Huawei P30 Pro (Sıfır) Satan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Merhaba müridler.

Huawei p20 lite'ı yıllardır kullanıyorum. Hiçbir akıllı telefondan bu kadar memnun kalmamıştım açıkçası. Ancak huawei'den android ve google desteğinin kesilmesi biraz can sıktı tabi yeni modellerde :)

Araştırıp öğrenebildiğim kadarıyla Huawei'nin son android ve google destekli modeli p30 serisi. (Yanlışsam lütfen düzeltin.)

Ancak p30 pro piyasada çok kalmamış. Hepsiburada n11 gibi yerlerde birkaç ilan var. (Teşhir ürünleri de var, ben olmayanları sıfır kutulu cihazları söylüyorum.)

Bu ilanlara güvenilir mi? Ben sürekli olarak bi tık kazıklanırım ama hep mediamarkt-teknosa gibi yerlerden alışveriş yaparım işi sağlama almak için. Hiç küçük teknoloji ürünleri satan yerden bir şey almadım.

Bir de aramızda telefoncu vs arkadaş varsa tabi satan onunla iş yapalım.

Huawei p30 pro'nun sıfır huawei türkiye garantili halini satan-bulabilen yahut şuradan al sıkıntısı olmaz diyebilecek var mı? :)

Sevgiler.

Edit-Not : Lütfen "aga xiaomi süper", "apple al boşuna para harcama", "huawei tırışka oppo al aga şarjı 200 milyon yıl gidiyo" gibi tavsiyeler vermeyelim araştırdım karıştırdım içime sinmedi :)

Ephesus tarafından 08/Kas/21 18:10 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

P30 pro kullanıyorum güzel sağlam cihaz 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

P30 pro kullanıyorum güzel sağlam cihaz 

google play store var değil mi hocam?

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2 senelik telefona 11 bin küsur lira verilmez. Huawei'nin telefonlarında hala Android var. Android açık kaynaklı bir yazılım. Google ona karışamaz. Google benim mağazamdan uygulama indiremezsin dedi sadece. Ancak arkaplanda Android uygulamalarının %90'ı Google ile bir şekilde iletişime geçmek istiyor. Geçemeyince uygulama, yanıt vermiyor durdur, beklet ? tarzı uyarıyla karşılaşırsın. Huawei kendi mağazasını kurdu ve uygulama geliştiricilerinden uygulamalarındaki Google kısımlarını kendi kullandığı servisler ile değiştirmesini istedi. Hakkını vermek lazım Huawei TR bu konuda çok iyi çalıştı. Play Store'daki en çok indirilen uygulamalardan Google kısımlarını kaldırtıp kendi mağazasına ekledi.

Ancak yinede bir bokluk var. Çünkü Huawei mağazasındaki uygulamalar çok geç güncelleniyor. Mesala Enpara uygulamasına sanal kredi kartı özelliği gelmişti ama Huawei versiyonda yoktu. 

Son olarak 2 senelik telefonun sıfırını satıyorum diyen satıcılara baktım hepsi mahalle arası ikinci el telefoncu dükkanı gibi isimlere sahip. Sattıkları telefonlar muhtemelen zamanında servise arızalarından dolayı iade edilip refurbished yapılıp tekrardan satışa sunulmuş cihazlar. Kaldı ki bu dediğim olmasa bile 2-3 senedir kutusunda bekleyen telefonun bataryası ölmüştür. Kullanırken adamı fıtık eder. Kendine kendine birden kapanır vs.

Özetle havada bulut sen bu sevdayı unut.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Huawei kullananlar arasında yapılan bir araştırmaya (bu araştırma Çin de yapılmıştır muhtemelen) göre daha önce Huawei kullanmayıp sonra ki Huawei tercihleri olanların sayısı 100 de 30 ları aşkın mış zira diğer telefon kullanıcıların dan da epey Huawei kullanıcısı açık ara Çin de tespit edilmiş rakamsal olarak korkunç büyük rakamlar Çin pazarı bile olsa Dikkat ten kaçmayan bu ayrıntı Apple ve Samsung cephesini de strateji konusun da yardımcı başucu kaynağı olmuştur 6 ay önce okuduğum bir hollanda makalesinden aklımda kalanlar.benim Huawei kullanmışlığım olmadı hiç bir tek modem den başka😃.

O zaman Huawei kullananların tercihi kendilerine kalacak. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

dokunma ,hız ,ekranın yağ gibi akması konusunda ayfona tek rakip huawei bence.

andoite geçecek olsam huawei tercih ederim adamlar cidden güzel yapıyorlar cihazları.

iphone gibi p9 lite kaç yıllık telefon arada kurcalıyorum hâla donma kasma yok

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

kamerası için alınacak ucuz huawei var mıdır ?

whatsapp ve bankacılık uygulamaları çalışsa yeter

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam onun muadili yeni çıkan Honor da bakabilirsin. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

huawei çok güzel ama alma artık

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 697 Toplam Mesaj: 9
telefon telefon