folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araç Yazılımında Değişiklik Avantaj - Dezavantajları Hakkında

Araç Yazılımında Değişiklik Avantaj - Dezavantajları Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

merhabalar muridler;

Uzun süredir araç araştırması yapıyorum ekonomik az yakan çok yaşı olmayan araç piyasasında dolaşırken karşıma çıkan "ecufast" terimlerinden kafam karıştı bir bilen vardır aydınlatır diyerek konu açmaya karar verdim. Birçok forumda bahsedilmiş ancak olumsuz yönler neredeyse yok denecek kadar az şikayet konusuda keza. 

Şimdi kısaca sorum şu dizel 70000 bin km civarında 1.3 opel grubundan bir araca ecufast uygulanmış bana ileride yaşatacak sorunları nedir yada ne değildir bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum. 

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

3-5 sene önce race chip almıştım arabaya hakikaten aracın kalkışı hızı ve yakıtı arttı ben yakıt düşmesinide bekledim ama olmadı, 1 sene sonra filan satmıştım o zaman zarfından bir sorun olmadı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

ecufast değilde kendi opel aracımda (astra j 1.4T sport )  evotech yazılım kullanıyorum + buna ek olarak pedal chip hava filtresi ve egzoz modifiyesi yaptırdım. Sadece yazılım sistemiyle malesef yakıt düştüğü şehir efsanesinden ibaret fakat verilen hp ve tork değerleri seni tatmin edecektir alt devirlerde arac eskisine nazaran daha seri ve atik olur tabi bunu pedal chip vs ile desteklersen tadından yenmez.1 yıl oldu yazılım yaptıralı ve herhangi bir sıkıntı çıkartmadı.Opel 1.3 dizel sport araçlara sanırım yazılım olmuyordu veya alınan beygir ve tork miktari düşüktü ve tavsiye edilmiyordu onun yerine pedal chip işini görebilir ( beygir ve tork vermez gaz tepkimeni arttırır.)

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

Robin hocam teşekkürler

Schwarz hocam öncelikle bilgiler için teşekkürler. Olay şu corsa 1.3 esentia paket araca enjoy yazılımı yuklenmiş şimdi detayını bilemiyorum ne şekilde orjinal üst donanım yazılımı yüklenirde motor aynı motorsa bize zararı olmaz diye düz mantık yapıyorum yanılıyormuyum. Aradığım performans değil benim hocam aslında orjinal istiyorum ben ama piyasada malum:)

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    tbtgezgini bunu yazdı

Robin hocam teşekkürler

Schwarz hocam öncelikle bilgiler için teşekkürler. Olay şu corsa 1.3 esentia paket araca enjoy yazılımı yuklenmiş şimdi detayını bilemiyorum ne şekilde orjinal üst donanım yazılımı yüklenirde motor aynı motorsa bize zararı olmaz diye düz mantık yapıyorum yanılıyormuyum. Aradığım performans değil benim hocam aslında orjinal istiyorum ben ama piyasada malum:)

hocam yazılımın hangi seviyesini yaptırdığını bilmek gerek stage 1  stage 2 stage 3 eğer hard yazılım atıldıysa motoru baya zorlar buda uzun vadede sana maddi yönden zarar verir içinin rahat etmesini istiyorsan opel yetkili servisine gidip orj yazılım attırabilirsin.

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam ankara için yakın bir arkadaşım sanayide profesyonel olarak bu işi yapıyor yönlendirebilirim.

since 2005 // tbt
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    tbtgezgini bunu yazdı

Robin hocam teşekkürler

hocam yazılımın hangi seviyesini yaptırdığını bilmek gerek stage 1  stage 2 stage 3 eğer hard yazılım atıldıysa motoru baya zorlar buda uzun vadede sana maddi yönden zarar verir içinin rahat etmesini istiyorsan opel yetkili servisine gidip orj yazılım attırabilirsin.

Teşekkürler hocam tekrardan servisle irtibata geçeyim en sağlıklısı. 

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Arkadaşta audi var a4 olması lazım. Çok momnundu gaz pedalına basınca bizi koltuğa yapıştırıyor. Ama ne varki izende arabayı sürerken zincir atlamış baya masraf etti 15 bin tl civarı sebebi ecufast tır diye kesin bişi demiyor ama başka bir sebep te bulamıyor. Yakıt olarak ise hız düşkünü adamlar takıyor bu zımbırtıyı o yüzden yakıta yükleniyor.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

arac bumu hocam?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2012-model-tertemiz-1,3-cdti-corsa-takasli-246917933/detay/

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam ecufast a vw beetle 1.2 tsi için stage 1 yazılım attırdık, araç 105 hp den 130 hp ye kadar yükseldi. motor çok daha canlı hale geldi, yakıt ise çok devirli kullanmazsan 1 - 2 kuruş daha düşük yakar hale geldi. motora zararı var mı ? yanlış yazılım veya aşırı yüklü yazılımla çok zararı var. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

hocam ecufast a vw beetle 1.2 tsi için stage 1 yazılım attırdık, araç 105 hp den 130 hp ye kadar yükseldi. motor çok daha canlı hale geldi, yakıt ise çok devirli kullanmazsan 1 - 2 kuruş daha düşük yakar hale geldi. motora zararı var mı ? yanlış yazılım veya aşırı yüklü yazılımla çok zararı var. 

yazılım sekıllerı 2 turdur arkadaslar bırı hard yazılım dıgerı soft yazılım. hard yazılım da beynı öyle bır yazılım yapılıyorkı aracın turbonun lımıtlerı zorlanyor hatta nette vıdeolarını gorduugnuz duman atan araclar hard yazılımlıdır. bunun motordan cok turboya zararı vardır. turbo fazla ömurlu olmaz soft yazılım ıse klımanın motordakı hantallıgını kaldırması ıcın yakıtı dusurmek ıcın ve alt devırlerı ıyılestırmek ıcın kullanılırki bunda safe lımıtler ıcınde yapıldıgından turboya yada motora herhangı bır zararı yoktur. kullanıma gore %15 e kadar yakıt tasarrufu saglar.

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
Toplam Hit: 2476 Toplam Mesaj: 15
ecufast