folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Yaz Tatili - Kendini Geliştirmek İsteyen Gelsin

Yaz Tatili - Kendini Geliştirmek İsteyen Gelsin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trk
    trk's avatar
    Erkek

GLaDio: konuyu acarken hangi bolume girecegine dikkat ediniz sayin cok eski murid. Yeni ba$layanlar bolumune ta$indi. 

Selamün Aleyküm

Yaz tatili geldi. Bunu değerlendirmek gerek diye düşünüyorum. Bu yüzden ufak bir takım gibi birşey kuralım.

Takım halinde kendimizi geliştirelim. PHP, ASP gibi diller örneğin.

Benimle yaz tatilinde programlama öğrenmek isteyen arkadaşlar lütfen yazsın. Lütfen daha çok yeni başlayanlar ile çalışmak istiyorum + güvenilir.

Yarı yolda bırakacaksanız bu konuya cevap yazmazsanız daha makbule geçer. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnT_X
    EnT_X's avatar
    Homo

Bende bu yaz php kasmayı düşünüyorum Ben Gelrm çalışırz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

hoca nereye geliyoz anlamadim ..ha görüselim birlikte ..msnden felan irtibatta olalim kasalim diyosan ok ..

zaten zaman ayiramiyom diye yakiniyodum 3- 5 kisi olunca daha iyi olur ..asp kasmak istiyom bende..

pmden ..atiyim msn adresini ok

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Hacılar döküman fln az çok var elimde.Msn üzerinden dökümanları paylaşırız,hepimizin elinde aynı kaynaklar olur,msnden konuşuruz,kitapları okuruz fln yazın kastırırız öğreniriz.Msndense bende varım :)

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    baba bende asp de geliştirmek istiyorum kendimi kafaya kodum zaten ama hazır kodlarla falan olmuyo mantıını kavramakta uzun sürüyo en ii si birinden örenmek

tahribat.com a can feda
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uGuR
    uGuR's avatar
    Erkek

biri banamı seslendi:P iki aydır asp ögrenecem kurs'muş şuymuş buymuş felan derken sadece giriş yapabildim. şimdi biraz daha acıklarmısın nasıl olacak? bir yerde buluşacakmıyız yoksa msn'denmi ne??

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    PHP kodlamayın, bir sürü *kritik* açığı var ve OOP değil. Her ne kadar PHP5'de OOP var dense de tam anlamıyla desteği yok. Bir programlama diline başlıyorsanız python öneririm. Çok esnek ve anlaşılabilir bir dildir. Bir sürü modül desteği ile beni benden alır :) Bu arada linux altında python programlamak da insana çok haz veriyor :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

a4tech bunu yazdı:
    -----------------------------
    PHP kodlamayın, bir sürü *kritik* açığı var ve OOP değil. Her ne kadar PHP5'de OOP var dense de tam anlamıyla desteği yok. Bir programlama diline başlıyorsanız python öneririm. Çok esnek ve anlaşılabilir bir dildir. Bir sürü modül desteği ile beni benden alır :) Bu arada linux altında python programlamak da insana çok haz veriyor :)

ne oldu o eski phpci a4teche :(

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    Fistandantilus bunu yazdı:

a4tech bunu yazdı:

ne oldu o eski phpci a4teche :(

Hehehe, açık kaynakçı olup deneyim kazandıkça anlıyor insan bazı şeyleri :P Django ile web sayfası yapıyorum artık. Python'un gücünü ve anlaşılırlığı kendi içerisinde toplamış bir framework. Gettex, template, database abstraction gibi bir çok özelliği var. Database modellerini oluşturduktan sonra otomatik olarak admin paneli oluşuyor. Admin panelinde istediğin model'e istediğin kişiyi atayabiliyorsun. Şu yazı yazsın ama başkalarınınkini düzenleyeesin, silemesin gibi. Bu da ayrıca admin paneli oluşturma gibi bir dertten kurtarıyor ki admin paneli için aylarımı verdiğimi bilirim. Tabiki geniş bir url yapısını da unutmamak lazım

www.site.com/haber/16/

www.site.com/haber/16/print/

gibi url'leri çoook basit bir biçimde oluşturabilirsin. www.site.com/haber.php?id=15&go=print gibi bir url yapısından kat kat iyi.

Bakmak isteyen olursa; www.djangoproject.com ve www.djangobook.com 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

yazın bende php'de kendimi geliştirmek istiyordum. çok güzel olur.

. . .. . ... .
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    trk bunu yazdı:

Selamün Aleyküm

Yaz tatili geldi. Bunu değerlendirmek gerek diye düşünüyorum. Bu yüzden ufak bir takım gibi birşey kuralım.

Takım halinde kendimizi geliştirelim. PHP, ASP gibi diller örneğin.

Benimle yaz tatilinde programlama öğrenmek isteyen arkadaşlar lütfen yazsın. Lütfen daha çok yeni başlayanlar ile çalışmak istiyorum + güvenilir.

Yarı yolda bırakacaksanız bu konuya cevap yazmazsanız daha makbule geçer. 

bende çok isterim ama bu konuda muhabbet etmem için daha çokkkkkkkkkkkkkk çalışmam lazım am inan bi işin ucundan tutursam sonuna kadar bırakmam

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Toplam Hit: 10446 Toplam Mesaj: 83