folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 75Mbps -> 20Mbps İnternetim Düştü. TT Çalışanı "Senin Hattın Yok Alamazsın O Hızı" Diyor

75Mbps -> 20Mbps İnternetim Düştü. TT Çalışanı "Senin Hattın Yok Alamazsın O Hızı" Diyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkse merhaba, elim ayağım titriyor sinirden.

2 3 hafta önce Türknetten yalın internet'e geçiş şeyini yaptım. Başarıyla geçtim.

4 gün kadar oluyor internet hızım 20mbps civarına düştü. 75mbps hız alırken hemde. Sorunu ilettim Turknete destek kaydından.

Şimdi TürkTelekom çalışanı beni aradı. Kardeşim bu hızı alamazsın. Maks 16 alırsın diyor. Sana nasıl vermişler bu hızı vs dedi.

Bende bilmem, benim paketim 75mbps paketi. Çatır çatır alıyorum. Yap oradan düzenlemeyi ver interneti dedim.

Yapacağım birşey yok senin alt yapın desteklemiyor nasıl aldın ki falan dedi.

Sinirlendim bende " nasıl desteklemiyorsa aldım bu hızı, 2 yıldır kullanıyorum ne yalanı atıyorsun dedim"

Benim yapacağım birşey yok alamazsın bu hızı dedi. Tamam dedim kapadım.

Şimdi Türknetin sitesinden bakıyorum alt yapı sorgulamaya. 16mbps görünüyor maks olarak. Eskiden 35 görünüyordu 75mbps alıyordum zaten.

Bunlar bi numara çevirip bana gidip 16mbps verirlerse ne yapayım ? Hakem heyeti mi, Dava mı ne dersiniz ?

BALIK.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Herkse merhaba, elim ayağım titriyor sinirden.

2 3 hafta önce Türknetten yalın internet'e geçiş şeyini yaptım. Başarıyla geçtim.

4 gün kadar oluyor internet hızım 20mbps civarına düştü. 75mbps hız alırken hemde. Sorunu ilettim Turknete destek kaydından.

Şimdi TürkTelekom çalışanı beni aradı. Kardeşim bu hızı alamazsın. Maks 16 alırsın diyor. Sana nasıl vermişler bu hızı vs dedi.

Bende bilmem, benim paketim 75mbps paketi. Çatır çatır alıyorum. Yap oradan düzenlemeyi ver interneti dedim.

Yapacağım birşey yok senin alt yapın desteklemiyor nasıl aldın ki falan dedi.

Sinirlendim bende " nasıl desteklemiyorsa aldım bu hızı, 2 yıldır kullanıyorum ne yalanı atıyorsun dedim"

Benim yapacağım birşey yok alamazsın bu hızı dedi. Tamam dedim kapadım.

Şimdi Türknetin sitesinden bakıyorum alt yapı sorgulamaya. 16mbps görünüyor maks olarak. Eskiden 35 görünüyordu 75mbps alıyordum zaten.

Bunlar bi numara çevirip bana gidip 16mbps verirlerse ne yapayım ? Hakem heyeti mi, Dava mı ne dersiniz ?

Eğer o hızı aldığına dair kanıtların varsa direk Tüketici Heyeti.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sokaktaki kutuda senin portu Vdsl'den çıkarıp Adsl kısmına takmışlar. Türk Telekom götlük yapıyor.

Adsl üstünden 16 megabitten yukarısını alamazsın onu diyorlar. 

Hakem heyeti karışmaz bu işe zira ortada taahhüt yok. Kaldı ki Türknet ilk ay memnun olmazsan para almıyor zaten. 

mkyb tarafından 05/Ara/20 16:04 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

senin kullandigin portu baskasina vermislerdir.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

Önceki netin yalın değilse düşündüm de port tahsisi yapabilirler  başkalarına ama önceki netin de yalınsa portun hiç boşa düşmediğinden Tüketici Heyetini yokla.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

bu elemanı aradım tekrar. Dedim "Ben türktelekomdan mı bu hızı alamıycam yoksa Allah dahi gelse bana bu 75mbps veremez mi"

Bana dedi ki "Türktelekom'dan bu hızı alamazsın. Güncelleme ile en fazla 35mbps alabilirsin. Bunun üstünü alamazsın ama başka firmalar ne verir bilmiyorum"

Şimdi dediğiniz mantıklı geldi. Ben bu yalın internetten önce 12345 portundaydım belki,

Ama şimdi o portu değiştirip 24680 portuna takmışlardır beni. Bundan dolayı düşük hız alıyorumdur.

Belki şu Türknet direk gelip ben veririm 75 sorun yok diyecek bilmiyorum. Paranoya oldum şuanda.

@yalinyalniz önceki netim yalın değildi. Bir telefon numaram vardı hiç kullanmıyorduk 0212 78x-15-3x şeklindeydi sonra Turknet dedi yalın internete geç 3 liranı keseyim. Bende olur dedim. Durum bu.

