Araç Alacağım Nasıl Ödeyeyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Selamlar,

Yeni bi araç alacağım 400K lık kısmı için,

Kredi kartına 12 ay taksit mi? 
    Kredi kartı nakit avans mı?

Taşıt kredisi mi?

İhtiyaç kredisi mi?

Yoksa direkt nakit mi vermeliyim?

Galeriye kalsa kredi kartına taksit yapalım daha iyi diyor ama ne kadar faiz girecek çok anlamadım.(Yıllık %35 gibi dedi ama emin değilim)

Aramızda ticaret al sat yapan mutlaka vardır. Hangisi benim için daha avantajlı olur sizce?

zeybekustasi tarafından 05/May/24 01:13 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Parayı bölüp vadeliye atsan, kredi kartına oranlasan ortaya çıkar. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

nakit avansı en son 3 aya düşürmüşlerdi, pek cazip olmaz hala öyleyse.

kredilerde çok bi fark yok gördüğüm kadarıyla, aynı oranda aynı parayı ödüyorsun gibi.

kredi kartına taksitte totalde kaç lira geri ödemesi var ona bakmak, kredilerle karşılaştırmak lazım. herhangi bir sigorta, kredi masrafı vs olmayacağı için direkt kredi kartına böldürmek daha mantıklı.

herhangi bir kredide en az 3-5 bin lira belki daha fazla sigorta, dosya masrafı vs çıkacak.

nakit parayı aylık faize gömüp, getirisiyle taksitlerin bir kısmını ödemek daha mantıklı gibi şu an.

LynXMaSTeR tarafından 05/May/24 02:35 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Peşin fiyatına kredi kartına taksitse (hiç sanmam) mantılı olan bu.

Oranları bilmeden cevap vermek imkansız ama mantıksız olanda nakit vermek.

Yatırım da kullan. Nakit verme.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Oranlara bakman lazim ama Kredi kartı 1.5 / 2 aya kadar mantikliydi ... Ben X e aracımı sattım , yeni alacağım araç icin X Nakit üstüne koydum , 75.000 gibi bir açığım vardı onu da Galeriden Karta boldurdum. Vade farkı koymasına rağmen 12 ayda krediye göre uygun geldi ortalama 6.000 yada 7.000 kadar , Karta koyacağı oranı öğren , faizi öğren ona göre kıyaslama yapabilirsin...

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Ah ah bekliyoruz hocam.

Kenarda 350k var gibi, üzerini tamamlayıp 650k 700k gibi bir araç alayım diyorum ama ben de bir çare bulamadım. Kredi hiç gerçekçi değil.

Kredi kartı oranlarını bilmiyorum ama konuyu takipteyim.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hocam kredi çekeceğin zaman yalnızca faiz oranını değil, kredi kesintilerini de hesaplaman lazım. Yani 100 bin çeksen sana 100 bin vermiyorlar, müşteriyi söğüşlemek için bankaların götlerinden uydurduğu dosya masrafı vs filan kesinti yapıyorlar, sana 90 bin verip 10 binin üzerine yatıyorlar.

Kredi oranları şu an çok yüksek. 400 K kredi çekersen geri ödemen yine %4.70 ile 580bin filan olur. 180 bin fazla ödersin. Ama kredi kartına %35 koyacak ise 540 yapar. Sen pazarlıkla onu 25'e filan düşürsen çok iyi olur. O zaman uyguna gelir hem dosya masrafı cart curt ödemezsin. Taksitli nakit avanslarda kredilerle hemen hemen aynıdır onda da zarar edersin. En kolayı kredi kartına 12 taksit ama şu faiz oranını düşürtmen lazım.

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

sorsan felekti nas dı faiz haramdı diye diye Ülkede faize bulaşmayan insan kalmadı. 3 alıyorsak 1.5 u faiz ak. siktigiminin malakları. 

alektamovikmovik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trump
    trump's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Senin hayatında Tahribat'a sormadan yaptığın bir şey var mı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    trump bunu yazdı

Senin hayatında Tahribat'a sormadan yaptığın bir şey var mı?

Ben 12 yaşımda babamı kaybettim. Şuan 31 yaşındayım aradan geçen 19 senede inanır mısın yakınımdaki insanlar zahmet edip aklını bile benim için kullanmadı. 

Şayet tahribat olmasaydı babasız amcasız abisiz bu hayatı muhtemel ki çok farklı yaşardım. Beni kontrol eden kararlarımı sorgulayan annemden başka kimse yoktu. Biri beni o yaşlarda kötü yönde çeiştirse sanırım annem de zaptedemezdi.

Nihayetinde burayla tanıştım. Ergenliğimin nerdeyse tamamını burada geçirdim. Evet 19 senedir hayatımdaki pek çok kararı buradaki insanların ortak görüşüne göre aldım ve bundan oldukça memnunum.

Eğer bu site olmasaydı ipsiz sapsız gazetelerin 3. sayfasındaki bir adam olabilirdim. Kısaca sizi sinirlendiren şey benim hayatımı hep iyi yönde şekillendirdi :) 

O yüzden bana kızmak yerine buradaki tecrübeli insanlara güvenmeyi deneyin. Kendinize ve kararlarınıza güvenmek yerine aklı başında bir grup insan sizi daha iyi karar almanız yönünde yönlendirebiliyor.

Artık aranızda hayat tecrübesi en fazla olan insanlardan biri olarak ben de varım. Görüşlerimi küçümsemek yerine ciddiye almak mutlaka size de bir şeyler kazandırır.

Tabi sevmediğin kişileri bloklamak olsa iyi olurdu bazı kişileri ben de hiç sevmiyorum  :)

Kimin multisisin bilmiyorum ama adamsan herifsen ve erkeksen gerçek profilinden de yazmanı beklerim :) Böyle fake den yazmak etek giymek gibi bi şey :)

Son olarak güncel bilgi kredi kartına 400K çektirirsem 530 geri ödüyormuşum.

Eğer 400k ihtiyaç kredisi çeksem 580 ödeyecektim. Yani KK en mantıklısı duruyor.

Almak istediğim araç da şu:

Mercedes-Benz / E Serisi / E 250 / AMG / RELAX MOTORS'DAN E250 AMG CABRİO BORDO TENTE sahibinden.comda - 1162495055

zeybekustasi tarafından 06/May/24 16:42 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

hocam araba dediğin e serisi ancak üst açılıp kapanma konusunu kullananlara sormak lazım ses izalasyon vs gibi durumları 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 1096 Toplam Mesaj: 18
taşıt kredisi