folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Oyunların Türkçe Dil İle Çıksın Destek Dilekçe

Oyunların Türkçe Dil İle Çıksın Destek Dilekçe

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Oyunu 4 kişi oynuyosa 1 kişisi orjinal oda arkadaşıyla para biriktirip almıştır geri kalan 3 kişi korsan. Adam niye türkçe çıkarsın ki, neyin emeğini yapsın Türkiye'ye :) ?

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

hipokondriyak bunu yazdı:
    -----------------------------

FCN bunu yazdı:

online oyunlar türkçe olmasında  gerisi nolursa olsun :D 

facebook türkçe oldu boku cıktı  
    bazı oyunar knight fılan ornegın hıc oynamadım ama kardesımı bıldım bılelı oynadı komsumuzun bır oglu vardı okuma yazma bılmıyordu knıght oynuyordu 6 yasındayken

bu arada böyle makaemı yazılır arkadas harbıden hazırlık terk arkadaş.

67 degıl yanlızca turkıyede 80 kadar dıger turk devletlerınde dede desen bı 70 bırde yurtdısındakı gurbetcıler fılen 160 mılyon u kaktıracaksın .

Bu adamlara oyununuzun demosunu oynadım cok begendım ama turkce dıl ı olmadıgı ıcın satın almadım almak ıstemedım.

Turkce dıl destegı cıkartmanız lazım turk oyun pıyasasına gırebılmek ıcın fılan seklınde bır yaklasımdabulunulmalı

yok efendım oyunu aldım ama turkce yok fılan adam ıcın onemlı olan zaten alınmıs olması  

+1 hocam. 

oyun Türkçe değildi almadık. Türkçe yapın alalım dicez. hatta crysis i örnek veririz bakın 2342534324 tane sattı diye.

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Aral'ın CEO'su 2008'de bir toplantıda söylemişti Crysis Türkçe desteği olmasına rağmen 10.000 adet sattı diye çok aman aman bir sayı değil

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sandman bunu yazdı:

Aral'ın CEO'su 2008'de bir toplantıda söylemişti Crysis Türkçe desteği olmasına rağmen 10.000 adet sattı diye çok aman aman bir sayı değil

ama bunuda göz önüne almak gerek türkiye gibi warez kullan bir ülkede bu sayı hiçte fena değil

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

türkçe yapmalarına gerek yok, en azından türkçe altyazılı yapsalar bari.. haksız mıyım?

xxx
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

EMRE955 bunu yazdı:

türkçe yapmalarına gerek yok, en azından türkçe altyazılı yapsalar bari.. haksız mıyım?

onu zaten bizim türkler  yapıyor adamlar okadar ilerlemiş ki artık sesleri bile dublajlamaya başlamışlar.

http://www.youtube.com/watch?v=LkIfu3lkcK0

Not: Paylaşılan bu video oyun içinden alınmış videodur. Projenin tam sürümünde seslerin değişmesi muhtemeldir. Proje tamamlanınca seslendirme yaması olarak sitemizden sunulacaktır.

Dublaj Ekibine başvuru linki:
    http://www.oyunceviri.com/Form.php

Call Of Duty Modern Warfare 3 Türkçe Seslendirme Projesi ile ilgili gelişmeleri bu sayfa altından takip edebilirsiniz. Proje şu an çeviri aşamasıyla devam etmektedir. Çeviri aşaması bittikten sonra seslendirme aşamasına geçilecektir. Seslendirme aşamasına geçiş 2012 Ocak sonunu bulabilir. Projenin çıkış zamanı bilinmemektedir fakat gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz... Amacımız hızlı bir seslendirme yaması olmasından ziyade kaliteli bir çalışma olmasıdır.

Desteğiniz için teşekkürler...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

Valve'ye attım. Gerçi Valve Türkçe yapıyor zaten. seslendirmelerde Türkçe yok onada gerek yok zaten multi oyunlarda. 

=)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

x3uqm4 bunu yazdı:

Valve'ye attım. Gerçi Valve Türkçe yapıyor zaten. seslendirmelerde Türkçe yok onada gerek yok zaten multi oyunlarda. 

eline sağlık bukadar basit işte cpy paste:D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosplay
    Cosplay's avatar
    Erkek

DeaD_BY bunu yazdı:

hocam çok iyi bir fikir ancak oyun firmaları işe ticari açıdan baktığı için oyunları türkçeleştirmeleri pek mümkün gözükmüyor.Tamam türkiye'de bilgisayar oyunu oynayanlar haddinden fazla ancak orjinal cd alıp oynayanlar tam tersine haddinden az.. :)

bu nedenle adamlar neden Türkçe'ye çevirsin..Türkçe'yi popüler bir dil haline getiremedik,o zaman tek çare çok satılan bir ülke haline getirmekten geçiyor..Şayet Türkiyeden elde edilen kar yüksek olsa,bak nasıl çeviriyolar Türkçeye bu mailleri aldıktan sonra...

güzel demiş arkadaş. eskiden silkroad oynardım. oyuna türkçeyi eklediler çünkü oyuncu kitlesinin yarısını türkler oluşturuyo, para harcıyo.

make total destroy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

Tnrsk bunu yazdı:

dışarda adamlar oyun çıkacağı zaman dükkanların önünde kuyruğa giriyo bizimkilerde torrent sitelerinde kuyruğa giriyo

bu olay sanırım türkiyede sadece wow oyuncuları tarafından gerçekleştiriliyor. blizzard da wowu türkçeleştirmeye başladı aylar önce. büyük ihtimalle yeni eklenti paketinde türkçe dil desteği de olacak.

fakat dilekçeyle olacak iş değil bu. gidip orjinal oyun alınınca firmalar zaten gerekeni yapıyor.

200 liraya yakın cd keylere harcadım, her 2 ayda bir 44 lira da oyun süresine yatırıyorum 1 yıldır. bunu yaptığımı öğrenince enayi diyen insanlar tanıyorum. oyuncu kalitesi artmadan piyasada türkçe oyun görmek epey zor.

eylül ayında "ulan bu oyuna çok param gidiyor" deyip bırakmaya yeltendim. oyuna 2 ayda verdiğim paradan fazlasını 2 gün dışarı çıktığımda harcayınca fikrimi değiştirdim. :D

Toplam Hit: 5975 Toplam Mesaj: 43