folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İphone 6Plus Şarj Chip Değişiminden Sonra Dokunmatik Bozulması Ve Ekranda Düz Çizgiler

İphone 6Plus Şarj Chip Değişiminden Sonra Dokunmatik Bozulması Ve Ekranda Düz Çizgiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam, telefonun şarj almamasından ötürü telefoncuya götürdüm. Bandı bozulmuştur dedi sonra yok abi chip dedi değişecek dedi 350 Tl geçirdi. Kabulum yapacak birşey yok.

Akabinde ekranın sağ yarısından aşşağıya 1 er mm ara ile renkli çizgiler inmeye başladı ve dokunmatik ekran bir çalışıyor bir donuyor. Ekranı kitleyip açınca kendine geliyor. 

Telefondan anlayan veya tamir yapan arkadaşlar bu tabiki normal değil ancak yarın telefoncu benden ötürü değil diyecektir. Teknik olarak ona haklılığımu ne yazıkki ispatlamam gerekecek. 

Bana bu neden olur açıklayabilirmisiniz ? Teşekkürler

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ağzını burnunu kıracaksın ipnenin anlayacak ondan sonra kimden olduğunu, böyle pahalı bir telefonu neden bir telefoncuya götürürsün üstat aklı başında bir servise filan götürseydin ya da sırf işi bu olan adamlar var forumlara filan reklam veriyorlar, onlara verseydin keşke,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam ekranın gitmiş ekranın değişecek. İşte bu yüzden mahalle arası tamircilerden uzak duruyorum. Garantim bitse bile firmaya gidip ücretiyle yaptırıyorum ki düzgün olsun. Dışarıda 2 sefer ekran değişimi yaptırdım zamanla ekranların 2'side soldu. LG'den yaptırdığım onarımların hepsi temiz işçilik ve tek tek teknisyen arkadaş neyin değiştiğini geldi anlattı gösterdi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Ya sıkıntı pahalı olup olmaması değil zaman sıkıntısı. Servise verecem 2 hafta bekle diyecekler o olacak ondan dolayı oraya gittim. Adamda oraya gittiğimde 3 4 tane gösterdi zaten tamiri yapıldı bak abi diye. Ufak bir güven sıkıntımı çözmüştü.

Öyle mahalle arası bir telefoncuda değil hoş ama sanırım içine etti. Bu chip değişirken ekranla oynuyorlarmı ki ? Samsungdaki gibi sök tak diye düşündüm ama sanırım daha komplike sökmesi.

Ekran kesinlikle gitmişmidir ? Yoksa alt taraftan soketimi oynuyor acaba ? 

Şu anda ne ekranında bir sıkıntı var nede dokunmatikliğinde ? Arada yapıyor öyle ekran tamamen bozulsa öyle olmaz sanırım değilmi ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arada yapıyorsa soket olabilir hocam. Zira ekranın kasaya bağlantısı sağ üst ahize yanında.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

merhaba bende de 5s var şarj zor alıyordu son zamanlar da hiç almadı şarjı bitti kapandı sizce zorlu'da vs fiyat nedir nette burayı buldum http://www.fotoparca.com/ güvenilir gibi duruyor peki sizin bir öneriniz var mı 

kuzenimde de 4s vardı aynı sorun giderilmesi için verdi mahalledeki tamirciye komple anakartı yaktı adam ve telafi etmedi ben şehirdışındaydım geldiğimde de iş işten geçmişti 

şuan benim cihazın anakartı vs gitmiştir diye korkuyorum cihaz garanti bitiktir

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek
    Atorgani bunu yazdı

merhaba bende de 5s var şarj zor alıyordu son zamanlar da hiç almadı şarjı bitti kapandı sizce zorlu'da vs fiyat nedir nette burayı buldum http://www.fotoparca.com/ güvenilir gibi duruyor peki sizin bir öneriniz var mı 

kuzenimde de 4s vardı aynı sorun giderilmesi için verdi mahalledeki tamirciye komple anakartı yaktı adam ve telafi etmedi ben şehirdışındaydım geldiğimde de iş işten geçmişti 

şuan benim cihazın anakartı vs gitmiştir diye korkuyorum cihaz garanti bitiktir

Bendede aynı anakarta bir şey olmamıştır. Şarj almayı zamanla bıraktı trip atıyo sanki pezo :) 

Bu arada teşekkürler herkese.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Archon
    Archon's avatar
    Erkek

iphone 5 şarj olmayan arkadaşlar soket yuvasının içine cepte taşınmasından dolayı pamucuk dolmuş olabilir soket giriyor ama iletim sağlanmıyor olabilir. içini yalıtkan ucu sivri bişeyle temizlemeye çalışın içinden çıkanlara inanamayabilirsiniz. ben kendi cihazımı plastik kürdan gibi bişeyle temizledim düzeldi.

kolay gelsin.

Toplam Hit: 1736 Toplam Mesaj: 8
iphone 6+