folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yıllarca Deprem Vergisi Alındı, Sizce Ne İçin?

Yıllarca Deprem Vergisi Alındı, Sizce Ne İçin?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

Hocamız çok güzel açıklamış ama anında kesmişler.

http://www.youtube.com/watch?v=KB-HWCZcbV0

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

şuanda yardım için gönderilen mesajlara karşılık gelen 5 tl nin 2si dewlete wergiye gidiyormuş..pes dedim

dewdim dewrildim geldim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Güzel bir tespit hani nerde o paralar ???

ayrıca sene 99'da devlete ek gelir olması için sadece 1 yıllığına yürürlüğe konulan

ÖTV (özel tüketici vergisi) sene 2011 olmasına rağmen hala kaldırılmadı !!!

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Israrla küfür etmeyeyim diyorum... Tamam küfür etmeyecem ancak arkadaş biz nasıl bir toplumuz yemin ederim anlayamıyorum. Başımızdakiler alenen tutup milleti skmeye başlasa bunu da normal karşılarız. Ya bi tepki versinler diye insanlarla konuşuyorum , en azından yakın çevremi biliçlendirmek için ; yok arkadaş müstehak bize . Alışmış bu yüce millet skilmeye. Kızacaksınız bana şimdi ama doğru. 

Çoğunuza sorsam ''Nereye ne kadar vergi ödüyoruz ve neden?'' Buna cevap verebilecek çok fazla insan olacağını zannetmiyorum. Size tek tek maaşlarınızdan , ödediğiniz her faturadan , aldığınız ürünlerden Hangisine ÖTV hangisine KDV ya da sayamayacağığım çeşitlilikte ve saçmalıkta  vergi kesiliyor anlatamam. Çünkü sadece vergi çeşitlerini anlatmak için bir kaç ayrı kitap yazmak gerekir . Çok merak eden varsa gelir idaresi sitesine bakabilirler. http://www.gib.gov.tr/index.php?id=405  . Ödüyoruz da ödüyoruz , kazancımızın yarısından fazlasını DEVLET imize veriyoruz. Peki bunun karşılığını aldığımızı hissedebiliyor musunuz ? Ya da bu kadar paranın kimin cebine gittiğini sorguluyor muyuz? Hepimizin yaşadığı ilçede her sene kaldırım taşları sökülüp tekrardan takılıyor , hangi birimiz belediye başkanına gidip hesap soruyoruz ? Yapmıyoruz malesef arkadaşlar , hiç birimiz bu yanlışlara tepki göstermiyoruz!

Anlatacak çok şey var ancak konuyu fazla baltalamak istemiyorum ve bu tarz konuları düşündükçe canım çok sıkılıyor. Hep bazı şeyler değişir umudundayım ancak malesef olan bir şey yok :(

İndia İndia !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

Deprem vergisi deprem olunca kullanılsın diye değil deprem olmadan önlem alınsın diye var.

Geçmiş hükümetlerin yaptığı kötü yapıları güçlendirmeye harcandı, harcanıyor.

Şuan türkiye genelinde ki okul,hastane gibi devlet binalarının %80 i güçlendirilmiş durumda zaten o paralar ile.

nasıl edelim?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Darkcode bunu yazdı:
    -----------------------------

Deprem vergisi deprem olunca kullanılsın diye değil deprem olmadan önlem alınsın diye var.

Şuan türkiye genelinde ki okul,hastane gibi devlet binalarının %80 i güçlendirilmiş durumda zaten o paralar ile.

bildiğim kadarıyla, okulları güçlendiren avrupa birliği, ab taraflı bi kuruluşta olabilir tam olarak adını hatırlayamadım ama devlet vermiyor parasını..

