folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Dolandırılıyorduk Direkten Döndük.

Dolandırılıyorduk Direkten Döndük.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

hazır konusu açılmışken sorayım... aşağıdaki türden mesajlardan geliyor 2-3 ayda bir... makaraya alıyorum mesajı gönderenleri ama merak ettim. bu nasıl bi dolandırıcılık yöntemi ?

"Merhaba ' Ben Diclaylum Karis, (Proxus Company) FİLM FRAGMANI organizatörüyüm. Bu ilginç bir teklif. ÜYELIK ÜCRETI GEREKMEZ. Tek yapmanız gereken ekran görüntüsünü almak ve FİLM FRAGMANINI tanıtmaya yardımcı olmak için gösterdiğiniz çaba için size 50₺ ÖDEYECEĞİZ ve günde 3500₺'ye kadar kazanabilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız, bana yaşınızı söyleyin."

ben: "88" (yanlış tabiki)

"Büyük! Niteliklisiniz
    İşte FİLM FRAGMANI Linkleri, bana bir ekran görüntüsü kanıtı gönderebilirsiniz. Bundan sonra hemen ilk maaşınıza geçeceğiz, teşekkür ederim!
    GÖREV: https://www.imdb.com/video/vi1567016729/?playlistId=tt21308718&ref_=tt_ov_vi
    Videoyu izlemenize gerek yok, sadece ekran görüntüsünü bana gönderin, sonra maaşınıza geçeceğiz."

sonra bölyle makara cevaplarla canım sıkılana kadar devam ettiriyorum ama ciddiye alarak devam ettirsem ne olucak diye merak etmiyor da değilim... bu whatsap mesajcılarının olayı ne tam olarak amaçları ne?

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı

hazır konusu açılmışken sorayım... aşağıdaki türden mesajlardan geliyor 2-3 ayda bir... makaraya alıyorum mesajı gönderenleri ama merak ettim. bu nasıl bi dolandırıcılık yöntemi ?

"Merhaba ' Ben Diclaylum Karis, (Proxus Company) FİLM FRAGMANI organizatörüyüm. Bu ilginç bir teklif. ÜYELIK ÜCRETI GEREKMEZ. Tek yapmanız gereken ekran görüntüsünü almak ve FİLM FRAGMANINI tanıtmaya yardımcı olmak için gösterdiğiniz çaba için size 50₺ ÖDEYECEĞİZ ve günde 3500₺'ye kadar kazanabilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız, bana yaşınızı söyleyin."

ben: "88" (yanlış tabiki)

"Büyük! Niteliklisiniz
    İşte FİLM FRAGMANI Linkleri, bana bir ekran görüntüsü kanıtı gönderebilirsiniz. Bundan sonra hemen ilk maaşınıza geçeceğiz, teşekkür ederim!
    GÖREV: https://www.imdb.com/video/vi1567016729/?playlistId=tt21308718&ref_=tt_ov_vi
    Videoyu izlemenize gerek yok, sadece ekran görüntüsünü bana gönderin, sonra maaşınıza geçeceğiz."

sonra bölyle makara cevaplarla canım sıkılana kadar devam ettiriyorum ama ciddiye alarak devam ettirsem ne olucak diye merak etmiyor da değilim... bu whatsap mesajcılarının olayı ne tam olarak amaçları ne?

50 tl lik görev - 50 tl daha sonra 100 tl çekim yaptırıyorlar. Sonra yeni görevler de para yatırmanı istiyorlar. Yatırdığın 300 tl yi 600 olarak veriyorlar. Bu böyle büyüyor :) Buna düşüp 200 bin küsür para yatıran birini tanıyorum :D

alektamovikmovik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

ben bu işe taktım benim kart nerden hacılandı delircem, o kadar dikkat etmeme rağmen bi de :d telefon için antivir ne indirelim hocalar

