folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beyaz Eşya Öneri

Beyaz Eşya Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bosch buzdolabı 

nekadar doğru bilemedim. ama buz kırma özelliği varsa sakın alma  ( servis öyle dedi ) nasıl bi özellik bilemiyorum. mantıklıda değil 

günün her saati (zaman aralığı yok) sanki buzdolabına ağaç dalı ile vuruyorlar gibi .  çaaaaaat , paaaaat diye sesler geliyor .  baya baya yüksek , mutfaktaki ses oturma odasında net duyuluyor . hele gece çaaaaaaat diye ses geliyor . 

SAKIN BU ÖZELLİKLİ OLANI ALMA  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Bütçe önemli, yani en iyisini soruyorsan başka en uygununu soruyorsan başka olur. Bir de şunu da unutma bakımını iyi yaparsan hepsi 10-13 sene arası gidiyor sonra sağlam olsa bile hanımlar onu sana değiştittirirler.

Ev seninse ve eğer maddi durumun iyiyse bütçe sıkıntın yoksa  bosch ya da samsung al geç, en fazla fonksiyonlu olanlarından al, samsung kurutmalı çamaşır makinesi iyidir, ayrı alacaksan da bosch,  yerin fazla ise ayrı alman daha iyi olur bi çamaşırı kuruturken diğerini yıkayabilirsin özellikle 4 5 kişilik ailelerde iyi oluyor.  Eskiden kalma bi algı var 10 sene önce bu kurutmalı çamaşır makineleri çıktığında hiç performanslı olmadı ama şuan teknolojisi çok gelişti baya iyiler, özellikle yerin yoksa ve balkonun müsait değilse kesinlikle al.

Ev senin değilse maddi durumunda çok iyi değilse ya da evin var paran var ama cimriysen, buzdolabnını yine iyi bir şey al arçelik beko gibi, ancak çamaşır ve bulaşık makinesini kesinlikle altus regal tarzı al. Bu ikisi ne yaparsan yap biraz hor kullanıldı mı biraz akımını aksattın mı ömürleri hemen tak diye düşüyor.  Eşyaların 2 bilemedin 3 taşınma hakkı vardır, ucuz nakliye ile 1 defa, sonra mukakak sıkıntı çıkarır.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    alkolikkarga bunu yazdı

Ben bosch fabrikasında çalışıyorum öneririm, ayrıca samsung ta olabilir.

Hangi fabrikası hocam? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Öncelikle hayırlı olsun hocam. Allah bir yastıkta kocatsın şimdiden. Bende geçen kasım ayında evlendim ve haliyle bu beyaz eşya konusunu epey araştırdım. 

Eğer yerli marka alacaksan Koç grubuna ait ürünlerden şaşma. Arçelik,  Beko, Altus. Vestel in çamaşır makinelerinden kesinlikle uzak dur. Çok sorunlu ürünler. Makinenin titreşim ve yürüme olayını bir türlü çözemediler. 

Eğer ithal beyaz eşya almak istersen Samsung un ürünleri oldukça iyi. Buzdolabı,  çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi üçü de sorunsuz ürünler. Bosh ve Siemens ten uzak dur. Çünkü Türkiye den uretim yapmaya başladılar ve kalite düştü. Ancak hâlâ isimlerini kullanarak eskisi gibi yüksek fiyatlandırma yapıyorlar.

Birde çamaşır makinesi alırken ikisi bir arada olanlardan uzak dur. Hem yıkama hem kurutma olayı ayrı olsun. Bu makineler işini tam yapması gerektiği gibi iyi yapamıyor. Zaten ayrı ayrı almanı önerir işi bilenler hep.

Beni soracak olursan, ben çamaşır makinesi ve buzdolabını samsung dan aldım. Bulaşık makinesini beko dan. Şimdiye kadar her sey iyi gidiyor.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trump
    trump's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Seninle evlenecek kadar düşmüş birine en fazla acırım. Beyaz eşya seçmekten bile aciz zat önemsiz konusunda bana sataşmış. Burası bilişim forumu. Senin gereksiz konuna ihtiyaç yok.

trump tarafından 28/Nis/24 17:22 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alkolikkarga
    alkolikkarga's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    alkolikkarga bunu yazdı

Hangi fabrikası hocam? 

Çerkezköydeki.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    alkolikkarga bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    alkolikkarga bunu yazdı

Hangi fabrikası hocam? 

Çerkezköydeki.

Hangi fabrikası?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Korkuluk
    Korkuluk's avatar
    Erkek

Evde ki süpürge vs hariç  beyaz eşyalar siemens ve bosch. Bi sorun yaşamadım. 

Eğer odadaki en zeki insan sensen, yanlış odadasın demektir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Korkuluk bunu yazdı

Evde ki süpürge vs hariç  beyaz eşyalar siemens ve bosch. Bi sorun yaşamadım. 

Ben de beyaz eşyaların tümünü Siemens aldım ancak, elektrik süpürgesi konusunda bayii deki arkadaş bana Elektrolux önerdi.

Kalktık gittik baktık ki stand açmışlar çekiş gücü konusunda iddialilar vs. Güzel dedik aldık. 

Abi evet gerçekten çok güzel alet ama hali modunda ve ennnn düşük güçte iken halıya bir koyuyorsun, kafayı yemiş pitbull gibi yapışıyor halıya. Tamam çekiş gücü iyi de yani bu bir problem. Halılar artık ufak öyle eskisi gibi 10 m2 hali yok ki. 2 m2 halıya bir koyuyorsun hali komple sağa sola gidiyor. Bir ayağın ile basıyorsun ittiriyorsun kazıya kazıya gidiyor 3 tane ufacık hali supureceksin ter içinde kalıyorsun. Enteresan bir alet.

Biz bir de robot aldık. Haftada bir gözü karartıp çıkarıyoruz yoksa genelde robot geziyor. 

Fikir olması açısından paylaşayım dedim.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

herkese çok teşekkür ederim, kafamda az çok bir şeyler oluştu.

@NaZi_ kahkaha attım yorumuna :D

Toplam Hit: 1669 Toplam Mesaj: 44
beyaz eşya öneri