@abdullahazad   Bu önceki portun hangisi olduğunu nasıl görücem ben ? İstekte bulunabilir miyim ? Beni 12345 portuna geri sokun diye ?? 

tekrar @yalinyalniz Evet var hocam. Hatta buraya da atayım. Burada da kalsın belki silinir falan gg olmayayım sonra.

43mbps upload kapasitesinden 5.1mbps alıyormuşum

107mbps download kapasitesinden 76mbps download alıyormuşum. Türknetin kendi destek kaydında yazıyor bu.

@mkyb bu kutu da tam mobesenin altında. Kamera var gidip karıştırsam yarrağı yerim yoksa aklımda var gidip portu değiştirmek falan...

BALIK.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Port muhabbeti modeme kablo takar gibi olmuyor. Sokaktaki kutuyu genel merkezden kontrol ediyorlar. Merkez kutuya sinyal vermezse yine sinyal alamazsın. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

bu elemanı aradım tekrar. Dedim "Ben türktelekomdan mı bu hızı alamıycam yoksa Allah dahi gelse bana bu 75mbps veremez mi"

Bana dedi ki "Türktelekom'dan bu hızı alamazsın. Güncelleme ile en fazla 35mbps alabilirsin. Bunun üstünü alamazsın ama başka firmalar ne verir bilmiyorum"

Şimdi dediğiniz mantıklı geldi. Ben bu yalın internetten önce 12345 portundaydım belki,

Ama şimdi o portu değiştirip 24680 portuna takmışlardır beni. Bundan dolayı düşük hız alıyorumdur.

Belki şu Türknet direk gelip ben veririm 75 sorun yok diyecek bilmiyorum. Paranoya oldum şuanda.

@yalinyalniz önceki netim yalın değildi. Bir telefon numaram vardı hiç kullanmıyorduk 0212 78x-15-3x şeklindeydi sonra Turknet dedi yalın internete geç 3 liranı keseyim. Bende olur dedim. Durum bu.

@abdullahazad   Bu önceki portun hangisi olduğunu nasıl görücem ben ? İstekte bulunabilir miyim ? Beni 12345 portuna geri sokun diye ?? 

tekrar @yalinyalniz Evet var hocam. Hatta buraya da atayım. Burada da kalsın belki silinir falan gg olmayayım sonra.

107mbps download kapasitesinden 76mbps download alıyormuşum. Türknetin kendi destek kaydında yazıyor bu.

@mkyb bu kutu da tam mobesenin altında. Kamera var gidip karıştırsam yarrağı yerim yoksa aklımda var gidip portu değiştirmek falan...

Bence sen bi şansını dene hocam, portumu değişerek haksız rekabet oluşturuyorlar diye tekel davasına bile sokarsın hocam; sen Turk.net'e geçtkten sonra değişmeleri yasal değil, senden izin almadan paket değerlerini rekabete uygun olmayan yöntemlerle düşürmüşler.

Gerekli sözleşme(75mbps diye imzalanmış olmalı), TT çalışanının ses kayıtları veya yazışmaları, şu an aldığın hat hızı ve max hat hızı gibi gerekli belgeleri toplayıp Tüketici Heyetine git hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Bence sen bi şansını dene hocam, portumu değişerek haksız rekabet oluşturuyorlar diye tekel davasına bile sokarsın hocam; sen Turk.net'e geçtkten sonra değişmeleri yasal değil, senden izin almadan paket değerlerini rekabete uygun olmayan yöntemlerle düşürmüşler.

Gerekli sözleşme(75mbps diye imzalanmış olmalı), TT çalışanının ses kayıtları veya yazışmaları, şu an aldığın hat hızı ve max hat hızı gibi gerekli belgeleri toplayıp Tüketici Heyetine git hocam.

bazen turkiyede yasadiginizi unutup gaza geliyorsunuz :D

ne rekabeti ne haksizi :D

75'e kadar o. ee adam 16 olsada veriyor mu? cevap? :D

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Btk ve cimer harici yapabilceğin bişi yok.. mevcut altyapımda hızım şuyken hattımı taşıdığım için altyapı standartım düşürülmüştür diceksin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Konu ile alakasız fakat;

En iyisinden en kötüsüne... alayının..

En iyisi kablonet bile iyice saçmaladı.

Sırf bunun için vodafone a geçtim evde çekim iyi 4 ay uğraştım ve sınırsız redli paketini aldım.

169 Tl götüme giriyor mu evet. Ama en azından hızım 75-80 den aşağı düşmüyor ( Geceleri 125 lere varıyor ) ve upload stabil 25 lerde..

Böylece sinir krizlerinden kurtuldum.

( aile evidir yada gün içerisinde birden fazla kullanıcı vardır bu çok ayrı bir durum o zaman stabil modem landline gerekli evet ama tekil işler için evde çekimde sorun yoksa zerre düşünülmeden geçilmesi gerekli )

Toplam Hit: 4094 Toplam Mesaj: 32
internet hızı ttnet oçttnet