Excelde 2 Sütün Arasındaki Fark

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek

Merhaba müride ve müridler excelde iki sutunum var bunları bir stok  miktarım biride emniyet stoğum nasıl bir formulle bunların emniyet stoğu altına düşenini bulabilirim  örneği aşağıya bıraktım bu iki sütünün yanına emniyet stoğundan aşağıdaysa sipariş falan yazmam lazım  teşekkürler

Tahditsiz klnb. Emniyet stoku
    1 5
    1 5
    11 25
    6 5

Kelimeler Kanatır !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

=A-B

değil mi? ben mi yanlış anladım acaba :D

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

Hacı senin verilerin A ve B sütununda olduğunu kabul edersek ve sipariş olayını C ye yazdırmak istersek; C2'ye 

=EĞER(YADA(A2<>"";B2<>"");EĞER(A2<B2;"YETERSİZ (SİPARİŞ VER)";"YETERLİ");"")

bu kodu ekleyip aşağıya çekersen burdaki etiketleri duruma göre C sütununa yazar.

Bir tane de göze çarpması için koşullu biçimlendirme içeren örnek dosya oluşturdum. Şifre: TBT2005

https://www.dosya.tc/server30/u5tx6i/stokTBT.xlsx.html

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek
    cicosz bunu yazdı

Hacı senin verilerin A ve B sütununda olduğunu kabul edersek ve sipariş olayını C ye yazdırmak istersek; C2'ye 

=EĞER(YADA(A2<>"";B2<>"");EĞER(A2<B2;"YETERSİZ (SİPARİŞ VER)";"YETERLİ");"")

bu kodu ekleyip aşağıya çekersen burdaki etiketleri duruma göre C sütununa yazar.

Bir tane de göze çarpması için koşullu biçimlendirme içeren örnek dosya oluşturdum. Şifre: TBT2005

https://www.dosya.tc/server30/u5tx6i/stokTBT.xlsx.html

Sütün önemli değil hacı tas... gezdiren yesin  :) canımsın konu gizli olmadığı için noktalı yerleri sen doldura bilirsin  formul olayının sadece toplama fark bul böl falan biliyorum bu bana biraz karışık geldi :) 

çok sağolasın  

Kelimeler Kanatır !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

:D ne demek hacı

Toplam Hit: 1065 Toplam Mesaj: 5
excel emniyet stoğu hesaplama formul stok