folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Japonya 8.9 Deprem - Tsunami

Japonya 8.9 Deprem - Tsunami

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

DrKeworks bunu yazdı:
    -----------------------------

JackDaniels bunu yazdı:

O deprem Istanbulda olucak varya haritadan silinir serefsizim

olm ağzını hayırlı aç zaten denize yakınız yüzme de bilmiyoruz denizdende korkarız vurucam şimdi ya :D

doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar ama her zaman 10. köy bulunur :D

hocam taş taş üstünde kalmaz eleman haklı :|

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

DrKeworks bunu yazdı:

JackDaniels bunu yazdı:

O deprem Istanbulda olucak varya haritadan silinir serefsizim

olm ağzını hayırlı aç zaten denize yakınız yüzme de bilmiyoruz denizdende korkarız vurucam şimdi ya :D

doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar ama her zaman 10. köy bulunur :D

hocam taş taş üstünde kalmaz eleman haklı :|

kaya haklı beyler. en az 3-4 milyon insan ölür gibime geliyor, bu şiddette. 10 şiddetinde ayakta duracak binanın olmadığını söylemişti daha önceleri uzmanlar.

dünyanın hiç bir yerinde 10 şiddetine dayanabilecek yapı yokmuş.

8.9 bizde olsa. ülkenin anahtarını abd ye israile veririz  artık.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

türkiyede böyle deprem olsun kırılmadık şey kalmaz :W

Break Dance Bboy MaxeL
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeroiquE
    HeroiquE's avatar
    Erkek

NHK WORLD kanalı var ,oradan sabah 1 saat izledimde.adamlar kendi felaketlerini tüm detaylarıyla canlı canlı yayınladılar.

Denizin taşıp kasabalari yuttugu görüntüyü ,arabalarıyla kacanlari bu sele kapılıp suda kaybolmaları

hatta kendi TV ofislerininin darmadagan oldugu anıda CANLI olarak gösterdiler.

en son petrol rafinerisinin patlama anını gördüm hakkaten ürkütücü.

deprem tmm da.tsunami ???

Hak,tepene inen bir kılıç da olsa,boynunu ona uzatmaktan çekinme. // Donamım soru-destek için pm ON.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

hocam cnn'i açtım o esna tivibu'dan adamların başbakanı açıklama yapıyor. "japan people are already trained for earthquakes. all of our loses are because of tsunami." diyor.. depremde ölen yokmuş tüm kayıplarının sebebi tsunamiymiş. o da yetmez gibi o kadar rahat söylüyoki japan people zaten bu konuda deneyimli onlara bi bok olmaz der gibi :|

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    bu deprem türkiyede ıstanbul çevresinde olsaydı atom bombası kadar etki yapardı. Ekonomik olarak100 sene belimizi doğrultamazdık. Aynı şekilde sosyal ve psikolojik etkileri de en az 100 sene sürerdi. Türkiyenin batısı haritadan silinirdi. Demekki japonya bizden kıyaslanamayacak kadar gelişmiş bir ülkedir. Böylesine büyük bir depremi hafif sıyırıklar ile atlattılar. Buradan siyasetçilere ve halka sesleniyorum. 9 büyüklüğündeki bir depreme karşı hazırmıyız ? Böyle bir deprem olursa türkiyenin kaybı ne olur ? Birbirimizin ayağını kaydırmak yerine ülkemizi geliştirelim. Hala çok çok çok geri bir ülkeyiz.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:

hocam cnn'i açtım o esna tivibu'dan adamların başbakanı açıklama yapıyor. "japan people are already trained for earthquakes. all of our loses are because of tsunami." diyor.. depremde ölen yokmuş tüm kayıplarının sebebi tsunamiymiş. o da yetmez gibi o kadar rahat söylüyoki japan people zaten bu konuda deneyimli onlara bi bok olmaz der gibi :|

zaten öyle ki geçende 7.2 lik bi depremi gösteriyo kimse tınlamadan işlerine devam ediyo bi kişi bile kılını kımıldatmıyo onlar için harbiden normal

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Tsunaminin vurduğu yere google earth'tan baktım. Sahil şeridinden 6-7 km içlere kadar yükselti yok.  Yerleşim alanlarının büyük kısmını deniz seviyesine yakın.

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HicEdebiyati
    HicEdebiyati's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    bu deprem türkiyede ıstanbul çevresinde olsaydı atom bombası kadar etki yapardı. Ekonomik olarak100 sene belimizi doğrultamazdık. Aynı şekilde sosyal ve psikolojik etkileri de en az 100 sene sürerdi. Türkiyenin batısı haritadan silinirdi. Demekki japonya bizden kıyaslanamayacak kadar gelişmiş bir ülkedir. Böylesine büyük bir depremi hafif sıyırıklar ile atlattılar. Buradan siyasetçilere ve halka sesleniyorum. 9 büyüklüğündeki bir depreme karşı hazırmıyız ? Böyle bir deprem olursa türkiyenin kaybı ne olur ? Birbirimizin ayağını kaydırmak yerine ülkemizi geliştirelim. Hala çok çok çok geri bir ülkeyiz.

bu yazida birsey eksik..:) japonya cok sansliki, deprem karada degil denizde olmus... egerki karada olsaydi bu kadar basit olmazdi..

"Ardıma dönüp bakıyorum da,dallarımı kıran rüzgarları bile affetmişim ama, bir kendime uzanamamış elim.." Ahmet Haşim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

bizim ülkenin, japonyanın şu anki gelişmişlik seviyesine erişebilmesi için 1 asır geçmesi lazım.

Toplam Hit: 9515 Toplam Mesaj: 68