folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 2 Haftada 100.000 Euro Kaldıran Hacker

2 Haftada 100.000 Euro Kaldıran Hacker

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

http://www.youtube.com/watch?v=q7tBFBpPe8Y

Olay şu. Hollandalı bir hacker dolandırıcılık yaparak 2 hafta içinde 100k Euro kaldırıyor ve altına lüks bir araba alıyor.

Eğer videoyu izleyip anlamadı iseniz spoileri okuyun

------------------------------------------spoiler----------------------------------------------

Bölüm 1

Sokakta dolaşıyor. Herkese banka hesabında kaç para olduğunu soruyor. 20 varsa 250 vererek kredi kartı ve pin kodunu alıyor.

Bu kredi kartından hesap numarası ıban falan elde ediliyor.

Bölüm 2

Anladığım kadarıyla bir ara baktığım bir forumdan bilgileri ve bilgisayarı satın alıyor. Satın almak derken botnet düşünün Zeus-SpyEye-Citadel oradan kart bilgilerini ele geçiren elemanlar özellikle kimsenin kimseye bir şey sormadığı Doğu Bloku ülkelerinde satış yapıyor rahatça. Bu eleman da onlardan PC'yi , CCV-Track 1-Track2 tarzı şeyler satın alıyor tahminen.

Onları kullanarak bankadan arıyor gibi gösteriyor kendini , bankada bir sorun olduğunu söylüyor. Aynı zamanda da Webcam'i izliyor.

Bizim esas oğlanımız adamla bunları konuştuktan sonra banka loginleri 3d tarzı güvenlikle korunduğundan dolayı banka sahibinin cep telefonuna gelen mesaja ihtiyacı var.

Bu kısım cidden hoşuma gitti adam sağlam toplum mühendisliği yapmış , kendisi sallamasyon bir numara söylüuor. Telefonunuza gelen pin bu değil mi diye soruyor.

Victim yani kurban pin numarasını söyledikten sonra banka hesabına giriyor , internet bankacılığı aracılığıyla Bölüm 1'deki satın aldığı banka hesaplarına aktarıp ordan parayı çekiyor.

Bölüm 3

Burda ne olduğunu tam anlamamakla birlikte Wifi  Hotspot aracı var elinde. Yani taşınabilir network kurabiliyor.

Cafe'ye bağlanan hatunun yüksek ihtimalle paylaşımda olan bir dosyasındaki pin kodunu alıyor. Diğer türlü açık tarayıp , mitm yapıp malware yedirmesi falan çok çok zor bi olay. Çünkü çok hızlı yapıyor işini. Masanın üstünde duran kartı da cebe attıktan sonra parayı çekiyor.

Bölüm 4

Burda adam ciddi para yapmak için Ukrayna'ya uçuyor. Ekranda açıklamalar Hollanda'nın kendi dilinde yazıldığı veya başka bir dilde yazıldığı için anlamadım fakat ingilizce konuştuklarından söyleyim.

Hollanda'ya uçuyor. Büyük bir dolandırıcılık şebekesine 1000 arama sağladığı takdirde iyi bir para alacak. İşin başındaki dolandırıcıyla konuşuyorlar görüşüyorlar. Call centera gidiyorlar. Orda işin mantığını anlatıyorlar ve güzel bir kıyak çekiyorlar

Bölüm 5

Kaboom..

Adam 100.000 euroluk arabayı alıp işi bitiriyor

--------------------------------------------------spoiler-------------------------------------------------------------

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Harbiden o son kısımda ne oluyor tam ben de çözemedim. 15000 Euro'ya karşılık 1000 arama verebiliriz gibi birşey dedi. Nedir ne değildir anlamadım.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    NmC bunu yazdı

Harbiden o son kısımda ne oluyor tam ben de çözemedim. 15000 Euro'ya karşılık 1000 arama verebiliriz gibi birşey dedi. Nedir ne değildir anlamadım.

Benim anladığım 1000 aramaya karşı 15.000 euro verebiliriz diyor. Bizim eleman da artık bank login mi sattı bilgilerle o kısımı anlayamadım ama iyi para götürüyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bunun yaptıgı dolandırıcılıgın 10 katını yapacak adamlar var türkiyede ama cogu egitimsiz :(

itsin oglum sen adam degilsin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    ustura bunu yazdı

bunun yaptıgı dolandırıcılıgın 10 katını yapacak adamlar var türkiyede ama cogu egitimsiz :(

bu konuda haklısın hacı :)

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Tamam çözdüm hocam. Bu adamın yaptığı işin aynısını daha profesyönel şekilde yapan bi şebeke ukraynadaki.

15000 Euro karşılığı 1000 arama hakkı satıyolar adama. Arama başı da 500 euro falan geliyo diyolar genelde. Hesabın ne kadar dolu olduğuna göre değişiyormuş.

Alman bir banka sitesini simule etmişler, hata mesajı çıkartıp bir saat içinde falan arıyolar bizim elemanın yaptığı ile aynı tezgah.

Ama neden böyle bi hizmet veriyolar anlamış değilim. Belki nakit para daha kolay geliyodur adamlara. Takdir ettim yanlız, adam bildiğin parasıyla yatırım yapıp 5'e katladı parayı :D

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Kredi kartı bilgilerini çalmak vs çok basit iş'de bunu nakite dönderme konusunda sıkıntılar var..

Günlük 1K kredi kartı bilgisi çalmak hiçte zor birşey değil zaten günümüz şartlarında..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

edit

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeitgeist
    zeitgeist's avatar
    Erkek
    ustura bunu yazdı

tabi haklısın güzelce egitim alsınlar. daha iyi kaysınlar bize.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    zeitgeist bunu yazdı
    ustura bunu yazdı

tabi haklısın güzelce egitim alsınlar. daha iyi kaysınlar bize.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Telefonla arayıp pin kodu aldıkları kısımda, videoda gösterilmeden ele geçirilmiş banka hesapları kullanılıyor değil mi ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 2690 Toplam Mesaj: 17