Siğil - Hpv

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek
    adiga bunu yazdı
    kUz3y bunu yazdı

evet beyler konu kısaca şöyle, 2010'da yüzümde yanağımda 1 adet siğil çıktı dr gittim bi zımbırtıyla dondurarak yaktı yaktıkdan sonra 2 oldu 2 yaktırdım 4 oldu vs derken şu an 20 tane filan var hehalde.
    çene kısmında sol tarafta aşırı rahatsız oluyorum artık yaktırdıkça yeniledi gittiğim tüm cildiyeciler yaktı vs hocaya git okusun diyen oldu'da inanmıyorum pek. 
    ulan sokmadığım kazık bırakmadım tamam yakılıyor yok oluyorda daha fazla çıkıyor.

bağışıklık güçlendirici zımbırtılar kullandım filanda nafile.
    net bir çözüm lazım artık.

varmı fikri olan.

özel değilse buraya özel ise dm den foto atar mısın

Arayan yok, Soranı skim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snooper
    snooper's avatar
    Erkek

Çocukken başparmagimda çıkmıştı. Doktor verrutol yazıp, okutturun bunu demişti. Hem okuduk, hem de ilaç geçti.

3sene önce ayak tabanimda çıktı. 6 ay boyunca her ay cildiyede kriyoterapi yapıldı geçmedi. Verrutol kullandım geçmedi. Zemzem sürdüm ve okuma falan derken kayboldu...

sana çirkin dediler düşmanı oldum güzelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Siğil/Sivilce/Çıban vs. virüs kaynaklıdır. Grip gibi, korona gibi düşün. Evrimleşebilen ve mutasyona uğrayan canlılar virüsler. Tıp, genel anlamda bu konuda eli kolu bağlıdır. Tıbbi ilaçlardan ziyade alternatif tıp, yani ot, çöp tedavisine yönlenmeni tavsiye ederim.

Örnek olması açısından söylüyorum, net bilgim yok, ama mesela incir sütünün bu tür konularda kullanıldığını duymuştum.

Yine de bi araştır derim.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkorbit_efsanesi
    darkorbit_efsanesi's avatar
    Erkek

Hocam 2 yıl çektim senin gibi asit vardı eczanede sürüyordum katman katman küçülüyordu ama sonuç nafile güzel bir muska ama (para ile yapanlar değil)faydasını görürsün hocam 1 ay bile geçmeden tek Birtane kalmadı bende 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

zamanında cenemde ayağımda çıktı asit ile yakıp anasını siktik ayakta iz kaldı iltihaplandı  en iyisi düşünme oluruna bırak

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek

2 elimde 3 tane siğil vardı 5 6 ay belki daha uzun süre öylece kaldı sonra hiçbirsey yapmadığım halde kendiliğinden kayboldu ben sürekli koparıyodum o da kanıyodu bayağı ama en sonunda gitti nasıl oldu bende anlamadım. Bir yöntem izlemiş olsam söyleyecemde o da yok

The End
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

önce inanacaksın

aynı durumdan bende sıkıntı yaşadım baş parmağımın üstünde öyle gıcık biryerde siğil çıktı ki hani siğil değil sanki ordan başka şeyler çıktı

1cm parçalar böyle fırça gibi içinde 20 30 tane 2cm kadar genişlikte parmağın yan kısmını tamamen kaplamıştı birde sol el ki düşünün kullanamaz hale geldim 4 ay sıkıntısını çektim

en son çakmakla falan yakmaya başladım kaşığı ısıtıp değdiriyordum acısından kıvranıyordum yeterki geçsin diye içini falan oymaya başladım kendimce birgün nasıl kurtulacam diye düşünürken

hiç ummadığım birisi bu ay dönümünü bekle herşeyin bir sebebi var o kendiliğinden düşecek dedi sanırım duasını o yaptı bir gece öyle kabuslar gördümki artık uyanmak için kendi uykumda dua eder oldum 

ne yaparsam yapayım uyanamadım sabah kalktığımda değil siğil hiçbirşey kalmamıştı tamamen iyileşmişti okadar şaşırdım ki 1 gecede tamamından kurtuldum

bazen müdahalesiz kalıp böyle insanlarla iletişime geçip ne gerekiyorsa yapmak gerekli hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Yaktırma dediginiz olay ne hocalar.

Bende bi kere cikmisti doktor asit gibi bir ilac yazmisti siğilin üstüne tek damla damlatıyosun, herhalde yaktırma derken herkes bu damladan bahsediyor ?

Verrutol diye bi ilaçmış kalktım dolaptan aradım buldum. Kıvamı yoğun. Oje sürer gibi sürüyorsunuz tek büyük damla yetiyor.

Hemen kuruttu iki üç seferde. Bidada çıkmadı.

Bence yaktirma dedikleri bu degil.

Hastanede islemle dondurma-yaktirma yapılıyor olsa gerek.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

gecmis olsun, hpv nin birsuru cesidi var sanirim bu yuzden birinde calisan cozum baskasinda calismayabiliyor.

bir yakinimda dudak ustunde cikmisti, boyle sarkmiyordu ama kabarik acayip bir seydi.
    lazerle yaktirdik baya yuzu yara icinde sanki jiletle kesilmis gibi oldu bir sure oyle gezdi fakat lazer kurtarmadi. 
    internette gordugumuz ne kadar krem varsa denedik bir ise yaramadi ne azaltti ne cogaltti oyle diyeyim.
    propolis iyi geliyor dediler propolisli bi haplar biseyler aldik tozunu yuzune surduk hapini da kullandik ki bagisiklik yukselsin diye.

en son belki kendi kendine gececegi vardi da biz kerameti onda bulduk bilmiyorum ama, incir sutu surduk.
    baya surati lazerden falan daha fena hale getirdi fakat 1 hafta sonrasinda sigil gecti tamamen.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Siğil derler lakin bildiğin mantar türevi bir rahatsızlık.

Bu evvela yeme içme alışkanlığın, kullandığın krem, jilet vb şeylerde tetikler.

1. Eski tip at kullan jiletle traş ol

2. Şeker ve türevlerinden uzak dur

3.Başkasının havlusunu vs kullanma, seninkini de başkası kullanmasın.

Gelelim çözüme...

Tane şeklinde olan limon tuzunu dene. Limon tuzunun ucunu accık ıslat ilgili bölgeye sür. Diğer bölgelere temas etmesi sıkıntı olmaz korkma. Bunu nizami 1 hafta dene küçüldüğünü göreceksin.

Diğer yöntem eczanede satılan asitler var siğiller için.

Lâkin içinden çıkan aparatı kullanma, kürdan kullan

Kürdanı daldır, ilgili bölgeye sür, dikkat başka yere değdirme çok canını yakar.. Bir kaç kez yine sür.. Ve 2 gün bekle ora kabuk bağladığı zaman yine tatbik et. Kabuğuyla beraber köküde düştüğü için ömür billah çıkmaz.

Bende genital siğil vardı ve bu yöntemle ebediyen kurtuldum.

Geçmiş olsun 

Lekum Dinikum Veliye Din ...
Toplam Hit: 4729 Toplam Mesaj: 55
hpv