Başlangıç Gitarı Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, ben bir gitar almak istiyorum ama daha önce hiç gitar çalmadım.

Bu yüzden de hangi gitar alınır hiç fikrim yok açıkçası. Bu konu da bilgi sahibi müritler tavsiye verebilir mi?

Internette araştırma yaptığım kadarıyla toledo lc3900 öneren vardı bir de valencia cg160 öneren gördüm.Siz ne düşünürsünüz? 

Bütçe: 250 tl (+50, -50)

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Hocam yenide başlasan öğrenmek için enstrumanın iyi olması lazım,

sahibinden'den bütçene göre ikinci el bak derim cort vs bulursun başlangıç için.

Realist tarafından 03/Oca/18 11:00 tarihinde düzenlenmiştir

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

hacım o bütçedeki klasik gitarların %99 u aynıdır. bana kalırsa sahibinden.com'dan ikinci el al. 

bir de ne tür müzik dinliyorsun, ne tür çalacaksın. pop felansa akor vurmak içinse sadece klasik. rock metal felansa elektro al direkt onunla başla öğrenmeye. ben istanbul ümraniyedeyim. eğer sen de bu taraflardaysan beraber de bakabiliriz ikinci el gitarlara. aklına ne takılırsa sor hacı.

herkesin en az bir tane enstrüman çalması gerektiğini düşünüyorum. müzik evrensel bir dildir. yaşım geç oldu felan demeden herkes başlamalı. sadece sen değil konuyu gören ama cesareti olmayan müridler sizlere sesleniyorum. başlayın başlatın.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    Meliksah bunu yazdı

hacım o bütçedeki klasik gitarların %99 u aynıdır. bana kalırsa sahibinden.com'dan ikinci el al. 

bir de ne tür müzik dinliyorsun, ne tür çalacaksın. pop felansa akor vurmak içinse sadece klasik. rock metal felansa elektro al direkt onunla başla öğrenmeye. ben istanbul ümraniyedeyim. eğer sen de bu taraflardaysan beraber de bakabiliriz ikinci el gitarlara. aklına ne takılırsa sor hacı.

herkesin en az bir tane enstrüman çalması gerektiğini düşünüyorum. müzik evrensel bir dildir. yaşım geç oldu felan demeden herkes başlamalı. sadece sen değil konuyu gören ama cesareti olmayan müridler sizlere sesleniyorum. başlayın başlatın.

hocam yabancı rock dinlerim çoğunlukla ama şimdilik rock şarkıları çalmayı düşünmüyorum şu anda film müzikleri ve sevdiğim pop müzikleri falan çalmayı istiyorum.

2.el ne önerirsin hocam peki benim hiçbir bilgim yok maalesef bu konuda. istanbul'da değilim ne yazık ki. çok sağol yorum için.

@realist hocam konuyu açarken aklımda hiç yoktu şu an 2.el düşünüyorum. teşekkürler yorum için

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

hacı o zaman bence elektro al. amfi almana gerek yok. gitarı pcye bağlaman için 30-40 liralık usb ses kartları var. onlardan bir tane alırsın, bir de guitar rig kurdun mu tamamdır. evde ister hoparlör, ister kulaklıkla rahat rahat çalarsın. okey dersen hangi şehirde olduğunu söyle ona göre ikinci el birşeyler bakayım sana.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    Meliksah bunu yazdı

hacı o zaman bence elektro al. amfi almana gerek yok. gitarı pcye bağlaman için 30-40 liralık usb ses kartları var. onlardan bir tane alırsın, bir de guitar rig kurdun mu tamamdır. evde ister hoparlör, ister kulaklıkla rahat rahat çalarsın. okey dersen hangi şehirde olduğunu söyle ona göre ikinci el birşeyler bakayım sana.

hocam şimdi ben biraz klasikle takılmayı düşünüyorum. biraz öğrendikten sonra da elektroya geçmeyi planlıyorum. ıspartadayım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

2.el al.Lakin bizim 1 liralara aldığımız gitarlar şu an 5-6 lira.Onlar bile kötüydü yani.Sen düşün.2.el al kardeşim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam bana kalırsa admira juanita v.s alabilirsin tonu ve sesi de güzel juanita olmaz ise farklı serisi alınabilir. Yamana c45 diye serisi de güzel 2 el uygun bulursan al bence. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Hocam bence ileride elektro çalacaksan direk ona yönel. Bende de var bir tane elektro gitar, zamanında Selim Işık ile öğrenmeye çalışırken klasik ve elektro gitarın ayrı dünyalar ve çalış şekillerinin bile farklı olduğunu belirtiyordu. Bence önce buna karar vermelisin. 

Gitar fiyatları acayip artmış durumda sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam GRG170'in fiyatı 2011 2012 senesinde 500 600 civarındaydı. RG2250'de 2000 2500 TL gibi bir fiyattaydı. Tabii dolar kuru o zaman 1.80 lerde olduğu için şu an acayip artmış fiyatlar. Benim tavsiyem diğer müritler gibi ikinci ele yönelmen olacak. 

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek

Hocam başlangıç için ucuz yollu gitar almaya kalkma sakın. İleride güzel bir gitara geçtiğinde sıfırdan başlamış gibi olacaksın tınıları aşırı fark edecek . İbanez VC50NJP al başlangıç olarak hem fiyat olarak yormaz hemde güzel bir enstrüman sahibi olursun.

Dante_
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

JWİnden uzak dur... 
    Akort tutan gitarlardan olsun , bazı kalitesiz gitarlarda akort burguları folloş oluyor. Devamlı akort bozuluyor.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 1515 Toplam Mesaj: 11
müzik başlangıç gitar tavsiye