folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 1500 Lira Limit Kasa Toplamak İstiyorum

1500 Lira Limit Kasa Toplamak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stremauncion
    Stremauncion's avatar
    Homo

donanımcı arkadaşlar yardımcı olabilirmi teşekkürler şimdiden 

not:Oyun Oynamak İçin 

Yaptıklarım için pişman değilim aklım hâlâ yapmadıklarımda. Bu hayatta unutulan değil iz bırakan ol.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Ben 3 gün önce topladım. 1515 tl tuttu;

http://www.tahribat.com/forum/yeni-toplanacak-makul-sistem-icin-yardim-sistem-t-215616

Gelgelelim ne kadar oyun oynanır bilmem. İşlemcinin grafik performansını bilemiyorum. Şu an dota 2 iniyor. Denemelere yeni başladım.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stremauncion
    Stremauncion's avatar
    Homo
    NaZi_ bunu yazdı

Ben 3 gün önce topladım. 1515 tl tuttu;

http://www.tahribat.com/forum/yeni-toplanacak-makul-sistem-icin-yardim-sistem-t-215616

Gelgelelim ne kadar oyun oynanır bilmem. İşlemcinin grafik performansını bilemiyorum. Şu an dota 2 iniyor. Denemelere yeni başladım.

hocam kaç fps alırsın tahmini dotada sen bu kasa ile

Yaptıklarım için pişman değilim aklım hâlâ yapmadıklarımda. Bu hayatta unutulan değil iz bırakan ol.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yani teknik olarak bilgi veremem ama ortanın üstünde, çok yüksek kalitenin hemen altında bir performans bekliyorum..

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Where is HDD or SSD ? Nereye sıçacağz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Ayni fiyata daha dassakli amd islemciler varken neden intel ? 

Beyler bunun hakkinda cok yazi okudum ama anlamadim bilale anlatir gibi anlatir misiniz ?

Mesela ayni fiyata i3 6100 var 2 cekirdekli, diger yanda fx x8 6300 var 8 cekirdekli. Nasil oluyor da ayni fiyata satiliyorlar ve intel tercih ediliyor ?

DadasAdam tarafından 06/Şub/16 20:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Beyler bunun hakkinda cok yazi okudum ama anlamadim bilale anlatir gibi anlatir misiniz ?

Mesela ayni fiyata i3 6100 var 2 cekirdekli, diger yanda fx x8 6300 var 8 cekirdekli. Nasil oluyor da ayni fiyata satiliyorlar ve intel tercih ediliyor ?

i3 6100 mesela kendi grafik işlemcisine mi ne sahip miş, öyle diye aldım zaten. Ekran kartı kullanmayıp, bu işlşemci ile işimi görüyorum.

Ekleme: Bu arada i3 6100 işlemci çift çekirdek görünüyor olabilir ama +2 sanat çekirdek var. 4 çekirdek gibi düşün

Ayrıca fiyatları sadece işlemciyi baz alarak söylememelisin. AMD'nin içinden bir soğutucu çıkıyor ki, evlere şenlik. Üzerine bir 100 - 150 tl daha ekleyip güzel bir soğutucu fan almak gerek ki, bu da zaten arayı açıyor.

NaZi_ tarafından 06/Şub/16 20:27 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snrhsn
    snrhsn's avatar
    Erkek

Techopat toplamisti sistem tavsiyelerinde var ( mobilim sizce nasıl ) alınır mi

Go Further
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

i3 6100 mesela kendi grafik işlemcisine mi ne sahip miş, öyle diye aldım zaten. Ekran kartı kullanmayıp, bu işlşemci ile işimi görüyorum.

Ekleme: Bu arada i3 6100 işlemci çift çekirdek görünüyor olabilir ama +2 sanat çekirdek var. 4 çekirdek gibi düşün

Ayrıca fiyatları sadece işlemciyi baz alarak söylememelisin. AMD'nin içinden bir soğutucu çıkıyor ki, evlere şenlik. Üzerine bir 100 - 150 tl daha ekleyip güzel bir soğutucu fan almak gerek ki, bu da zaten arayı açıyor.

Sirf onun icin aldiysan amd a7xxx serisinde r7 dx12 ekran karti var hocam testlerde intelin dahili gpusunu katliyor. Gercek 4 cekirdek cpu 8 cekirdek gpusu var. Ama islemci performansi olarak intelden dusuk galiba. Yine de cok fazla fark yok a serisi almak hala mantikli geliyor bana. Isin icinde amdnin yaptigi bi cakallik yoksa tabi :)

Sogutucusu cidden dandik o konuda %100 haklisin hocam :D

DadasAdam tarafından 06/Şub/16 20:35 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 2076 Toplam Mesaj: 19
kasa