folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Casper Nirvana Vga Sorunu (Ekran Kartı)

Casper Nirvana Vga Sorunu (Ekran Kartı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba hocular

şöyle bir problemim var, kız arkadaşım pcsi casper nirvava cn vti620a model

ayrıntı için: http://forum.hwa.com.tr/kampanyalar/15-6-casper-core-i7-2-663-33-ghz8gb-ddr3640gb1024mb-hd5650win-7-1671-tl/

Birgün kardeşi pcyi karıştırmış ve bugün aldığımda çözünürllük 640x480 di ve tek monitör gözüküyordu yani çözünürlükle oynayamıyordum ayrıca renkler birbirine girmiş.Dedim büyük ihtimal, driverı silmişlerdir, yüklerim düzelir.Fakat düzelmedi, bende en iyisi format çakayım hem pc de kendine gelir dedim ama nafile, üstelik işin garibi format attığım ekranda bile renkler birbirine girmişti. Dedim ekran kartında sorun vardır açtım baktım hiç bir sorun gözükmüyor, ayrıca aygıt yöneticisinde drriver olarak gözüküyor fakat sarı ünlem işareti var.Kısacası boktan durum.

sizce nasıl bir yol izlenmeli?

ekran kartı ati hd 5650 en sonu indirip kurdum fakat yine olmadı, garantisi bittiği içinde garantiye götüremiyorum

Hadi sen git işine de herkes kendi çişine.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ilk ve son kez up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

öyle açıp baktığında sorunu gözünle görebiliyorsan kimseye yazacak birşey bırakmamışsın hocam. driverla alakalı problemin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocular yok mu çaresi bilebilen.

-Güncel driver indiriyorum, ünlem işareti

-format atarken bile vga modda yani düşük çözünürlükte ve değişik renklerde.

-casper bayisine götürdüm, ekran kartı sağlam dedi.

-güvenli kipte açıp driverları siliyorum, tekrar vga modda açılıyor. acaba bios ta mı sorun var diyecem, biosluk ne iş var 

dipnot: casper ismini duyunca kaçın, sağır olun.Uzak durun!

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek

ünlem işareti çıkıyorsa driver doğru driver değildir.Driverı kaldırıp driver pack solitionla bir dene.

21 mayıs 1864
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kilit11 bunu yazdı

ünlem işareti çıkıyorsa driver doğru driver değildir.Driverı kaldırıp driver pack solitionla bir dene.

hocam, o kadar cahil değilim, denedim hepsini, hatta veri yollarını aldım aidata64 ile dşrek sitelerden bile baktım, casper da bir özellik var hem onboard hemde harici ekran kartını kullanıbiliyorsun.Laptopun üstünde GPU tuşu var geçişi onla sağlıyorsun, fakat bu geçisi driver yüklü iken yapabiliyorsun, driverda yükleyemediğim için geçiş sağlayamıyorum, bilmem anlatabildim mi?

bu arada ilgin için teşekkür ederim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Düzgün bir bios güncellemesi sorunların %25'ini çözer. Denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca pille ve pilsiz çalışıyor mu? Harici ekran bağlayınca ne oluyor? Araştırmanızı öneririm. 

Olaylara karışmayın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

önce onboard driverini daha sonrada harici driverini kurmayı denedinmi hocam? daha önce bi makinada aynı durumu yaşasım. bu şekilde yapınca çözülmüştü.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

"catalyst install manager çalışmayı durdurdu" şu sorunu nasıl aşabilirim hocular ?

indirdiğim her driver setupu aynı hatayı veriyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

hocam arkadaşın dediği gibi önce atinin onboard driverını kurucaksın sonra diğerini. casper sitesinde yayınlamamıştır driverı eminim bi samsung cihazda benimde başıma gelmişti.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rebelpower bunu yazdı

hocam arkadaşın dediği gibi önce atinin onboard driverını kurucaksın sonra diğerini. casper sitesinde yayınlamamıştır driverı eminim bi samsung cihazda benimde başıma gelmişti.

baklım hocam bugün biosu güncellemeye çalışacam o kadar lanet bir bilgisayarki bios güncellemesi bile yapılmıyor

Toplam Hit: 3375 Toplam Mesaj: 12