folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ulkede Ki Memur Zihniyetinin

Ulkede Ki Memur Zihniyetinin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Ciddi manada soruyorum,

Bu adamları ıslah etmenin bir yolu yok mu.

"Çalışacaksın lan adam gibi hemde"

Diye kafasına sokacağımız bir yöntem yasa metot yok mu ?

Ülkede bunlar kadar kolay para kazanan kesim yok be. 

Geçen ki memurun bana dik dik konuşmasını unutamıyorum. Mesela o adama o lafları yutturacak bir yöntem lazım. Pişman ettirmek lazım bunları.

var eğitilmiş bir kafa ve maaş seviyelerini avrupa düzeyine çekmek

ancak o zaman düzelir herşey

insanlara açlık sınırında maaş verirsen bunlar normal

başka bir millet olsa götünü bile kaldırmaz bu maaşa

Ne alakası var hocam ?

Adamlar yata yata para kazanıyor.

Geçenlerde kızın biriyle konuşuyorum, ailevi durumları iyi değilmiş babası da memurmuş Allah Allah dedim meğer adamın diğer çocukları özel üniversitede okuyormuş sonuncuyu özele vermemişler kız tutmuş para yetmiyo diyor :d

12 de ki öğle arası 11.30 da başlar.

Lazım olan adam izin alır defolur gider, yerine velaketen kimseyi bırakmaz.

Özel şirkette bunu yapabilir misin ?

Bir yere mi gideceksin. Önce vekil bırakacaksın. Sen yoksun diye kimse mağdur olamaz.

Ama bizde öyle mi çeker gider ne zaman gelirse artık.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Çürük yumurtaları temizleyeceksin (20 sene önce lise mezunu haliyle kaza bela memur olupta büyük şehirlerden birinin bilgi işleminde salla başı al maaşı takılan memurlar gördüm.)

Sonra KPSS denen sınavı daha nitelikli hale getireceksin.

Atanmadaki oynamaları ortadan kaldıracak, kayinçonun amcaoğlunun komşu kızı gibi atamaları engelleyeceksin.

Performans takibini iyi yapacaksın, sürekli denetleyeceksin. BİMER gibi sistemleri daha yaygınlaştıracaksın.

1-2 belirli suç dışında kovulamama seçeneğini kaldıracaksın. İşini düzgün yapamayanı kovacaksın.

Bak bakalım lakayıt memur kalıyor mu? Bence en büyük problem iş garantisi. Papaz olursam en kötü sürerler diyip kafasına göre takılıyor. Milletvekilinden dokunulmazlığı, memurdan kovulamamayı kaldıracaksın. İş kalitesi ilk gününde en az %30 artmazsa neyim.

Austen tarafından 12/Haz/15 17:34 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

cann tarafından 12/Haz/15 17:43 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek

ondan sonra niye gelişemiyoruz.?

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Windows işletim sisteminden solitaire oyununu kaldırmaları lazım 

طדṮ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MemBaran
    MemBaran's avatar
    Erkek

Maaşla alakası yok. Eğitim ile alakası var. Ki güzel ülkemizin eğitim seviyesi kültür seviyesi ortada zaten...

Yağmur yağmur yağmur...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    TorNaVida bunu yazdı

Sen tek kisi olarak bi memurla mubattap oluyosun bi memur tek kisi olarak yuzlerce kisiyle muhattap oluyor.

Senin gibi isi acil olanlar illaki vardir ama acil olmayipta acil isim var cocuk evde vs gibi yalan soyleyenlerde var.

hocam sen olayi yalnis anladin sanirim 10 gundur telefonumu acan kimse yok ve aradigim kurum ankara nufus mudurlugu otekiside halicioglu askeri sube  mahalle bakkalini aramiyoruz bu kurumlardan 1 muhattap bulamiorsam ben 10 gundur kendime  zar zor ulastigim bir kiside piskin piskin bende aradim acmiolar ilginc pazartesi arayin die telefonu kapiyor

bu ulkenin bu seviyeye ulasmis olmasi bile bir mucize hayatimda 4-5 farkli ulkede evrak vs gibi islerim oldu benbole rezalet bir olay gormedim kendimi gectim benim gibi binlerce insan ayni sorunu yasiyor ve ne hukumetin nede kurumlarin umruna degil

Absolut tarafından 12/Haz/15 18:24 tarihinde düzenlenmiştir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Ciddi manada soruyorum,

Bu adamları ıslah etmenin bir yolu yok mu.

"Çalışacaksın lan adam gibi hemde"

Diye kafasına sokacağımız bir yöntem yasa metot yok mu ?

Ülkede bunlar kadar kolay para kazanan kesim yok be. 

Geçen ki memurun bana dik dik konuşmasını unutamıyorum. Mesela o adama o lafları yutturacak bir yöntem lazım. Pişman ettirmek lazım bunları.

Bimer'e yaz öttülürler hocam. 

Çok bariz bir tavrı ya da kanuna aykırı net bir hareketi yoksa hiçbir şey olmaz.

Amaaaan der geçilir.

Memurlar için genel söylenenlere katılıyorum da çok olumsuz tablo çizmişsiniz be abi o kadar da değil sanki.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

kaldıgım şehir 204 bin nüfuslu.bi bankaya gidiorum 25 tane gişe var.postaneye gidiorum 35 tane gişe var.internet faturasını yatırmaya gidiorum 7 gişe var.(macaristan)

sonra adanaya gidiorum bi bankaya giriorum 4 gişe var 3 ü çalışıyor 25 kişi sıra var önümde...1-1.5 saat bekle işin yoksa.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Çok süründürürlerse yazılı cevap istediğini söyle. Öbür tarafa da elinde yazılı cevapla git. Veremem deme hakkı yok yani. Dilekçeni yazılı ver, alındığına dair kağıt al fln sözle olmuyor bazı işler.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 4856 Toplam Mesaj: 45
memur zihniyeti