folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptopta Dokunmatik Wireless Sorunu

Laptopta Dokunmatik Wireless Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hacılar acer marka 6930g modelinde bi alet var resmine bakarsanız görürsünüz ki bunda wifi açma kapama olayı dokunmatik bir tuş ile oluyor. Yani dokunuyosun wifi açılıyor dokunuyosun tekrar kapanıyor felan aynı şekilde bluetooth da öyle neyse nasıl olduysa bu wifi kapanmış ve bidaha da açılmıyor tuş çalışmıyo yani dokununca bi bok olmuyor bluetooth çalışıyor ama o çalışmıyor şimdi yaptıklarımı  anlatcam;

*açtım içini wifi kartını çıkardım bir üst sokete taktım baktım açıldI gayet güzel görüyor ama bağlanmıyor hiç bir modeme

*eski yerine taktım baktım yine kapalı gözüküyor dedim demekki yazılımsal driverlarını kaldırdım tekrar yükledim olmadı suan eski yerinde ve hala kapalı gözüküyor

*acer kullananlar bilir empowering technology diye mal mal widgetleri var dedim onu yükleyeyim ordan açma kapama olayı vardır tüm bileşenler yüklendi ama wifi açma kapama bileşine yüklenmedi meğer windows 8 desteklemiyormuş yani bu da olmadı

* ağ ayarlarından etkinleştir devre dışı bırak vs herşeyi denedim yine olmadı

Artık en son aklıma gelen win xp kurup wifi açma kapama bileşenini yükleyip ordan açacam wifi tabi eğer sizden başka fikir gelmezse. Napayım sizce ?

Not : Biosta hiç bir ayar yok işletim sistemi win 8 pro

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Run->CMD

net stop wlansvc

net start wlansvc

denedin mi?

İmza...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

Run->CMD

net stop wlansvc

net start wlansvc

denedin mi?

Yok hocam olmadı ama seniln gazınla açtım pcyi donanım ayarlrına bi girdim wifi on /of ayarı varmış açtım oldu :/

KaRaKuLe tarafından 20/Kas/13 01:48 tarihinde düzenlenmiştir

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 1288 Toplam Mesaj: 3