folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yıllarca Deprem Vergisi Alındı, Sizce Ne İçin?

Yıllarca Deprem Vergisi Alındı, Sizce Ne İçin?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek
    blmrt bunu yazdı:
    -----------------------------

SharpShooter bunu yazdı:

Darkcode bunu yazdı:

Deprem vergisi deprem olunca kullanılsın diye değil deprem olmadan önlem alınsın diye var.

Geçmiş hükümetlerin yaptığı kötü yapıları güçlendirmeye harcandı, harcanıyor.

Şuan türkiye genelinde ki okul,hastane gibi devlet binalarının %80 i güçlendirilmiş durumda zaten o paralar ile.

şimdi haberlerde izledim kamu binalarında buyuk hasarlar varmıs ne oldu senın tez ?

hemen söyleyeyim kalan yüzde 20 lik dilimde idi o binalar diyecek :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

Arkadaşım sen devlet arabasına, işçisine,polisine taş atan molotof atan bir şehirde nasıl çalışacaksın?

Kendi oy verdiği belediyesi BDP ortada yokken  Valiye küfür eden adamların şehrinde sen nasıl bina yenileyeceksin?

Eğer sen bana bunu at gözlüğü takıp iktidara bok atmak için konuşmadan açıklarsan bende sana güzel bir şekilde açıklarım

Ayrıca hala nerde bu para nerde bu para diye inatla hükümete bok atanlar için zaten dün 1. ağızdan açıklama geldi daha hala neyi diretiyorsunuz?

O paranın bir kısmı ile hasar gören 100.000 konuttan yüksek ve orta derecede hasarlı olanlar 1 YIL içinde baştan yapılacak ve 5 YIL ödemesiz geri kalanlarda herkesin ödeyebileceği miktarlarda taksitle verilecek.

Sorup sorabileceğiniz tüm soruları (Bu konu dahil) muhalif olarak zaten fatih altaylı sordu hükümet tarafı cevapladı.

%20 nin içindeymiş onun üstündeymiş bunun altındaymış gibi kılıflar bulacağınıza, açıklamaları dinleseniz zaten cevaplarınızı alacaksınız.

Ama zaten üyelerin hepsi hükümete sövüyor bende söveyim zihniyetiyle davranırsanız kimse size açıklama yapmaz ki yapmak zorunda da değil.

Yine de cevapları merak eden varsa tamamını buradan alabilirsiniz.

nasıl edelim?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek
    Kizilayin cadir yetersizligi nolcak gitsinler cadir alsinlar a.q....Millet den kizilay icin para toplancagina devlet kendi birimine para yatirsin...

30 ulkenin yardim cagrisina red ediyor sonra ayip olur diye geri yardim isteklerini kabul ediyor...Altindan kalkamicagini anladigi icin red etmek ayip olur diyolar :DDD Bu ne sacmalik boyle....

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Darkcode bunu yazdı:

Arkadaşım sen devlet arabasına, işçisine,polisine taş atan molotof atan bir şehirde nasıl çalışacaksın?

Kendi oy verdiği belediyesi BDP ortada yokken  Valiye küfür eden adamların şehrinde sen nasıl bina yenileyeceksin?

Eğer sen bana bunu at gözlüğü takıp iktidara bok atmak için konuşmadan açıklarsan bende sana güzel bir şekilde açıklarım

Ayrıca hala nerde bu para nerde bu para diye inatla hükümete bok atanlar için zaten dün 1. ağızdan açıklama geldi daha hala neyi diretiyorsunuz?

O paranın bir kısmı ile hasar gören 100.000 konuttan yüksek ve orta derecede hasarlı olanlar 1 YIL içinde baştan yapılacak ve 5 YIL ödemesiz geri kalanlarda herkesin ödeyebileceği miktarlarda taksitle verilecek.

Sorup sorabileceğiniz tüm soruları (Bu konu dahil) muhalif olarak zaten fatih altaylı sordu hükümet tarafı cevapladı.

%20 nin içindeymiş onun üstündeymiş bunun altındaymış gibi kılıflar bulacağınıza, açıklamaları dinleseniz zaten cevaplarınızı alacaksınız.

Ama zaten üyelerin hepsi hükümete sövüyor bende söveyim zihniyetiyle davranırsanız kimse size açıklama yapmaz ki yapmak zorunda da değil.

Yine de cevapları merak eden varsa tamamını buradan alabilirsiniz.

tartışmayı uzaktan izlicem dedim yine dayanamadım kusura bakmayın dostlar. söyleyeceklerim kimsenin gücüne gitsin gitmesin umrumda değil. burası insanların özgürce fikirlerini sunabileceği bir ortam değil mi kardeşim. ben 40 milyar para piç edildi diye sesimi çıkartıyosam bu hükümete. sindirebileceksin söylediklerimi. körü körüne bana hükümeti savunmayacaksın. akp li olabilirsin. umrumda değil. istersen başbakan ol bu siteye üyeysen savunduğun siyasi ideolejiye zıt fikirler çıkacağını kabullenmelisin. haksız mıyım ? valiye küfür eden adamların şehrinde bina nasıl yenileyeceksin diyorsun ya. hükümetin görevi oradaki binaları yenilemek dğeil mi ? bina yeniliycez dedilerde halk yok mu dedi ? valiye küfür eden halk olduğu zaman orayı devlet haritadan silecek mi ? sen daha devletin görevini bilmiyorsun. ne yapalım diyarbakırı vanı haritadan mı silelim ? oradaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeyelim mi ? vatandaş valiye küfür ediyormuş görevini yapmayan adama bende küfür ederim abicim. buna kimse engel olamaz. örnek verdiğin videoyu sen izle ve anla neden tepkili halk. deprem olmuş vali yok. sıcak yatağında karısının yada metresini koynunda mı acaba ? neden görevinin başında olması gereken yerde yerinde  değil bu adam ? hükümet soruları cevaplamış diyorsun. arkadaş adı üstünde hükümet lan bu hükümeet. biz 40 milyar liranın ırzına geçtik. sizde zaten kucağımızdasınız diyecek halleri yok adamların. ha şunuda söyiyim. deseler bile yine yüzde 50 oy alırlar. hatta oy patlaması yaşarlar. kanıt olarak bana hükümet yetkilisinin konuşmasını gösterme. bana yenileme çalışması yapılan binaların listesini ver kardeşim. madem çok güveniyosun hükümetin yaptıkları göster kanıtlarını. ben sana kanıt gösteriyim istersen bi bok yapmadıkları ile ilgili. ne dersin. ? yolun düşerse gel kocaeli/gebze. beraber hükümet binalarını. hastahaneleri gezelim. okullara bakalım. bakalım 7.0 üzeri deprem olduğunda bina kalmıycak denilen marmara bölgesinin bir şehrine. her ne kadar siz bize küfür etsenizde biz elimizden geleni yapıyoruz. devletten daha fazla yapıyoruz hatta. develetin yapması gerekenleri yapıyoruz. okul inşa ettik doğuda bir köye. neden ? devletin parası mı yetmedi 1 tane köy okulu yaptırmaya ? bizim paramız mı çoktu ? para götümüze mi girdi de gittik okul yaptırdık ? iş adamlarının kahrını çektik ? üç kuruş bağış yapsınlar diye. deli mi sikti bizi ? devlette o okula hemen bir öğretmen atadı. sorsanız kendimiz yaptık derler. lan daha geçen sene yada ondan önceki sene. televizyonda ünlüler toplandı. doğudaki okulların yenilenmesi. eksiklerinin giderilmesi için milyon dolarlar topladılar yaptılar. milyar dolar değil bak. bir okulunun ortalama yenileme masraafı en fazla 100bin tl idi. 40milyar ile kaç okul tamir edilir ? hükümete söverim arkadaş. sen buna engel olamazsııın. bu kadar basit arkadaş. sen nasıl muhalefet partilerine sövüyosan. bende hükümete söverim. muhalefet görevini yapmasın onada söverim. sövüyorumda hatta şuanda. kaynağı kullanmak için bir kişi çıkıpta ne yaptınız diye sormadı. sormazsa kimse yer adamlarda böyle. illa deprem olması mı gerekirdi 40 milyar lira para olduğunu öğrenmesi için halkın. daha fazla cevap verme hocam lütfen. bu sefer sana daha ağır sözlerle hitap edebilirim. orda binlerce insan acı çekiyor. sen gelmişsin hükümeti savunuyosun şuursuzca. sikerim valisini de başbakanını da.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

Onu sikerim bunu sikerim demekle olmuyo bu iş tavukmu sikiyon? Önce bi üslubunu değiştir ondan sonra gel karşıma.

Benim muhalefete sövdüğüm felan yok önce yazdıklarımı gözünle oku beyninle yorumla başka organlarınla değil.

Deprem olmuş vali yok diyorsun vali olmadığını nerden biliyorsun sıcak yatağında senlemi yatıyor da vali bukadar eminsin yatakta olduğundan?

Vali depremden sonra çağırmış belediye başkanlarını afet kriz yönetimi oluşturmuş yönetiyor durumu napsın vali gitsin enkazdan adam mı çıkarsın?

Zerre kadar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun gelmişsin bana yok şukadar oy yok bukadar oy alırlar diye laf salatası yapıyorsun.

Savunduğun fikirlere zıt fikir çıkacağını kabullenmelisin diyorsun diye abuk subuk bir yorum yapmışsın ben zaten kabullenmişim ki zıt fikirlerle tartışıyorum burda senin gibi küfür ederek birşey dayatmaya çalışmıyorum kimseye.

Son olarak Vanı haritadan mı silelim diye fakir edebiyatı yapmışsın sanki ben vanı haritan silelim demişim gibi, şunu unutma senin küfür ettiğin hükümet gelmeden önce orası zaten haritadan silinmişti. Orda ki yaşayanların kini o günlerden kalma.

Bu konu hakkında nekadar konuşsam boş çünkü karşındakini dinleme/okuma zahmetini bile göstermekten acizsin millete kendi fikirlerini dayatmaya çalışıyorsun.

Kendi söylediklerinle çelişerek benim açıklama yapmamı bekliyorsun, boş yere zamanımı çalıyorsun.

nasıl edelim?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Darkcode bunu yazdı:

Onu sikerim bunu sikerim demekle olmuyo bu iş tavukmu sikiyon? Önce bi üslubunu değiştir ondan sonra gel karşıma.

Benim muhalefete sövdüğüm felan yok önce yazdıklarımı gözünle oku beyninle yorumla başka organlarınla değil.

Deprem olmuş vali yok diyorsun vali olmadığını nerden biliyorsun sıcak yatağında senlemi yatıyor da vali bukadar eminsin yatakta olduğundan?

Vali depremden sonra çağırmış belediye başkanlarını afet kriz yönetimi oluşturmuş yönetiyor durumu napsın vali gitsin enkazdan adam mı çıkarsın?

Zerre kadar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun gelmişsin bana yok şukadar oy yok bukadar oy alırlar diye laf salatası yapıyorsun.

Savunduğun fikirlere zıt fikir çıkacağını kabullenmelisin diyorsun diye abuk subuk bir yorum yapmışsın ben zaten kabullenmişim ki zıt fikirlerle tartışıyorum burda senin gibi küfür ederek birşey dayatmaya çalışmıyorum kimseye.

Son olarak Vanı haritadan mı silelim diye fakir edebiyatı yapmışsın sanki ben vanı haritan silelim demişim gibi, şunu unutma senin küfür ettiğin hükümet gelmeden önce orası zaten haritadan silinmişti. Orda ki yaşayanların kini o günlerden kalma.

Bu konu hakkında nekadar konuşsam boş çünkü karşındakini dinleme/okuma zahmetini bile göstermekten acizsin millete kendi fikirlerini dayatmaya çalışıyorsun.

Kendi söylediklerinle çelişerek benim açıklama yapmamı bekliyorsun, boş yere zamanımı çalıyorsun.

bak hocam. kimi napıcağımı ben bilirim sen değil. seninle tartışmak istemiyorum. sen mutlu ol yeter tamam mı. ikili tartışmaya girmek istemiyorum. konu amacından çıkmasın. valinin belediyenini çağırıp kriz yönetimi yanındamı yatıyordun diye sordun. galiba sen yatıyodun ki bu kadar net konuşabilirsun. enkazdan adam çıkartsın demedim valiye. görevini yapsın kafi. aktif olarak siyaset yapıyorum ben. bilgi sahipliği konusunda bana akıl verme. üslubum budur. değiştirmem. senin karşında işim yok. sen zıt fikirlerle tartışmıyosun. zıt fikir gördüğünde hemen onu çürütmek istiyorsun. neden yediremiyomusun kendine ? ben açıkça söylüyorum arkadaş. akpyi savunanları görünce delleniyorum. ama mümkün olduğunca siyaset konularına girmiyorum. konu başlığına aldandım kusura bakma. bu konu hakkında hiçbir bilgin olmadan burdaki insanlara bişeyler öğretmeye kalkma hocam. kimseye fikirlerimi dayatmıyorum ben. senin boğazına yapışıp "anladın mı dediklerimi lan" dedim mi ? ama sen bunu lafla yapmaya çalışıyosun. boşuna dememişler bu ülkede kraldan çok kralcı var diye.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

Kimle ne yapacağın, kimi ne yapacağın beni zerre ilgilindirmiyor buna emin olabilirsin.

Ama benim saygı duyduğum değerlere düşüncesizce küfür edip saldırırsan doğal olarak tepkimi ortaya koyarım.

Net konuşuyorum çünkü televizyonu açınca çok değil 3 haber kanalı gezsen zaten birinde valinin yaptıkları hakkında konu sahibi olup bilgileneceksin.

Ama ne gerek var? Adamı direk metres sahibi şerefsiz ilan etmek daha kolay değil mi?

Bu konu hakkında bilgin olmadan yorum yapma demişsin, mesleğim itibariyle konu hakkında ister istemez bilgim var buna emin olabilirsin.

Önceki mesajlarımda söylediklerimi yineliyorum, ben herşey çok güzel kimse eleştiri yapmasın demiyorum. Bukadar insanın öldüğü bir yerde nasıl güzel olunabilir?

Ama en azından yaptığımız / yapacağımız eleştiriler yerini bulsun.

Ayrıca karşındaki insanı dinlemeden, kendi tabirinle "dellenen" bir insan olarak aktif olarak siyasetle uğraşma çabanı takdir ediyor, hayatında başarılar diliyorum.

nasıl edelim?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Darkcode bunu yazdı:

Kimle ne yapacağın, kimi ne yapacağın beni zerre ilgilindirmiyor buna emin olabilirsin.

Ama benim saygı duyduğum değerlere düşüncesizce küfür edip saldırırsan doğal olarak tepkimi ortaya koyarım.

Net konuşuyorum çünkü televizyonu açınca çok değil 3 haber kanalı gezsen zaten birinde valinin yaptıkları hakkında konu sahibi olup bilgileneceksin.

Ama ne gerek var? Adamı direk metres sahibi şerefsiz ilan etmek daha kolay değil mi?

Bu konu hakkında bilgin olmadan yorum yapma demişsin, mesleğim itibariyle konu hakkında ister istemez bilgim var buna emin olabilirsin.

Önceki mesajlarımda söylediklerimi yineliyorum, ben herşey çok güzel kimse eleştiri yapmasın demiyorum. Bukadar insanın öldüğü bir yerde nasıl güzel olunabilir?

Ama en azından yaptığımız / yapacağımız eleştiriler yerini bulsun.

Ayrıca karşındaki insanı dinlemeden, kendi tabirinle "dellenen" bir insan olarak aktif olarak siyasetle uğraşma çabanı takdir ediyor, hayatında başarılar diliyorum.

başarı dileğin için teşekkür ederim hocam. bende hayatında başarılar dilerim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suursuzmakarna
    suursuzmakarna's avatar
    Dişi

Darkcode bunu yazdı:

*üslupta adaptan bahsedipte üstü kapalı imalarla üslup sergilediğini zannetmek böyle bişey olsa gerek..

*ayrıca vali gerekirse gidip enkazdan insanda çıkartıcak kardeşim çocuk oyuncağı değil bu insan hayatı..nasıl ki askerlerimiz canları pahasına orda insanları kurtarmaya çalışıo, gerekirse valide uğraşıcak..

* "zaten orası haritadan silinmişti" o yüzdenmi oraya aktarılan tüm ödenekler pkk ya yarıodu..siyasete bağlamak istemiorum ama :DD mecbırrrr..boş konuşupta burda kişileri bastırmaya çalışmayın herkesin herşeyden haberi oluo burda..bişeyleri gören bilen sadece siz değilsiniz kimseyede aptal muamelesi yapmaya hakkınız yok..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Arkadaş hala mutlu ama; Nerdeyse hergün Şehit haberleri alınan, hergün trafik kazası yaşanan, her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir alınamayan, eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada olan, dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke olan, futbolu şikeli, sınavı şaibeli, interneti yasaklı, gazetecisi tutuklu, mizahı sansürlü, benzini kazık, vergisi tavan, maaşları taban, Paşa'ları içerde teröristi dışarda, politikacısı zengin seçmeni fakir. Sözde tarım ülkesi olan ama eti, şekeri,v.s dışarıdan alan. " Durmak Yok Yola Devam"... diyen bir ülkede  yaşıyoruz !

İndia İndia !
Toplam Hit: 4733 Toplam Mesaj: 35