Samsung S3 Mini Rom Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,annemin tlf uzun süredir kendi kendine kapanıyor falan fıstık ve baya bir yavaşladı.Geçen formatladım ama kapanma sorunu halen devam ediyor.Facebookta iken genelde yapıyor bunu.

Şimdi sizlerden ricam bana rom önerebilirmisiniz.Nette araştırdım haddinden fazla rom var hangisini kuracağımı bilemedim.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinecem yoksa annacığım başımdan ayrılmayacak.

Kısa bir not : Rom mu kurayım yoksa orjinial rom mu kurayım ? 

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Root yapıp tüm Samsung ve Google uygulamalarını sil hocam sadece Google Play kalsın. O telefona ne yaparsan yap kasacaktır eldeki malzeme belli sonuçta. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Root yapıp tüm Samsung ve Google uygulamalarını sil hocam sadece Google Play kalsın. O telefona ne yaparsan yap kasacaktır eldeki malzeme belli sonuçta. 

İphone 5s veriyorum anacığıma kabul etmiyor,kocacığının 3 yıl önce aldığı tlf kullanmakta ısrar ediyor,ölüyü diriltmem içinde baskı altında kalıyorum :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

İphone 5s veriyorum anacığıma kabul etmiyor,kocacığının 3 yıl önce aldığı tlf kullanmakta ısrar ediyor,ölüyü diriltmem içinde baskı altında kalıyorum :)

hocam s3 mini için çıkan romların %99unu denedim. en az 5 gün süreyle. stock 4.1.2 romdan daha stabil hiçbirisi yok emin olabilirsin.

novafusion.pl  adresinden bak istersen dene. en stabil için 4.1.2 stock rom kur. root et. titanium back up yükle. zikko uygulamaları kaldır. sonra rootu kaldır. cillop gibi olacaktır.

stock rom olarak da rus romunu tavsiye ederim. TRnin de 2 versiyonu var. biri iyi biri kötü istersen iksini de dene.

bu arada rus romunda bi defa imei kaybı yaşadım. çözene kadar göbeğim çatladı.

macera aramıyorsan TR eski versiyonu yükle.

5si bana da satabilirsin bu arada :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

hocam s3 mini için çıkan romların %99unu denedim. en az 5 gün süreyle. stock 4.1.2 romdan daha stabil hiçbirisi yok emin olabilirsin.

novafusion.pl  adresinden bak istersen dene. en stabil için 4.1.2 stock rom kur. root et. titanium back up yükle. zikko uygulamaları kaldır. sonra rootu kaldır. cillop gibi olacaktır.

stock rom olarak da rus romunu tavsiye ederim. TRnin de 2 versiyonu var. biri iyi biri kötü istersen iksini de dene.

bu arada rus romunda bi defa imei kaybı yaşadım. çözene kadar göbeğim çatladı.

macera aramıyorsan TR eski versiyonu yükle.

5si bana da satabilirsin bu arada :D

3 yıl çilesini çektim o telefonun en iyi romları novafusion.pl'de, müridin sözünü dinle hocam :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-mini/orig-development/rom-cyanogenmod-12-1-t3071937

yağ gibi mübarek bir senedir falan aktif kullanıyorum tavyise ederim

om mani padme hum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar,modların youtube görüntülerini anacığıma izlettim ben bunu beceremem oğlum dedi ve orjinal rom yüklemeye karar verdim tekrardan.Bi güzel sıfırladım aleti root yaptım ve System App Remover yükleyip gereksiz şeyleri kaldırdım biraz daha iyi gidiyor şimdi bizim külüstür :)

Herkese çok teşekkür ederim.

Toplam Hit: 994 Toplam Mesaj: 7
samsung s3 mini rom