folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Askerlik Süresi Kısaltıldı

Askerlik Süresi Kısaltıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yNsr bunu yazdı

@SeRDaR

ama polisi denetleyen asker değil ki polisi denetleyen iç işleri bakanliği, jandarma kriminal felan olsun tabi, benim anlayamadiğim istihbaratlarin ayriliği, jandarma kriminale yollanan ipuçlarida ipucunun bulunduğu bölgeye jandarmanin bakmasindan dolayi oluyor. yani o bölgeye polis bakiyor olsa jandarma delilleri alip kendi lab. gönderemez.

valla tam detaylara hakim değilim ama jandarmanin kaldirilmasi iyi olabilir. sonuçta jandarma dediğimiz kişi sıradan bir er, jandarma olabilmek için bir eğitimden geçilmiyor. ama polis olmak için bir eğitim şart, en basit mantik ve örnekle gidersek gezi parki olaylarina polis değilde jandarma bakiyor olsaydi molotof atanlari biber gaziyla, suyla savurmaya çalişmaz direk vururdu. :)

nasıl bir eğitimden geçilmiyor jandarmanın acemi birliklerinde jandarma asayiş eiğitimi veriliyor orada 

sen jandarmanın tomasının biber gazının filan olmadığınımı zannediyorsun hezi parkında bile polsiin tomaları yetmeyince jandarmanın tomasıyla müdehale etmişlerdi 

ayrıca jandarma olsaydı inan hiçbir toplumsal olayda kimse jandarmaya bu tepkiyi göstermez ;) halk askeri her zaman sever sayar  polis gibi değil anlayacağın 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı
    hojucuk bunu yazdı

bildigin muz cumhuriyeti

bir turlu standardi yakalamayadilar dun 18, bugun 12, yarin allah kerim. rapor alabilen curuk, alamayan kacak, parasi olan muaf , tahsil gormus kisa .. hayat kurma telasinda isinden gucunden al gencleri , vur beline degnegi hucuuuuuuuuuuum allahalallalalalala

simdi 18 ay sike sike yapan nerede kaybolan aylarim diye dava acsa haksiz mi?

hocam gelişen teknoloji ve artan nufus askerlik süresinin kısalmasini sağlıyor. benim dedemde teknolojik noksanlik ve az nufustan dolayi 3 yıla yakın yapmiş askerlik,

senin mantikla gidersek 2000 li yıllarinda tüplü televizyon alanlarinda led Tvler çıkınca benim ne sucum vardida bu hayvan gibi tüplü televizyonu almak zorunda kaldim gibi hamasi ve saçma mantikla firmalari mahkemeye vermesine benziyr. :)) 

sacma olan senin mantik, duzene yenilmis.. tekduze tarafina takilmadan diyorum bi televizyon kadar mi yani?

1990larda gprs mms olmayan telefon aldik uzerine kameralisi cikti tuh diye mi yandik yani .P

televizyon denen esya zevk, para verip aliyorsun, askerlik insanin hayatini direkt ilgilendiren zorunlu yukumluluk.

medeni dunya ulkelerini ornek al, teknoloji , nufustan ziyade senelerden gunumuze gelmis insan haklari gibi.. 

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

sacma olan senin mantik, duzene yenilmis.. tekduze tarafina takilmadan diyorum bi televizyon kadar mi yani?

1990larda gprs mms olmayan telefon aldik uzerine kameralisi cikti tuh diye mi yandik yani .P

televizyon denen esya zevk, para verip aliyorsun, askerlik insanin hayatini direkt ilgilendiren zorunlu yukumluluk.

medeni dunya ulkelerini ornek al, teknoloji , nufustan ziyade senelerden gunumuze gelmis insan haklari gibi.. 

medeni ülkelerin bir çoğunda askerlik sıkıntısı yok hocam.. çağa ayak uydurmak gerekli. artık eskisi gibi sayıların fazlalığının bir önemi yok, adam iki

tane bomba sallar senin ülkeni yerle bir eder.. o yüzden yatırımları "çok" asker yerine bilinçli askere ve daha önemlisi teknolojiye yatırmak

gerekiyor. çünkü olası bir savaşta ilk saldırı artık kılıçla ya da normal silahlarla yapılmıyor.. arkadaş güzel bir mantığa değinmiş aslında ama sen

kaçırmışsın.. 18 ay askerlik yapan adamı söylemişsin haksızlık v.s. diye.. 3 yıl askerlik yapan adamlar var bu ülkede zamanında, şimdi onlar da mı

dava açsın? ya da daha fazla süre yapmış insanlar var.. bu süre şartlara bağlı olmalı. temel bir eğitim herkese verilmeli, çünkü gerektiği yerde

devlet bu insanları kullanabilmeli ama şuan öyle bi gereksinim yok. Biz teknolojik olarak çooook geriyiz. Adamların yaptığı uçakları hala alıyoruz

ve hala nato dost-düşman sistemi var. Böyle olunca elin kolun bağlı oluyor. Türkiye çin'li bir firmayla füze anlaşması yaptı ve üretim türkiye'de

olacak diye abd bu konuda açıklama yaptı. adamlar her noktadan kendine bağımlı bir ülke yaratmak peşinde ki ellerimizi kollarımız bağlamak için.

