folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder 2Km Veya Daha Fazla Menizli Olan Alıcı/Verici

2Km Veya Daha Fazla Menizli Olan Alıcı/Verici

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

donanımlar hakkında çok bilgim olmadığından soruyorum hocalar şimcik şöyle,

‎2km menzilli olan, ama o 2km nin 1km sinde çekip diğer 1 km sinde çekmeyen değil, 2km boyunca adam gibi data aktarımı yapacak olan, gıg demeyecek bi cihaz bilen var mı?

bunlardan 60-70 tanesiyle bir ağ oluşturduğumda aralarında data aktarımı yapıcaklar gıg demeden sürekli..  buna bi çözümü olan var mı?

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

Var, aktarım yaparlar sorunsuz, rs232'yi iletir, 0.5W gücünde ama 5000TL

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

hocam bu tamamıyla araziyle(bina düzlük deniz cart curt) ilgili bir konu, önce cihazları kuracağın yeri bilmek gerek(ben anladığım için değil sadece yol göstermek amaçlı yazıyorum.)

Örneğin kardeşim kıbrısta görev yapıyor ve oradaki köye birkaç access pointer(nasıl yazılıyosa işte) ile internet ağı kurdu ve inanmazsın ama samsung monte cep telefonu ile 1.5km uzaktan internete bağlandı, hatta yaklaşık 5-10 km uzaktaki dağdan(beşparmak dağları) bile sinyali gören yerler oldu ama bağlanmıyordu.

Burada önemli olan arazi durumu.Bina ve engebe çok ise işin de çok zor ama açık alan ise iyi bir anten ile onlarca kilometre mesafeden bile görüşecek cihazlar var.

Ayrıca yüksek kazançlı çatı antenlerine de ihtiyacın olacak ki çoğu da gerçek değerinde değil hep aldatmaca bu da mesafeyi düşürüyor.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

https://www.wifianten.com/ şu sitey bir bak istersen

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

data aktarımı derken bir ag bağlantısı işini görüyormu yoksa başka bir cihazı kontrolden mi bahsediyorsun biraz daha açarsan yardımcı olurum.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

vukuat bunu yazdı:
    -----------------------------

data aktarımı derken bir ag bağlantısı işini görüyormu yoksa başka bir cihazı kontrolden mi bahsediyorsun biraz daha açarsan yardımcı olurum.

sürekli bi görüntü aktarımı hocam..   tam olarak akıcı bir video değilde, 2sn de bir kare şeklinde bir video akıcak

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

XCoder bunu yazdı:

Var, aktarım yaparlar sorunsuz, rs232'yi iletir, 0.5W gücünde ama 5000TL

5000 de çokmuş hocam ya :) :)
    şehir ortasında feland aolacak yani tamamen açık arazide değil 

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

‎2km menzilli olan, ama o 2km nin 1km sinde çekip diğer 1 km sinde çekmeyen değil, 2km boyunca adam gibi data aktarımı yapacak olan, gıg demeyecek bi cihaz bilen var mı?

bunlardan 60-70 tanesiyle bir ağ oluşturduğumda aralarında data aktarımı yapıcaklar gıg demeden sürekli..  buna bi çözümü olan var mı?

alıntı yapmışsın  sana mı lazım hacı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

gıg ne la :) teknik bi terimde benimmi haberim yok.. outdoor bi cihaz lazım örneklerini   http://www.ruckuswireless.com/products/zoneflex-outdoor  burada bulabilrsin

benim tavsiyem fiber optik kabloyla taşımak olacaktır.kablo maliyet ve imkansız diyorsanda Ruckus

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

güçlü iki adet acces point al bir adet wirelles lnb al birde çanak anten ile ag baglantısı kurup kamera görüntüsü  alıp verebilirsin.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

zone bunu yazdı:

MaviGozluDev bunu yazdı:

alıntı yapmışsın  sana mı lazım hacı

alıntı yapmadım hocam 2.cümleyi face te yazdıydım ordan kopyaladım buraya yazarak devam ettim font onun aynısı oldu o yüzden.. sonuç olarka bana lazım yani :)

.
Toplam Hit: 5714 Toplam Mesaj: 35