folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışından, Satmak İçin Ne Getirilebilir?

Yurtdışından, Satmak İçin Ne Getirilebilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Merhaba sevgili müritler, kız arkadaşım yurtdışına çıkacak Almanyaya gidecek fransa ve hollandaya da gidebilir büyük ihtimal her birinde iki gün kalacak, dönüşte masrafların birkısmını çıkarmak için ne almalı sizce ve nerelerden alışveriş yaparsa uygun olur gibi. Birde kara cumaya denk gelecek büyük ihtimal o yüzden uyguna bir şeyler bulabileceğini düşünüyorum. hangi üründen ne kadar getirebilirz ve tax free olayı kolayca halledelibilr mi? Bilen eden yapan varsa yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler şimdiden :)

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Dyson ürünleri. Özellikle saç şekillendirici.

Dyson Airwrap Multi Hairstyler getir. Avrupada ortalama 400 eur (12500 tl gibi) tax free ile daha ucuza gelir. Burada 17K 

Ayrıca yeni mavi rengi var. Onu getir hemen satarsın. Sıfır kapalı kutu garantili. 

imza.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

oyun konsollari (ps5, xbox x, nintendo switch, steamdeck, Asus rog ally) cok hizli bir sekilde elinden cikartabilir. yanlisim yoksa en ucuzu nintendo switch. steam deck alan cok oluyor.

dyson in sac sekillendirici ve kurutuculari.

bu urunler fazla yer kaplamiyor. ps5 yada xbox x alirsa elinde tasimak zorunda kalir.

pasaport kaydi artmasa telefon derdim ama o is zorlasti.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Tekrar konu açmayayım Bende Karadağ gidicem sorunsuz ne getirip satabilirim

En azından bilet parası çıksın istiyorum

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

İçinizden birisi bana avuç büyüklüğünde iki adet vaporizer getirirse helalinden 2000tl çalışır. 

Ürünler toplam 200 euro civarinda.

Yurtdışında legal yurtiçinde mevzuat karışık. Anlayan olursa kendisi için el koyuyor. Kargoda da ayni durum geçerli bazen geliyor bazen gelmiyor.

Fakat taşıyan için bir sıkıntı oluşturmuyor. Eğer üzerinizde yasa dışı bir madde yoksa sadece ürünlere el koyuyolar. Öyle ifade verme filan yok. Ben ne bilim amk der geçersiniz.Eğer ürünleri kutusundan çıkarır çantanıza koyarsanız  el koyma ihtimalleri yok gibi bişey.

tabi lan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Yıllanmış Fransız şarabı olabilir.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

vergi iadesini atlamayın hocam, 20% civarı iade alırsınız.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

fiyatı bizden 30 kat pahalı olan bir ürünü  alıp nasıl burada satıp üstüne kar yapacak?

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

fiyatı bizden 30 kat pahalı olan bir ürünü  alıp nasıl burada satıp üstüne kar yapacak?

Askdlflglhk :))

Ablanin kafalar karisik. Simcik misal ben ufakligi gece izlemek icin ebebek'ten 1500 TL'ye motorola kamera almistim (1 adet goruntuleme cihazi + 1 adet kamera)

Eve gelince ayni urunun ingiltere'deki fiyatlarina bakayim dedim (arada git gel yapan tanidiklar var).

Aaa birde ne gorsem; ayni marka, ayni cihaz, hatta ve hatta 1 kamera degil 2 kamera veriyorlar ve doviz kurunu cevirince 1000 TL'ye denk geliyor.

Sinirdan gecerken alinacak %20'lik vergiyi de eklersen urunler 800 TL'ye denk geliyordu.

Sevdiminin duzeninde hem eksik mal alip hem de neredeyse iki kat fiyat veriyoruz.

Iste boyle boyle satabilecek bir urun bulsan epey kar elde edebilirsin.

Ne satacaksan parasi olani hedefle hocam, mumkunse urun degil hayal sat (bulursan bana da haber ver :) ).

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 588 Toplam Mesaj: 10
alışveriş yurtışı