Scuba Diving

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

bu sporla uğraşan varmı forumda sertifikası olan? cmas 1 almayı düşünüyorum hatta ilerletmeyide dalmayı acayip sewmeye başladım eğitim alacağım varmı istanbulda tanıdığı falan olan yada tavsiyesi?

- Alanyada dalmaya gitmeyin amk bombok bir yer hiç sevmedim ne balık var doğru dürüst nede zevk veriyor bildiğin kayalık herye çorak arazi hem toplu indiriolar aşağı hemde bir bakıyon birinin kolu birinin bacağı sıfatında bitiyor yawaş yawaş gidion adam dior napıon napcam toparlanıorum amk bazen takılıyorum öle :)

Living Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

3* daliciyim, su alti dünyasi gormek istiyorsan kusadasi, tagmac hocam var gotursun gezdirsin seni.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

@Kaan eskiden dalgıç hocasıymış. Yorumdan hatirliyorum. Pm at belki tavsiyesi vardır. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

@Kaan eskiden dalgıç hocasıymış. Yorumdan hatirliyorum. Pm at belki tavsiyesi vardır. 

teşekkür ettim

Living Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi bende çok seviyorum (: 

bir kaç kere daldım. Daha da yapmak istiyorum ama adana mersin tarafında malesef yok :(

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasbihal5
    hasbihal5's avatar
    Erkek

SSI daha geçerli bir sertifika tavsiye ederim. ayrıca ssı sitesinde nerde yetkili var gösteriyor. Bana göre en iyi yer bodrum. 

Adam Olan Lafdan Anlar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

3* alacaktimda hep usendim 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Selamlar,

Hocam 3 tane federasyon var bu işi yapan, Türkiye'de geçerliliği olan CMAS'dır.

CMAS,

PADI,

SSI.

Bunlar arasında ne fark var dersen, pek bir fark var diyemem major olarak. Çok takılmamak gerekiyor.

Bir olay anlatayım farkı anla mesela.

Birileri der ki maskedeki suyu tahliye etmek için maskenin alına gelen kısmına 2 parmağınla dokunup, kafayı yukarı kaldırıp burundan hava verirsin. Bunun alternatifi birşey yapmazlar.

Birileri ise maskeyi iki yan çerçeveden tutup alına bastırıp burundan hava verirler.

İkisi de doğrudur, ek olarak belirteyim ki bazı maskelerde parmak basma methodu çalışmaz. Ben ikisini de yapıyorum.

Federasyonların uyguladıkları teknikler arasındaki fark = seks pozisyonları arasındaki park. Fiil aynı, hangi pozisyonun iyi olduğunu test etmeden bilemezsin.

Bu işi ilerletmek istiyorum diyorsan Türkiye'de CMAS belgen olacak. Örneğin Padi Divemaster olmak sana bir hak vermez, gidip çalışamazsın. 3 yıldız Cmas dalıcı olup gidip rehber balık adam olman gerekiyor.

Birbirleri arasında denklik vs çıkarttılar sonra ama ilk önce CMAS.

SSI pek yaygın değil.

Belçika'da bir havuza gitmiştim, adamlar cmas ve padi kabul ediyormuş ssi'la dalamazsın demişti. Mısıra gitsen Cmas 2yıldız dalıcı belgesiyle malzeme kiralayabilirsin. Padi daha geçerlidir orada ama ikisi de çalışır.

İş yoğunluğundan bol bol cümle düşüklüğü olan bir yazı oldu kusura bakmayın. Geniş bir vakitte detaylara yer vereceğim hocam.

https://www.youtube.com/watch?v=dEG-OgH9zmU

https://www.youtube.com/watch?v=0f5jhFK0_gs

Kaan tarafından 25/Eyl/17 16:34 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1276 Toplam Mesaj: 8
scuba diving scuba