmei numarasının sisteme düşmesi yeterli. 1 sene sonra kayıt dışı olması silinir dert etme. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Fark etmiyor. İmei numarasının sisteme düşmesi yeterli. 1 sene sonra kayıt dışı olması silinir dert etme. 

benim telefon da ayni durumda. o silinme olayi nasil oluyor hocam?

g2k[et]tahribat[dat]com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

konu açılmışken sorayım: tatile gidicem, tercihen avrupa birliğinde geçerli bi sim kart almak istiyorum gitmeden. esim olarak online alabileceğim bi yer biliyo musunuz ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Samsung S21 sahibiyim.Yurtdisindan simdi IMEI ksyidi yaptirmam lazim baktim 2700 TL.

Buna telefonculsrda IMEI kopyalamasi yaptirabilirmiyim? Oluyormu? 

Ve bir tehlikesi varmi? Belli bir zaman sonra kilitleme falan olurmu?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Android ve iPhone tarafından sanal sim kart sunan uygulamalar var ama fiyatlandırmaları aşırı kazık. Yurtdışına gidilecekse en temizi oranın kullan at hatlarından alıp işini gördükten sonra sim kartı kırıp atmak.

Samsungların çoğuna imei atılabiliyor ama pek önermem. Samsung telefonlara imei atılınca telefonun tüm stabilliği gidiyor. Durduğu yerde ısınıp şarjı yiyor vs vs.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Android ve iPhone tarafından sanal sim kart sunan uygulamalar var ama fiyatlandırmaları aşırı kazık. Yurtdışına gidilecekse en temizi oranın kullan at hatlarından alıp işini gördükten sonra sim kartı kırıp atmak.

Samsungların çoğuna imei atılabiliyor ama pek önermem. Samsung telefonlara imei atılınca telefonun tüm stabilliği gidiyor. Durduğu yerde ısınıp şarjı yiyor vs vs.

Yok burda TR'de kullanacagim.

Demek 2700 TL'yi bayilacagiz.Birde bu cift Sim kartli.2 kart kullanmak istiyorum her IMEI icin ayri  2700 TL'mi ödemem gerekli?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yok sorun olmuyor o konuda. Çift sime ikinci kez para almıyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı

Samsung S21 sahibiyim.Yurtdisindan simdi IMEI ksyidi yaptirmam lazim baktim 2700 TL.

Buna telefonculsrda IMEI kopyalamasi yaptirabilirmiyim? Oluyormu? 

Ve bir tehlikesi varmi? Belli bir zaman sonra kilitleme falan olurmu?

Imei atmana gerek yok. Ayda 100 tl vererek kayıt ertelersin. Yapan telefoncu çok. Cihaz a hiç dokunmuyor imei veriyorsun sadece.

imza.
Toplam Hit: 871 Toplam Mesaj: 9
imei kaydi