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:

Darkcode bunu yazdı:

bildiğim kadarıyla, okulları güçlendiren avrupa birliği, ab taraflı bi kuruluşta olabilir tam olarak adını hatırlayamadım ama devlet vermiyor parasını..

avrupa birliği üyesi değiliz ki a.b. tabanlı bir kuruluş gelsin okullarımızı güçlendirsin ve bizden para almasın..

ayrıca sadece okullar değil hastane,kamu binaları da bunlara dahil.

nasıl edelim?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Darkcode bunu yazdı:

Ne kadar para toplandı ve ne kadarı nereye harcandı ?  Basit bir hesapla 25 Kasım 1999 tarihinden bu yana alınan ÖİV ve Faiz Vergisi ( O sene alınan deprem vergisinden bahsetmiyorum ) 

gerçekten depremle alakalı kullanılsaydı sence bu gün 8,5 şiddetinde olabilecek bir depremde bu kadar kayıp verir miydik ? 

Bu konu hakkında biraz araştırma yap istersen. Farklı bir şeyler bulursan beni de bilgilendir.

İndia İndia !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Susarsan konuşurlar->
    Konuşursan Sustururlar<-

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

bloodmage bunu yazdı:

Israrla küfür etmeyeyim diyorum... Tamam küfür etmeyecem ancak arkadaş biz nasıl bir toplumuz yemin ederim anlayamıyorum. Başımızdakiler alenen tutup milleti skmeye başlasa bunu da normal karşılarız. Ya bi tepki versinler diye insanlarla konuşuyorum , en azından yakın çevremi biliçlendirmek için ; yok arkadaş müstehak bize . Alışmış bu yüce millet skilmeye. Kızacaksınız bana şimdi ama doğru. 

Çoğunuza sorsam ''Nereye ne kadar vergi ödüyoruz ve neden?'' Buna cevap verebilecek çok fazla insan olacağını zannetmiyorum. Size tek tek maaşlarınızdan , ödediğiniz her faturadan , aldığınız ürünlerden Hangisine ÖTV hangisine KDV ya da sayamayacağığım çeşitlilikte ve saçmalıkta  vergi kesiliyor anlatamam. Çünkü sadece vergi çeşitlerini anlatmak için bir kaç ayrı kitap yazmak gerekir . Çok merak eden varsa gelir idaresi sitesine bakabilirler. http://www.gib.gov.tr/index.php?id=405  . Ödüyoruz da ödüyoruz , kazancımızın yarısından fazlasını DEVLET imize veriyoruz. Peki bunun karşılığını aldığımızı hissedebiliyor musunuz ? Ya da bu kadar paranın kimin cebine gittiğini sorguluyor muyuz? Hepimizin yaşadığı ilçede her sene kaldırım taşları sökülüp tekrardan takılıyor , hangi birimiz belediye başkanına gidip hesap soruyoruz ? Yapmıyoruz malesef arkadaşlar , hiç birimiz bu yanlışlara tepki göstermiyoruz!

Anlatacak çok şey var ancak konuyu fazla baltalamak istemiyorum ve bu tarz konuları düşündükçe canım çok sıkılıyor. Hep bazı şeyler değişir umudundayım ancak malesef olan bir şey yok :(

Daha da kötüye gidiyor....

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

bloodmage bunu yazdı:

Darkcode bunu yazdı:

Ne kadar para toplandı ve ne kadarı nereye harcandı ?  Basit bir hesapla 25 Kasım 1999 tarihinden bu yana alınan ÖİV ve Faiz Vergisi ( O sene alınan deprem vergisinden bahsetmiyorum ) 

gerçekten depremle alakalı kullanılsaydı sence bu gün 8,5 şiddetinde olabilecek bir depremde bu kadar kayıp verir miydik ? 

Bu konu hakkında biraz araştırma yap istersen. Farklı bir şeyler bulursan beni de bilgilendir.

bundan daha fazlasını verirdik.

çünkü depremde zarar gören binalar kamu binası, konumuz itibariyle bahsettiğimiz güçlendirilen binalar değil, köyde yapılan kaçak evler.

Neden hükümet köyleri denetlemiyor yapılan evleri kontrol etmiyor derseniz birşey demem haklısınız ama tutupda bu vergiler nerde kim harcadı bu paraları niye kimse birşey yapmadı gibi kulaktan dolma bilgilerle boşu boşuna milletin aklını çelmeyin.

nasıl edelim?
Toplam Hit: 4720 Toplam Mesaj: 35