O yüzden bağımlı 1 teknoloji kullanan 1 milyon askerdense bağımsız olan 100 000 asker  çok çok daha iyidir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    yNsr bunu yazdı

@SeRDaR

ama polisi denetleyen asker değil ki polisi denetleyen iç işleri bakanliği, jandarma kriminal felan olsun tabi, benim anlayamadiğim istihbaratlarin ayriliği, jandarma kriminale yollanan ipuçlarida ipucunun bulunduğu bölgeye jandarmanin bakmasindan dolayi oluyor. yani o bölgeye polis bakiyor olsa jandarma delilleri alip kendi lab. gönderemez.

valla tam detaylara hakim değilim ama jandarmanin kaldirilmasi iyi olabilir. sonuçta jandarma dediğimiz kişi sıradan bir er, jandarma olabilmek için bir eğitimden geçilmiyor. ama polis olmak için bir eğitim şart, en basit mantik ve örnekle gidersek gezi parki olaylarina polis değilde jandarma bakiyor olsaydi molotof atanlari biber gaziyla, suyla savurmaya çalişmaz direk vururdu. :)

nasıl bir eğitimden geçilmiyor jandarmanın acemi birliklerinde jandarma asayiş eiğitimi veriliyor orada 

sen jandarmanın tomasının biber gazının filan olmadığınımı zannediyorsun hezi parkında bile polsiin tomaları yetmeyince jandarmanın tomasıyla müdehale etmişlerdi 

ayrıca jandarma olsaydı inan hiçbir toplumsal olayda kimse jandarmaya bu tepkiyi göstermez ;) halk askeri her zaman sever sayar  polis gibi değil anlayacağın 

sevdiğinden değil korktuğundan. polisi siklemezler ama jandarmadan deli gibi korkar bizim memleketin insanı. 

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

şimdi hani bedelli vs yapanlara ya da okuyup gitmeyenler devletin sağladığı tüm haklardan kovulsunmuş ya hani.. o zaman şu her ay kesilen sgk larıda toptan alabilcez mi? e heralde vergi felanda vermeyiz bundan sonra? özellikle ödediğim trt katkı paylarını geri istiyorum , haliyle arabanın vergilerinide geri verirler diye düşünüyorum.. araba ya da benzin alırken ki vergiyide almazsınız sanırım, vatandaşlığı aldınız ya hani elimizden. e iyiymiş bu :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

sende sunu kacirmissin madem belirteyim, orada 18 ay zerzenisi gesmisten gunumuze yuruyegelmis duzene.

medeni dunya ulkelerini ornek vermemde, uzun seneler oncesinden teknoloji yahut nufus kistasi yapmadan sure gelmis insan haklarina verdikleri deger ve vatandaslarina sunduklari tercihler.

cumhuriyetin ilk zamanlari , dedesi , ninesi 3-5 yila kadar inmeden , oradaki sartlar ayri bir konu basligi olur).

modern yillarimizda, cok daha onceden bu askerlige sabit bir ayar verilmesi gerekirdi. zirt birt degisiklige gitmeden , halki isyan etmeden , ettirmeden. hala da saglam bir yapida islemiyor sistem, simdi 12 ay da olsa eli silah tutmaya musait olmayan , ana kuzusu , isi gucu olan , aile gecindiren , gonlu olmayan , ibne pust piskopat olani zoraki emrivaki aldiklari surece olmaz.

kalifiye asker olmali, isi askerlik olacak , isteyerek yapip karsiligini alacak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@hojucuk, ben de dediklerine katılıyorum hoca. öyle olmalı, çünkü bu çağ onu gerektiriyor.. ama toplum bi anda büyük bir düzenlemeyi

hazımsayamaz, sanırım o yüzden böyle kademeli işliyorlar. bi anda bu profesyonel ordu çıkınca bazı gruplar çok farklı yöne çekecekler bu işi,

hükümette bunu bildiği için anladığım kadarıyla kademe kademe bu noktaya çekmeye çalışıyorlar. eminim bi kaç yıl içinde zorunlu asklerlik yerine

profesyonel ordu kurulacaktır. o zaman toplum biraz daha hazır olacaktır.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

bal damliyor agzindan , hayirlisi olsun dedik hep (sihirli degnek degsin hersey hallollsun seklinde degilde artik rayina otursun , sag sol , alt ust degil duz devam eden ne oldugu belli cinsinden) bisey olmadi ama hadi hayirlisi diyelim bakalim, halkimiz herseyin en guzeline laik..

hukumetin gorevi halkini memnun etmek , halkinda minneti bir an olsun ne mutlu turkum demekten suphe etmemek..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

şimdi hani bedelli vs yapanlara ya da okuyup gitmeyenler devletin sağladığı tüm haklardan kovulsunmuş ya hani.. o zaman şu her ay kesilen sgk larıda toptan alabilcez mi? e heralde vergi felanda vermeyiz bundan sonra? özellikle ödediğim trt katkı paylarını geri istiyorum , haliyle arabanın vergilerinide geri verirler diye düşünüyorum.. araba ya da benzin alırken ki vergiyide almazsınız sanırım, vatandaşlığı aldınız ya hani elimizden. e iyiymiş bu :)

eski sgk borcunun istiyorsun ama  bu yaşa kadar devletin sana sağladığı hizmet ne olacak vergisini geri istediğin arabayla üstünden geçtiğin asfalt bile bu milletin vergisiyle yapıldı ? 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tagext bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    yNsr bunu yazdı

@SeRDaR

sevdiğinden değil korktuğundan. polisi siklemezler ama jandarmadan deli gibi korkar bizim memleketin insanı. 

niye sevmesin ki daha düne kadar yapılan hep bağımsız ararştırma şirketlerinde en güvenilir ve en sevilen  kurum  olarark TSK biliniyordu son zamanlarda hükümet sayesinde bu oran düşmüş olabilir ama öyelydi biliyoruz bunu

Toplam Hit: 14003 Toplam Mesaj: 128