Örümcek İçin İlaç Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Her hafta bundan 1 tane giriyor içeri , gece bir uyanıyorsunuz o size bakıyor siz ona. Bir daha yakalarsam tasma takıp evcil hayvan olarak yanımda gezdiricem. ^^D`

Bu bardak ne bardağı, küçük şat(?) bardağı mi yoksa büyük Su yada Konyak bardağı mı?

O nasıl iğne? @@.) bu eklem bacaklılardan  hiç hazzetmiyorum.

@Muaythaist kışkışlamak ^^D , SC50√

ne şatı , normal bildiğin su bardağı 250ml olan :) diyom ya tasma takmalık tam diye.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu canlıların insana hiç bir zararı yoktur, öldürmeyin, evlerinizde açık delik vs varsa kapatın ya da pencere açıyorsanız camlara sineklik taktirin.

Fotoğraftaki büyük örümcek Sparassidae cinsine ait bir tür.

Elimdeki örümcek de Sparassidae türü. Bir şey olsa bana olurdu yıllardan beri.:)

https://flic.kr/p/2eDGcVY

Bortubocek sever
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Her hafta bundan 1 tane giriyor içeri , gece bir uyanıyorsunuz o size bakıyor siz ona. Bir daha yakalarsam tasma takıp evcil hayvan olarak yanımda gezdiricem. ^^D`

Bu bardak ne bardağı, küçük şat(?) bardağı mi yoksa büyük Su yada Konyak bardağı mı?

ne şatı , normal bildiğin su bardağı 250ml olan :) diyom ya tasma takmalık tam diye.

^^D` Ee, iyi de biz nasıl anlayalım Su bardağı mi küçük bardak mı. Mozaik'lenme görünmüyor Lâkin belki yüksek çözünürlükte veya Zoom'layarak çektin. alttaki yazıyla(sabriye) ve masa kenarındaki nesne'lerle görece karşılaştırma yapabiliyor, senin cümlen hariç. Ortada ölçü aleti ve birimi yok ki. 

İğnesinden önceki kısıma Gövde mi diyoruz, g.tü mü diyoruz bilemiyorum ama O kısım çok ürkütüyor. O kısımda ne kadar zehiri (@bloom yok demiş heralde de ) varsa artık, soktu mu ümit kalmaz heralde.

Popo'sundan mı veriyor zehri, ağzından mı bilemedim şimdi. ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 25/Haz/19 20:58 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

^^D` Ee, iyi de biz nasıl anlayalım Su bardağı mi küçük bardak mı. Mozaik'lenme görünmüyor Lâkin belki yüksek çözünürlükte veya Zoom'layarak çektin. alttaki yazıyla(sabriye) ve masa kenarındaki nesne'lerle görece karşılaştırma yapabiliyor, senin cümlen hariç. Ortada ölçü aleti ve birimi yok ki. 

İğnesinden önceki kısıma Gövde mi diyoruz, g.tü mü diyoruz bilemiyorum ama O kısım çok ürkütüyor. O kısımda ne kadar zehiri (@bloom yok demiş heralde de ) varsa artık, soktu mu ümit kalmaz heralde.

Popo'sundan mı veriyor zehri, ağzından mı bilemedim şimdi. ^^`

Örümceklerde iğne yoktur, onlar ağ örme organları, örümcekler zehri dişleri ile verirler. Türkiyedeki örümceklerin çoğunun zehri insan sağlığını tehdit edecek kuvvette değil -alerjik durumunuz yoksa-

Bortubocek sever
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı
    muaythaist bunu yazdı

Evcil hayvan yoksa DDT daha mı etkili?

Pompa yerine el sprey şişeleri olsa, iyi olur. 

DDT toz halinde oluyor biz köy evimizin sağını solunu mesken tutmuş yaban arısı peteklerine gece karanlığında bir avuç DDT atıp kaçardık (gündüz feci sararlar)

sabaha tamamını mefta bulurduk.

ddt çok etkili ama evdeki böcek için falan gereksiz.

eve insan için ağır tesiri olmayan, haşere sorununu mümkün mertebe uzun süreli çözecek bir ilaç lazım, bayer sc50 dediğim tarzda gayet kullanışlı.

ddt'yi serpsen sağa sola, temas edersin biyere bişeye bulaşır sonucu pek iyi olmaz.

sc50'nin sprey tarzı yok ama 3 litrelik portatif ilaçlama pompası kullanıyorum ben, bir zorluğu bulunmuyor.

muaythaist tarafından 26/Haz/19 00:18 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Vay anasini sileyim arkadas dotume mina koyayim.

