folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Yaşam Şifresi (Source Code) Bu Filmin Sonunu Tam Olarak Anlayan Var Mı ?

Yaşam Şifresi (Source Code) Bu Filmin Sonunu Tam Olarak Anlayan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

üstadlar Yaşam Şifresi (Source Code) Bu Filmin Sonunu Tam Olarak Anlayan Var Mı ? bazı şeyler tam olarak oturdu diyodum ki sonunda işler biraz karıştı var mı tam anlayan ?

söylesem tesiri yok,sussam gönül razı değil
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

hatırladığım kadarıyla geçmişte kalıyor adam ve kendine yeni bir hayat kuruyor geçmişte.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    izlemeyın bos muhabbet zaman kaybı fiyasko.. mantıga sıgmayan bir film dusunmeye bıle vakıt harcamadım valla :)

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

Gharzvog bunu yazdı:
    -----------------------------

hatırladığım kadarıyla geçmişte kalıyor adam ve kendine yeni bir hayat kuruyor geçmişte.

ama sonunda gelecekle ilgili bilgiler veriyo onu nası yapıyo :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

anladığım kadarıyla adam geçmişe dönüyor ve zaman oradan devam ediyor. bir başka teori ise. paralel evrende yeni yaşam kuruyor. çünkü geçmişle ilgili bilgileri verdiğinde yaşanan olaylar bu olaylara başlamadan önceki zamana ait. ve ablamız ve diğer herkesin bu projeye daha başlamadılar. ikinci teorim daha çok hoşuma gitti diyebilirim. ilki çok saçma geldi. tamamen zamanı geriye sarmak. birde ufak bir detay. adamı trendeyken arıyor ama arama gelmiyor. mail atıyor. bulunduğu paralel evrende birşeyler oluyor. bir de kafama takılan soru daha var. bu adam kendisini ne tür bir kapsülün içinde hayal ediyor. filmin sonunda acaip parlak saçma şekli olan bişey vardı. ben onun içinde olduğunu düşünüyorum ya siz ?

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

yani ben şu şekilde anladım;paralel evren fikri bnmde aklıma yatıyo ama zaman konusunda bi problem var gibi. paralel paralel diyoruz fakat olaylar aynı anda olmuyo.mail atıldığındaa aynı anda ulaşmıo aardan zaman geçiyo .hatta adam kızın yanındayken ,goodwin daha sandalyesine yeni oturuyordu .telefon konusundada profösörle konuşmasına fırsat tanımamıştı christina.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

ozaman şöyle bir teori ortaya atalım. bu adam beyninde yaşıyodu dimi herşeyi. bir yazılım sayesinde. beyinde kontrol ediyo vs. ya yazılımın içinde kaldıysa. filmin adı zaten kaynak kod. yazılımın içinde kaldı. beyinde değil. TRON :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

interfector bunu yazdı:

ozaman şöyle bir teori ortaya atalım. bu adam beyninde yaşıyodu dimi herşeyi. bir yazılım sayesinde. beyinde kontrol ediyo vs. ya yazılımın içinde kaldıysa. filmin adı zaten kaynak kod. yazılımın içinde kaldı. beyinde değil. TRON :D

-----------------------------,

yazılmın içinde kalması konusunda evet sana katılıyorum ama hala yoruma açık bi durumm :) herkes farklı algılıyo sonuçta.yüzbaşı vücudunda koptu beynindende koptu .bence ruhu taşındı .quantum fiziğinde ruh ne kopyalanabilirmiş ne de taşınabilirmiş. bu da filmin eksi yönü bnce :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    filmin sonu ve mantığı biraz sıçık geldi bana, 2. film gelmeden bi bok anlamayacaz. inception gibi...

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

viveo bunu yazdı:

interfector bunu yazdı:

-----------------------------,

yazılmın içinde kalması konusunda evet sana katılıyorum ama hala yoruma açık bi durumm :) herkes farklı algılıyo sonuçta.yüzbaşı vücudunda koptu beynindende koptu .bence ruhu taşındı .quantum fiziğinde ruh ne kopyalanabilirmiş ne de taşınabilirmiş. bu da filmin eksi yönü bnce :)

ama ruh konusunda rus bilim adamlarının bir teorisi var bu konuda. beyinde yer alan enerjilerin. hafızanın tamamındır. ozaman bu durumda film rusların yapmak için çırpındıkları şeyden esinlenenmişler. bilim ruhun beyinde olduğunu söyler. yada açıklayamaz. ama çoğunluk beyinden yana kullanıyor. geçen hafta mı ne tartışmıştık. ruslarla ilgili. bulursam link atayım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

buldum işte :D

http://www.tahribat.com/Forum-Rus-Bilimadamlarinin-E-Insan-Calismalari-138955/ 

burada beyin - ruh hakkında tartışmalar var. tabi dini açıdan yorumlayanlarda oldu. ama ilk mesajdaki linkten haberi okumanı tavsiye ederim.

Toplam Hit: 10290 Toplam Mesaj: 23