Samsung Servisi Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar . Hatırlayanlarınız vardır belki samsung s4 ile alakalı konumu . Şimdi ise daha farklı bir durum ile karşı karşıyayım . En iyisi siz değerli müridlere bir danışayım dedim . Başımdan geçen olayları anlatayım . 

Telefon paralel ithalat olduğundan telefon ile alakalı sorunlarda arkanızda duracak bir firma bulamıyorsunuz haliyle . Bende Sakarya'da bir teknik servise telefonu teslim ettim . Oradaki arkadaş " yaparız ağğbi bu bizim işimiz " tavırlarıyla deyim yerindeyse beni tavladı . Neyse telefonu verdim ve cihaz paralel ithalat mı  yurtiçi mi diye sordu . Bende resmi paralel ithalatçı bir firma vasıtasıyla aldım dedim ve ardından tamam dedi ve dükkandan çıktım . Ertesi gün aradı " abi telefonun hazır gel al " dedi bende gittim . Evet buraya kadar herşey normal telefonum açılmış gayet akıcı tıpkı ilk günkü gibi . Telefonu test ederken birde baktım imei uçmuş .  Oradaki yetkili " abi imei uçmuş sen bunu bi pasaport bul kayıt ettir . " dedi . Adamın başının etini yedim fakat başka bir yolun olamayacağını söyledi . Anlayacağınız katakulliye geldim . 

Şimdi sorum şu telefonu orjinal samsung servisine versem bişey değişir mi , yoksa hiç uğraşma git pasaportla hallet mi dersiniz ? 

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

samsung servisine neden vereceksin onu anlayamadım ? mecburen kayıt ettireceksin pasaportla yada imei kolon olayına gireceksin.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

samsung servisine neden vereceksin onu anlayamadım ? mecburen kayıt ettireceksin pasaportla yada imei kolon olayına gireceksin.

Hocam zaten cihaz kayıtlıydı . Aslında sormak istediğim silinmeden önceki imei yi kullanamaz mıyız illa tkrardan pasaport kaydı mı yapmak gerek

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Hocam zaten cihaz kayıtlıydı . Aslında sormak istediğim silinmeden önceki imei yi kullanamaz mıyız illa tkrardan pasaport kaydı mı yapmak gerek

şuan ki imei yeni atılmış yani doğru demi ? E faturanda filan yazar hocam eski imei, al faturanı götlerine kadar sok servisin. resmen ittirmiş adamlar sana :/ 

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

şuan ki imei yeni atılmış yani doğru demi ? E faturanda filan yazar hocam eski imei, al faturanı götlerine kadar sok servisin. resmen ittirmiş adamlar sana :/ 

Şuan IMEI yok cihazda.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Şuan IMEI yok cihazda.

Kardesim elinde distrubutor firmasinin adi ve telefonu aldigin firmanin kestigi fatura yok mu ? Al evraklari emniyete git bilisim sube mi ne var. Ver evraklari orjinal imeini kullanmaya devam et.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

senin başın yanmış buradan android kullananlara uyarıda bulunayım.

Telefona rom falan yüklemeden önce telefonu rootladıktan sonra galaxsim unlock programını indirip efs backup sekmesinden imei nizi yedekleyin sonra bulunduğu yerden bilgisayarınıza atın imeinizin olduğu yedek dosyasını.

der die das
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Şuan IMEI yok cihazda.

Kardesim elinde distrubutor firmasinin adi ve telefonu aldigin firmanin kestigi fatura yok mu ? Al evraklari emniyete git bilisim sube mi ne var. Ver evraklari orjinal imeini kullanmaya devam et.

Hocam böyle bişey mümkün mü gerçekten

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

Faturan garanti belgesi ( üzerinde imei numarası yazılı) kımlık fotokopın ve kullandıgın telefon numarasını fax cekıyorsun samsunga hocam telefonun açılıyor fakat sadece o yazdıgın telefon numarasını kullanabılıyorsun yasal olan tarafı bu diğer yöntemleri bilmiyorum

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Şuan IMEI yok cihazda.

Hocam böyle bişey mümkün mü gerçekten

Faturanı al git karakola, karakol bizim işimiz değil derse savcılığa git ikisinden biri yapıyor bu işi hocam.

mfatihbodur tarafından 05/Mar/14 00:36 tarihinde düzenlenmiştir

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

No panic.

Telefona kasasında, kutusunda ya da faturanda bulabileceğin kendi imei numarasını attıracakın, hepsi bu.

Ehl-i Byte
Toplam Hit: 1933 Toplam Mesaj: 24