Ilk sayfayi okurken ne ki bu sari kiz dedim Google image searchden bakayim dedim. 

Vay anasini sileyim laaannn ne boktan korkunc bisey mq dedim. Sonraki sayfalarda resimler var. 

Panxer bardak mardak yok bayiliyorum ben... 

Hay mq lan korku filmi gibi konu mq.

Lan girmez olaydim laaannnnnn!!!

garga tarafından 26/Haz/19 00:39 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Bu me biçim örümcek ma tavuk ları yer bu

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

SARIKIZ ÖRÜMCEĞİ NEDİR?

Dünyada çöl bölgelerinde ülkemizde de Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan Sarı Ömer örümceği, zehriyle bir insanı öldürebiliyor. Özellikle akrep, kertenkele, hatta fare ve kendinden büyük memelilerle bile besleniyorlar. Bu nedenle et parçalarını kolayca koparabiliyorlar. Bir insan eli kadar boyu olan Sarı Ömer örümceği; böcek, kemirgen, kertenkele, yılan gibi canlıların etinden beslenmeyi seviyor. Hatta Sarı Ömer örümceği, akrep bile avlayabiliyor.

Sarıkız örümceğinin diğerlerinden ayıran en önemli ve tehlikeli özelliği ise saldırgan bir yapıya sahip olması. Güçlü çene yapısına sahip olan Sarıkız örümceği, kendisinden büyük canlılara bile saldırmaktan çekinmiyor.

BİR METREYE KADAR ZIPLAYABİLİYOR!

Sarı kız böceği ülkemizde Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde, dünya üzerinde ise yoğun olarak Afrika’ da Namibya’ da bulunmaktadır.Beslenme şekillerinden dolayı diğer iri örümcek türlerinden farklıdır. Sarıkız böceği türlerinin hemen hemen hepsi et ile beslenmektedir. Görsel olarak akrep türünün sarısı gibi görünüme sahip olan sarıkız böcekleri akrep dahi birçok hayvanı yiyerek beslenebilirler. Bu türlere halk arasında sarıkız böceği isminin haricinde böğü yada böyü de denmektedir. Örümcek yerden yaklaşık 1 metre yukarı zıplıyor ve ısıya duyarlı hareket ediyor. Diğer örümcekler insandan kaçarken bu direkt ısırmak için insanların üzerine üzerine geliyor. Çok hızlı hareket edebildikleri bilinmekte olup zehirsiz olduğu uzmanlar ve araştırmacılar tarafından belirtilmektedir. Boyları 8-10 cm arasında değişmekte olup, avlarını dişleri ile ovuşturdukları için ısırıldığını fark edemezler. Isırdığı kısma dişleri sayesinde eti yumuşatıp yiyebileceği kıvama getiren bir sıvı bırakmaktadır.

Belirtileri
    İlk başta örümcek tarafından yapılan bir ısırma fark edilmeyebilir. Isırık genelde bir pinprick veya hafif bir sokma gibi hissedilir. Daha sonra belli başlı belirtiler meydana gelmeye başlar. Bunlar;

Karın bölgesi civarında sertleşmeler
    Karın bölgesi civarında çok şiddetli ağrılar
    Bulantı ve kusma
    Üşüme ve titreme
    Titremeden kaynaklı meydana gelen yüksek ateş ile terleme
    Vücudun bazı bölgelerinde kramplar
    Örümcek türlerinden küçük olanların çoğu zararsız şekilde yaşamımızda yer alırken bazıları oldukça zararlıdır. Özelliklede sarıkız örümceği türü bu zararlılar içinde yer alır.

Ülkemizde Güney Anadolu ve İç Anadolu Bölgesinde sık şekilde gözlemlenen bir türdür. Etle beslenmeyi seven bu canlı deve örümceği olarak da bilinir. Örümcek akrep ile beslenir. Sarıkız örümceği soktuğu anda anlamak zor olabilir. İlerleyen saatlerde meydana gelen belirtileri insanlarda sorun yaratır. Çünkü bu canlı dişlerinin yardımı ile deri bölgesinde uyuşma sağlar. Ardından bu uyuşmuş bölgenin içine etin sıvı bir hale gelmesini sağlayan sıvı gönderir. Ardından da tüketmeye başlar.

TEDAVİSİ VE İLAÇLAMA

Bilinen ve zararlı olduğu düşünülen bir türün ısırdığına inanan kişiler en kıs sürede sağlık kurumuna tedavi için başvurmalıdır. Bu tarz sorunlarda erken müdahale etmek hastalıkların yayılmasına ve ölümcül risklerin ortadan kalkmasına olanak sağlar. Bunun içinde vakit oldukça önemli olan bir detaydır.

