Powerbank Tamiri Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Selam hocalar, mercedes logosu basılı kablosuz şarj yapan bir powerbank'ımız var. (Hediye geldi)

Bir süredir ısınıyor ve şarjı dolmuyor. Fotoğraf ekledim orada ki bir parça bozuk dedi iş yerinde ki elektronikçi abimiz.

O parçayı değiştirecek ya da bu işten anlayan Ankara ve yakınında olan hocam var mıdır acaba? 

Destek ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

https://hizliresim.com/thp422i

https://hizliresim.com/e8n6i1l

https://hizliresim.com/skn1v4i

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

ip5306 entegre Fully-Integrated Power Bank System-On-Chip olarak geçiyor. (googledan baktım). Piyasada bulursun, fiyatı 2-3 $ civarında.

Düzgün eli lehim tutan herhangi bir elektronikçi yapar. Tv tamircisi vs. gibi. Ankarada konya sokakta elektronikçiler çarşısı vardı. Orada bulursun sanırım.

Yanlız sadece o chip'ın arızalı olduğuna emin misin? Ayrıca powerbank ömrü çok uzun olmaz, ortalama 500 şarj-deşarj ömürleri vardır, eskiyse hiç uğraşma.

cukurova tarafından 15/Ağu/23 19:53 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

ip5306 entegre Fully-Integrated Power Bank System-On-Chip olarak geçiyor. (googledan baktım). Piyasada bulursun, fiyatı 2-3 $ civarında.

Düzgün eli lehim tutan herhangi bir elektronikçi yapar. Tv tamircisi vs. gibi. Ankarada konya sokakta elektronikçiler çarşısı vardı. Orada bulursun sanırım.

Yanlız sadece o chip'ın arızalı olduğuna emin misin? Ayrıca powerbank ömrü çok uzun olmaz, ortalama 500 şarj-deşarj ömürleri vardır, eskiyse hiç uğraşma.

Yıllar yıllardır elimde olan bir powerbank hala çok iş görüyor, 500 ü çok geçti :) içindeki piller iyiyse, her türlü daha fazla gider. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam o parça ile birlikte diyotlardan biri de özelliğini kaybetmiştir büyük ihtimal.

diyotları yerinden söküp tek tek test etmek lazım. multimetreyi diyot ayarına alıp doğru değeri veriyormu yada geri elektrik kaçırıyormu görmek lazım.

diyotları sökmeden ölçüm yapmak hata olur.

karttan anladığım kadarı ile kalitesiz bir kart değil ama entegreyi bozan şey diyotlardan biri gibi hissediyorum.

entegreyi değiştirip kartın başka yerini patlatmak istemiyorsan diyotların değerlerini kontrol ettirmen şart.

değilse pat diye bir ses duyarsan cihazı direk çöpe at

Toplam Hit: 652 Toplam Mesaj: 4
powerbank powerbanktamir