Admob Reklam Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar herkese iyi akşamlar.

1 sene önce android ve ios  platforma yüklediğim oyunum var ama içinde reklem yok. uygulama 50k  indirilmiş aktif kullanıcısı 30k

ben içine reklam koymak istiyorum. admob'un 3 çeşit reklamı var videolu -tam ekran - ve benner bunlardan hangisi en çok kazndırıyor ?

30k aktif kullanıcım var  her kullanıcı günde 10 defa giriş yapsa 10 defa benner reklamı görüntüleyecek.  5 defada tam ekran görüntülese desek 

2 yda 3 defade videolu reklam izlese günlük ortalama ne kadar kazaç elde edebilir . fikirlerinizi bekliyorum .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Abi şu oyun işine girmediğim günler yüzünden kendime hep kızmışımdır. Her neyse

Benim günlük 10k-7k arası görüntülenme alan uygulamam .

Günlük 10-20 arası tıklama veriyor.

Ortalam günlük kazancım da 1.5 TL ile 0.2 TL arasında değişiyor.

senin 30k aktif kullanıcın var ise günlük. Bunlar da her gün giriyorsa . Tahminimce 400-500 tklama alırsın. Bu da 25-30 tl falan eder herhalde. günlük.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

senin 30k aktif kullanıcın var ise günlük. Bunlar da her gün giriyorsa . Tahminimce 400-500 tklama alırsın. Bu da 25-30 tl falan eder herhalde. günlük.

Peki hocam vıdeo ızleyınce elmas kazanıyor ya oyunlarda 30 k kullanıcı gunde 2 defa izlediğini düşürsek günde 60 k video izleme olur bunun günlük kazancı ne olur sizce ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    infazteam bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Peki hocam vıdeo ızleyınce elmas kazanıyor ya oyunlarda 30 k kullanıcı gunde 2 defa izlediğini düşürsek günde 60 k video izleme olur bunun günlük kazancı ne olur sizce ?

1k izlemeye ortalama verdikleri fiyat 1-4 tl arası

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Benim ilk uygulamam gunde 10k download aliyordu ama kaliteli olmadigindan indiren siliyordu buna ragmen gunde 100tl civari kazanc elde ediyordum. Tabi bunun bikac kriteri var.

Soruna cevap olarak en az kazandiran banner reklamlar. Ama cpm denen bi olay var. 1000 gosterime 1 dolar civari bisey aliyordum ben. Kullanicinin konumu burda en onemli nokta. Ornegin turkiyedeki 1000 gosterim 1 tl verirken amerikadaki 5tl veriyor. Bunu zaten admobdan gorebilirsiniz.

Tabi bi yandan cok reklam koyup insanlari da sikmamak lazim. Umarim yardimci olabilmisimdir vesselam

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Ayrica projene OneSignal ekleyerek hangi cihazin hangi saatte girip ne kadar uygulamayi acik tuttugunu toplam ne kadar sure boyunca kullandigini konum bilgisini vs. gorebilme sansini elde edebilirsiniz

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    spynter bunu yazdı

Benim ilk uygulamam gunde 10k download aliyordu ama kaliteli olmadigindan indiren siliyordu buna ragmen gunde 100tl civari kazanc elde ediyordum. Tabi bunun bikac kriteri var.

Soruna cevap olarak en az kazandiran banner reklamlar. Ama cpm denen bi olay var. 1000 gosterime 1 dolar civari bisey aliyordum ben. Kullanicinin konumu burda en onemli nokta. Ornegin turkiyedeki 1000 gosterim 1 tl verirken amerikadaki 5tl veriyor. Bunu zaten admobdan gorebilirsiniz.

Tabi bi yandan cok reklam koyup insanlari da sikmamak lazim. Umarim yardimci olabilmisimdir vesselam

teşekürler hocam yardımıznı için . @kafkavari hocamızın dediğine göre 1k izleme 4 tl sizin düşünceniz nedir bence çok az miktar diye düşünüyorum.

benim düşüncem , şu an aktif 30 k kullanıcım var biraz reklam yapıp bunu 100 k çıkarmak isitiyorum.

- 70k aktif kullanıcı dersek

- her kullanıcı 10 defa giriyor uygulamaya giriş yapıyor

- 10 tane reklamlı video izlese 5 tane'de uygulama indirmeli reklam indirse + benner ve tam ekran 

bunun bana getitisi ne olur ? getirisi tatmin etmesse hiç gerek yok 

uygulama türkiye içi kullanıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Hocam iste Turkiye ise sıkıntı 1000 gosterim icin 0.5-2tl arasi gelir az bi rakam mi evet ama piyasa boyle yapacak bisey yok :) Bide nasil bi uygulama ki bu o kadar aktif kullanicisi oluyor hocam o rakamlara ulasmak zor olabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

Soruma cevap alamıyorum  :((((((((((((((((((((((

- 10 tane reklamlı video izlese 5 tane'de uygulama indirmeli reklam indirse + benner ve tam ekran 

bu sonuclar bence 2 tl toplamaz cok fazla toplaması gerektiğini düşünüyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Hocam ben Analytics uzmani degilim ayrica bunlar tamamen tahmin illa hesaplamak istiyorsan saydiklarini carp gosterim sayisini bul oranla yani :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek
    infazteam bunu yazdı

Soruma cevap alamıyorum  :((((((((((((((((((((((

bu sonuclar bence 2 tl toplamaz cok fazla toplaması gerektiğini düşünüyorum

Bide bi kullanicinin her gun bunlari yapmasi imkansiz :D

Toplam Hit: 3178 Toplam Mesaj: 16
ios android reklam admob