Örümceklerin çoğunluğu kalabalık ve sessiz olan alanlarda durmaktan kaçınırlar. Bir evin sessiz köşelerini, nadiren taşınan mobilyalar, garajlar, barakalar ve odun yığınları altındaki karanlık alanları tercih ederler. Genellikle sadece deriye karşı kışkırtıldığında veya tuzağa düştüğünde ısırırlar. Örümceklerin bulunmadığından emin olmak için, öncelikle örümceklerin yaşayabilecekleri bölgelere ulaşmaktan kaçınmaları için çocuklara dikkatli bir şekilde öğretilmelidir. Bir bölgedeki ağlar ve ölü böcekler genellikle örümceklerin orada aktif olduğunu gösterir. Çocuklar ayrıca kaya yığınları ve ağaç kesimlerinin etrafında oynamamaktan da kaçınmalıdır. Günlükleri veya yaprakları tutmayı içeren bir bahçe işi yapılıyorsa eldiven kullanılması gerekir. Kullanmadan önce tavan arasında veya bodrumda depolanmış herhangi bir battaniyeyi veya elbiseyi sallamak uygun olacaktır. Bir çamurluk veya garajda saklanmadan önce dikkatlice ayakkabı veya botları kontrol etmek gerekir. Evlerde bulunan örümceklerin sayısını böcek ilacı ile püskürterek sınırlamak mümkündür. Bunu yapmak için yalnızca lisanslı bir haşere kontrol şirketinden yardım almak gerekir. Böcek öldürücüler, özellikle çocuklar, evcil hayvanlar, hamile veya emziren kadınlar evde bulunuyorsa riskli olabilir.

Doğal Evde Bakım

Öncelikle böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığı zaman yapılacak ilk iş bir sağlık kuruluşuna gitmektir.

Doktor ağrı için reçeteli bir ilaç verdiyse, reçete edilen şekilde alınması gerekir. Aksi takdirde kullanım yapıldığında kesinlikle tedavi düzene sokulmaz.
    -Doktor antibiyotik reçete ederse, onları yönlendirildiği şekilde alınması uygun olacaktır. Bu ilaçlar iyi hissedilmeye başlandığında alınması bırakılmamalıdır. Tam antibiyotik tedavisi uygulaması yapılması belirtileri kısa sürede yok eder.
    -Kaşıntıyı yatıştırmak ve şişmeyi azaltmak için difenhidramin veya loratadin gibi bir reçetesiz antihistamin alınır. Etiketteki tüm talimatları okuyarak uygulamak gerekir.
    -Bir seferde 10 ile 20 dakika boyunca buz veya soğuk bir paket kullanımı ağrıyı, kaşıntıyı ve şişmeyi hafifletir. Buz ve cildin arasına ince bir bez ile koyulmalıdır. Buz bu soruna fayda sağlayan bir uygulamadır.
    -Isırma kol ya da bacak bölgesindeyse ağrı oluşturabilir. Kalp seviyesinin üzerinde tutmaya çalışılması gerekir Bu şişliği azaltmaya yardımcı olacaktır.
    -Doktor yaranını nasıl tedavi edileceğini söylemişse doktorun talimatlarına uymak önemlidir. Genelde bu konuda uzmanlar aşağıda bulunan detayların uygulanmasını ister.
    -Isırma alanını günde 2 kez temiz su ile yıkanır. İyileşmeyi yavaşlatacak hidrojen peroksit veya alkol kullanmaktan kaçınılır. Isırma alanı vazelin ve ince yapılı bir bandaj gibi ince bir tabaka petrol jeli ile kaplanır.

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba.

"Sarı kız" denen bir örümcek var bilirsiniz başımız onunla dertte. Ayrıca çekirge ve bilumum akrep vs. de mevcut. Bana öyle bir zirai ilaç önerin ki biz hariç ne kadar haşere varsa hepsini öldürsün tabi kedi köpek zarar görmesin.

Konsantre olması tercihim çünkü çok fazla alanı ilaçlama yapacağım.

Kokusuz olması tercih sebebi.

İlaçlama esnasında koruyucu kıyafet giymeyeyim eldiven, maske ile işi halletmiş olayım.

Şimdiden teşekkürler.

Önce süne ilacını bas 2 gün sonra tüm duvar ve tabana deepmass ı bas geç (maske tak) 3 ay ölü toplarsın yalnız bu deepmass ı vurursan 1 hafta camlar açık uyursun.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Konuya girdim okudum yerlere bakıyorum şu an varmıdır diye açmayın şöyle konular :(

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
Toplam Hit: 4580 Toplam Mesaj: 44
örümcek ilaç insektisit