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

hesabina baktin mi harcamalar gercek mi... degilse saka olabilir

gercekse bile dolandiricinin banka pesine düşüyor.  parani aliyorsun ama 6 ay bekleyecekdin..

gercek degilse telegramdaki bot a telefon numarasini yazinca ard arda harcama bilgisi atiyordu.

kendi numarami yazarken yanlis yazmisim 2 3 kere denedim  niye olmuyor diye bir baktim ki yanlis numaraya gitmis

gece 3 dü. iyiki pesine dusmedi her kimse :) 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

bu tür durumlarda  bankayı arayıp derdini anlatana kadar uygulamadan önce kartı gecici olarak iptal edip sonra aramak daha mantıklı  konusurken bile cekmeye devam ediyor ibneler  4-5 sene  önce 11.11 de n11 den telefon aldım  normalde  sanala kapalı  açtım  açık unutmuşum   gece 23:45 gibi msj gelmeye basladı  trendyoldan 1899 liralık kullanım için onay kodu öncesinde 3 tane çekmiş 4. de msj geldi  prvoizyonda bekliyordu iptal edip kapatana kadar canım cıktı öncesinde  zikik n11 telefonu da iptal etti indirim gitti ondan sonra benim kartı kara listeye aldı  üyeliği sildi lan benim ne sucum var dedim yıllardır kullandığım hesap dedim konustum olmadı mail attım olmadı   satılana kadar kara listeye aldı benim ad soyadla alışveriş  yapamadım  şimdi baskası satın altı denemedim

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

bilgisayarını formatla büyük ihtimal keylogger tarzı birşeyden kart numaranı alıp checklemişler once acıkmı kapalımı diye sonrada abanmıslar anlasılan o yüzden en güvenlisi sanal kart ana kart bilgilerinizi hiçbiryere yazmayın

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Geçmiş olsun hocam. 

Sanal kart kullan, 10 yıldır sanal kart kullanırım. İnternet alemine de asla başka kart kullanmam. Alışveriş yapacağın zaman limiti arttır, sonra bitir. Bi iki ayda bir de kartı iptal et tekrar başka bir sanal kart oluştur. Yılda 10 hak var diye hatırlıyorum. Ben böyle yapıyorum. 

Temassız alışveriş yaparkende dikkat edin. Özellikle küçük bölgelerde yaşlıların kartlarını kopyalıyorlar.Benzin istasyonlarında çalışan kasiyerlere kartınızı vermeyin. Pos cihazın üstüne kendiniz tutun. Ailenizi uyarın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Bu aralar çok kopyalanma var ama nasıl önlem alınır, nereden yapıyorlar belli değil. Halk tvde Murat Ağırel anlatıyordu, Android kullananlarda oluyor diye. Valla bi namecheap de kayıtlı oda bankamatik zaten içinde para yok. Kredi kartıda kullanmıyorum. Bankamatigi calarlarsa hesapta fonlar var, inşallah ibneliğine fonları bozdurmaya kalkmazlar :)

Birde pos makinesinde güncelleme oluyor mu acaba, onumu yapamıyorlar? Gerçi poslar sürekli internet erişimine açık. Otomatik kendisini güncelliyordur heralde. Benim aklıma bu senaryolarda Heartbleed geldi. Kurbanların ekstra yalnızca pos cihazı kullanması normal değil. Benzeri bir açık buldusalarsa, daha çok canlar yanar.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

fiziksel kartın çipi ya da temassız dalgası kopyalanmıyor. kopyalanabilen kısım manyetik şerit

elimdeki tüm kartların manyetik şeritleri çiziyorum, kullanılmaz hale getiriyorum.

zaten hiç bi yerde manyetik kullanılmıyor artık.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Pos makinesine herhangi bir müdahale çok ama çok zor. Çünkü makinelerde sensör var. Bırakın müdahaleyi yere bile düşse cihaz kendini imha edip pert oluyor. İçi açılıp mühadele edilmesin diye yapmışlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2879 Toplam Mesaj: 29
dolandırılma mevzusu.