folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Bozuk Usb Diskteki Verileri Kurtardım Bozuk Fotoğraf Sorunu [Çözüldü]

Bozuk Usb Diskteki Verileri Kurtardım Bozuk Fotoğraf Sorunu [Çözüldü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Merhaba

Bozulmuş usb diskteki verileri "Ontrack Easy Recovery" programıyla verilerin bir kısmını kurtardım fakat bazı fotoğraflar bozuk halde kurtarıldı fotoğrafların bulunduğu klasörde görünüm ayarlarından > Döşemeler seçili olduğunda(küçük simge olarak ön izlemesini sağlam gösteriyor)

fotoğrafı çift tıklayıp normal boyutunda açmaya çalıştığımda fotoğraf aşağıdaki şekilde bozuk gösteriliyor

Çeşitli programlarla bozuk fotoğrafları düzenlemeye çalıştım işe yaramadı, daha önce böyle bir problem yaşamış olan var mı? kurtarma önerilerinizi rica ediyorum

helyum_pasha tarafından 19/Haz/20 03:13 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Bozuk fotonun düzeldiğini asla görmedim.

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Bozuk fotonun düzeldiğini asla görmedim.

Abi umudum görünümden ön izleme olarak göstermesi:) ön izleme olarak doğru okuyorsa yardımcı bir program ile normale dönebilir sanki:) yine de daha önce böyle bir durumla karşılaşmış müritlerin önerilerini bekliyorum şimdilik başka recovery programıyla tekrardan usbyi taratmayı deneyeceğim 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Thumbnail eğer aynı klasörde Thumbs.db yi de kurtardıysan görünüyor olabilir. Bu, orijinal fotoğrafın düzgün kurtarıldığını göstermez.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Başka veri kurtarma yazılımı ile tekrar dene. 

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

farklı programlarla dene. Piyasada program çok birinin yapamadığını diğeri yapıyor.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Teşekkürler hocalar, farklı programla denedim, "Ontrack Easy Recovery" nin bulduğu veriden daha fazla veri ve sorunsuz şekilde kurtarıldı 

Başarılı program : Active Undelete Ultimate + Lisans anahtarı : https://cloud.mail.ru/public/3a4V/55fFT84Bk

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı

Teşekkürler hocalar, farklı programla denedim, "Ontrack Easy Recovery" nin bulduğu veriden daha fazla veri ve sorunsuz şekilde kurtarıldı 

Başarılı program : Active Undelete Ultimate + Lisans anahtarı : https://cloud.mail.ru/public/3a4V/55fFT84Bk

undelete  benimde çok büyük bir sorunumu çözdü tam yazacaktm onunla dene diye zaten sen denemişsin sevindim senin adına hocam.

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba hocalarım bende yanlışlıkla aceleden kaynaklı win 10 usb hazırlar iken usb hdd seçmişim tamam demiş anında iptal etmiştim işlemi ama veriler gitmiş. geri getirmek istediğimde de (easeus programı ile) verilerin hepsi geri geldi ama rar ların bazısı bozuk bazı exe ler çalışmıyor.

bende bu konuyu görmüştüm şimdi programı indirip kurdum ultimate olanı crack yaptım denedim, crack yapmadan denedim açılışta ilk menü geliyor ya ordan her hangibir seçeneği seçince resimdeki hatayı veriyor var mıdır buna bir çözüm?

uyumluluk modlarını da (win7. win8) denedim olmadı

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

peki böyle bir sorunla karşılaşmamak için ne yapılabilir?

cevabı olanları konuma bekliyorum :)

Kişisel medyaları, bilgi güvenliği modeline göre en uygun nasıl saklayabilirim?

ben de sevgiden yanayım...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

peki böyle bir sorunla karşılaşmamak için ne yapılabilir?

cevabı olanları konuma bekliyorum :)

Kişisel medyaları, bilgi güvenliği modeline göre en uygun nasıl saklayabilirim?

Eyvallah hocam yazdıklarını dikkate alacağım bundan sonra :/ 

Ama benim sorunum senin konuyu açmandan 1 ay kadar önce olmuştu şimdi boşa çıktım tekrardan kurtarma yapmaya çalışacağım (:

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz