Led Mi Lcd Televizyon Mu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    Şimdi arkadaşlar malum Eylül ayında evlilik var ve eşyaları yavaştan yavaştan almaya, araştırmaya falan başladık. Ben buzdolabı, fırın, çamaşır bulaşık makinası falan anlamam haliyle ama Bosch alıyoruz hepsini. Benim asıl takıldığım nokta takibi her Türk erkeği gibi televizyon :} karşısında oturup keyif çatacağım zevk alacağım bir Televizyon arıyorum. Ha bütçe tabiki çok değil maksimum 2000 kadar 42" ve civarların da bir TV arıyorum ancak bu noktada takıldım LCD ile LED arasında enerji tasarrufu dışında bir fark var mı? HD her ikisinde de mutlak özellik 2ms tepki süresi ve 100Mhz tvlere bakıyorum ama anlayamadığım anlam veremediğim LCD ile LED arasındaki fark nedir ayrıca 42" civarı 2000 lirayı aşmayan hatta o fiyatı bulmasada süper olur Tv tavsiyeleriniz var mı ? İlgi alaka için teşekkür ederim. :}

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    Alayım burayı da aldığım tv yi koyarım :} Aldığım zaman

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

Led :)

edit : ışığı emer hocam arkada pencere acık yansıma olayı yok fiyat olarak o fiyata biraz zor gibi geliyor bana

Buradan daha çok bilgi alırsın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    LynxI bunu yazdı:
    -----------------------------

Ama arasında ki fark ne mutlaka herkes LED diyecek ama LCD ile LED arasında ki fark güneş olayı mı? Biz pc alırken özellikle LED istiyoruz sebebi güneşte kararmıyor, bakış açısı 150 derecede olsa bozulmuyor ve daha parlak bir görtüntü veriyor TV olayında nedir peki ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

http://forum.donanimhaber.com/m_31249607/tm.htm

baya bi post kasmışlar burası yardımcı olabilir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

sRcN bunu yazdı:
    LynxI bunu yazdı:

Ama arasında ki fark ne mutlaka herkes LED diyecek ama LCD ile LED arasında ki fark güneş olayı mı? Biz pc alırken özellikle LED istiyoruz sebebi güneşte kararmıyor, bakış açısı 150 derecede olsa bozulmuyor ve daha parlak bir görtüntü veriyor TV olayında nedir peki ?

lcd de de güneş çok etki etmiyor. 102lik sony aldım bende güneş vurduğu halde hiç bi görüntü azalması olmuyor.

led daha parlakmış lcd ye göre, yanlız ledin de gözlere zarar verdiği söyleniyor ama tam bi bilgim yok.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 1071 Toplam Mesaj: 6